in

Gelmiş Geçmiş En İyi 7 Mini Oyun

Dünyalar yıkılıp kaderimiz tekrar yazılırken, meteorlar atmosferi delip düşman kurşunları sevdiklerimize doğru yola çıkmışken hepimizin yapmayı sevdiği bir şey var: Mini oyunlar oynamak! (Neden insanlığı kurtarmak diyeceğimi düşündünüz ki? neyse…) Yapım ne olursa olsun bazen sıkıcılaşabiliyor veyahut tempo aşırı yükseldiğinden ötürü dinlenmek istiyorsunuz. İşte tam bu noktada imdadımıza mini oyunlar yetişiyor.

Kılıcınızı kınına koyun, tabancanızı indirin, uzun monologlarınızı okumayın ve hazırsanız hep beraber sakin sakin mini oyunlar oynayalım!

1- Dead Ops Arcade: Call of Duty: Black Ops

Soğuk savaş politikaları, siyaset, Fidel Castro, dünya barışı gibi konular sizi sıkıyorsa ya da artık yorduysa Dead Ops Arcade imdadınıza yetişiyor. Call of Duty Black Ops’un nevi şahsına münhasır menüsünde ellerimizdeki bağları çözdükten sonra aktive edebildiğimiz mini oyun, Treyarch’ın sevilen zombi modunun tepeden baktığımız hafifletilmiş bir arcade versiyonu.

2- Gwent: Witcher III: The Wild Hunt

Dünyanın devamı tehlike altındayken bir gezgin bir witcher ile karşılaşır ve ona Gwent öğretir… Hikayenin sonunu hepimiz biliyoruz. Geralt’ın en büyük hobilerinden biri haline gelen Gwent tehlike ne kadar büyük olursa olsun Witcher evreninde kendine hep zaman buluyor.

3- Resident Evil 7 – Kaçış Oyunları

Resident Evil serisinin geleneksel oynanışından uzaklaşan kaçış oyunları gerçek hayattaki korku evlerine benziyor. Gerçek hayattaki korku evlerine benzemeyen yanı ise Resident Evil’daki odaların gerçekten korkutucu olması. Amacı aşağı yukarı tahmin ediyorsunuzdur ama yine de söyleyeyim: Odada çeşitli bulmacalar ve gizlenmiş eşyalar var, bunları kullanarak veyahut çözerek odadan kaçıyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Playstation Hakkında Bilinmeyen 5 Bilgi

Geliştirici ekip oyunun genel olarak gergin ve rahatsız edici havasını buraya da şahane taşımış. İyi yapılırsa mini oyun tek başına oyun dahi olabilir

4- Flatout 2 – Gerçekten Garip Mini Oyunlar Serisi

Flatout 2 çıktığı dönemin en eğlenceli oyunlarından biriydi, arkadaşlarınızın yarış arabalarını otobüsle ezebiliyor, süper garip şeyler yapabiliyordunuz. Oyunun yarış/kaza temelinden uzakta ise garip bir mini oyun serisi vardı. Bu mini oyunlarda hızla giden bir arabadan sürücümüzü fırlatıyoruz ve sürücüyü suyun üstünde sektirme, sürücüyü bowling topu olarak kullanma gibi garip aksiyonlara giriyoruz.

5- GTA 4 – Bowling

“Cousiiiiin, let’s go bowling.”

Roman’ı bowling oynamaya götürmeyen kalpsiz takipçilerimiz varsa hiçbir şey söylemeden önce onları kınamak istiyorum. Rockstar çıkardığı her oyunla açık dünya yapımlarının zirvesini belirliyor, GTA 4 için de bu durum pek farklı değil. Oyunda Ricky Gervais stand up komedisi dahil olmak üzere yüzlerce ana hikaye dışı aktivite bulunuyor. Şahsi favorim olan bowling GTA serisinde genel olarak en iyi sosyal aktivite olabilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bilgisayarım Bu Oyunu Açar Mı?

6- Motor Kombat – Mortal Kombat: Armageddon

“Abi şimdi Mario Kart var ya, onun Mortal Kombat halini yapacağız.”

Tam olarak yukardaki cümleyle özetlenebilen mini oyun inanılmaz eğlenceli ve nostaljik. Mario Kart temelinden çıkan oyun MK imzasını çok güzel taşıyor. Örneğin Scorpion düşman arabaları tutup arkasına çeken bir mızrak atabiliyor, Sub-Zero düşman arabaları donduran bir top atabiliyor… Anlayacağınız oyun iki serinin en iyi yanlarını birleştiriyor.

7- Fight Club – Assassin’s Creed: Syndicate

“Hayır hayır, o rezil şarkıdan bahsetmiyorum, dövüş kulübü olarak direkt.”

Açık açık söyleyeyim: Şahsan AC oyunlarını pek seven biri değilim. Oyunların tekrarlayan doğası ve inovatif yetersizliği beni seriden her yıl daha uzağa itiyor. AMA Syndicate’deki dövüş kulüpleri gerçekten hoş ve eğlenceli anlar sunabiliyor. Günlük hayatın stresini atmak için 4-5 dev gibi adamı aynı anda pataklamanın tadı başka.

Bonus: Kurbağa Yarışı – Shenmue 3

Shenmue 3, her açıdan iğrenç bir oyun. Garip dövüş mekanikleri, kötü yazılmış diyalogları ve boş hikayesiyle oyuncuların nefretini toplayan yapım bir şeyi iyi becermiş: Mini oyunlar. Babanızın katilini aramak yerine kurbağa yarışı izlemek çok daha eğlenceli garantisini veriyorum…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genshin Impact İncelemesi

Ücretsiz Oyun: Dungeons 3 Epic Store’da Ücretsiz Oldu!