in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF

Gelmiş Geçmiş En İyi Süper Kahraman Oyunları!

Hepimizin bir noktada bağlandığı bir süper kahraman var. Gerek kişilik, gerek fiziki olarak kendimizi benzettiğimiz veyahut benzetmeye çalıştığımız karakterler hayal dünyamızda varmak istediğimiz yer olarak kendilerini gösteriyor.

Hayal dünyamızdaki bu noktanın en iyi oyunları için insan üstü hızınızla depara kalkın, süper kahraman inişi yapın, duvarları yıkın, x-ray görüşünüzü açın ve hep beraber listenin içine dışına bakalım!

10- Spiderman 2

2004 yılında çıkıp akılları almış bir oyundu Spiderman 2. Açık dünyada binadan binaya salınan Spiderman görmek, ağ atmalı, takla atmalı dövüşlere girmek büyük bir olaydı o zamanlar için.  Tobey Maguire’ın örümceği temel alınarak geliştirilen oyun yıllar boyu hatırlanacak bir deneyim sunuyor.

9- The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

Ahh ahh, bu oyun cidden çocukluğumun oyunu. Tüplü monitörde pixel pixel görünen Hulk ile dünyayı parçalamanın keyfi çok başkaydı. Hulk’un WWE dövüşçüleri gibi dirseğinin üstüne atlaması, yüksek yerlerden düşerken top mermisi gibi dönmesi, motorun yaptığı dalga köpürtmesi…

Şahsi anılarımı bi’ yana bırakırsak oyun cidden objektif olarak da gayet iyi. Dünyada parçaladığınız şeyleri silah haline getirip daha çok şey parçalayabiliyorsunuz…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En İyi 10 Teknolojik Hediye

8- Deadpool

“Hey Nolan North, benim oyunumu yapacaklar bro seslendirsene beni.” – Deadpool

Herkesin favori anti kahramanı Deadpool, oyunuyla da tam olarak ne beklerseniz onu veriyor. Ne bekleyeceğinizi bilmiyorsanız Deadpool onu da sizin için özetlemiş “Deadpool, bang bang, kadınlar, savaş!”

Oyun aşırı miktarda mizah ve kaliteli bir oynanış barındırıyor. Güle güle düşmanlarınızı biçmek istiyorsanız aradığınız oyun bu!

7- Marvel Ultimate Alliance

Marvel evreninin en bilindik noktalarını barındıran bir macera oyunu olan Ultimate Alliance, en sevdiğiniz kahramanları toplayıp işe koyulmanıza olanak sağlıyor. Avengers’tan Deadpool’a herkesi içinde barındıran oyun favori karakterlerinizle düşman hatlarını yarmanın keyfini tattırıyor!

6- Ultimate Marvel vs Capcom 3

Evet, listede “oraya” geldik. Süper kahraman oyunlarının büyük bir kısmı dövüş oyunlarından oluşuyor. Bu cümle biraz dövüş oyunlarını kötülüyormuşum izlenimi vermiş olabilir ama durum kesinlikle öyle değil.

Marvel vs Capcom 3 aşırı akıcı oynanışı, sevilen oyun modları ve sağlam kombo sistemiyle aşırı keyifli bir oyun. Kahramanları birbirine kırdırıp güçlerini test etmek istiyorsanız bu oyuna mutlaka göz atın.

5- Injustice 2

Az önceki listede Marvel dediğim her yerin üstünü çizip DC deseydim Injustice 2’den bahsediyor olurdum. Oyunun Marvel vs Capcom’dan farkı ise DC karakterleri barındırması ve Nether Realm tarafından yapılması.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bir Türlü Gelişemeyen Oyunlar

Mortal Kombat’ın geliştirici ekibinin elinden çıkan oyun kahramanlar arasında daha sert ve gerçekçi bir dövüş deneyimi sunuyor.

4-3-2 Arkham Oyunları

Arkham serisinin oyunları yalnız süper kahraman janrı içinde değil aynı zamanda tüm oyun camiasında da dev saygı gören yapımlar. Dünyanın en çok hayrana sahip süper kahramanını doğal tabiatında ellerimize bırakan oyun Gotham’ın yağmurlu, kasvetli ve karanlık havasıyla hoş olmayan bir his uyandırıyor.

Nolan-esque diyebileceğimiz hikayeler barındıran seri hoş replikler ve kalburüstü hikayesiyle oyuncuyu tatmin ederken aşırı tekrar eden oynanış mekanikleri ise can sıkabiliyor.

1- Spiderman (PS4)

Nasıl başladıysak öyle bitirelim listeyi, ne diyordum, heh! Şehirde ağ atmalı, takla atmalı dövüşlere girmek, binadan binaya salınmak sene kaç olursa olsun tarifsiz bir keyif.

2004 yılında Treyarch’ın açtığı yoldan, gösterdiği hedefe durmadan ilerleyen Insomniac Games 2018 yılında çıkardığı Spiderman oyunu ile şimdiye kadar yapılan, gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman oyununu oyuncularla buluşturdu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sony’nin Yeni State of Play Etkinliği 6 Ağustos’ta Düzenlenecek!

LoL 10.16 Yama Notları Özeti | Yeni Şampiyon: Yone!