in

LOLLOL

Gelmiş Geçmiş En Kötü Açık Dünya Oyunları (Eleştiri Notlarına Göre)

Açık dünya oyunları üretim açısından gerçekten epey meşakkatli bir iş. Dünyayı doldurmak, onu “canlı” bir hale getirmek her yiğidin harcı değil. Hal böyle olunca her açık dünya oyununu sevmemiz de zorlaşıyor.

Hazırsanız 200 kilometre gidip hiçbir şey bulamayalım, dünyanın altına düşelim, sinirlenip oyunu silelim ve listeye geçelim!

1- No Man’s Sky

No Man’s Sky’ın bugünkü haline değil çıktığı ilk güne geri dönecek olursak oyunun inanılmaz bir seviyede kötü olduğunu görüyoruz. Sıfır içerik, sıfır yapı, söz verilen ama gelmeyen mekanikler, kocaeman çok oyunculu modun olmaması… Anlayacağınız eksiği say say bitmeyen bir oyundu No Man’s Sky. Tam da bu sebeple çıktığı ilk dönemlerde aldığı eleştiri notları çoğu zaman 10 üzerinden 3’ü geçmedi.

2- Troll and I

“Abi şimdi The Last Guardian var ya, heh işte bizim oyun onun gibi ama mesela köpek yerine Troll var. Ha bir de bizim oyun aşırı kötü, en büyük fark o.”

Sanıyorum ki bu oyunun Sony merkezinde yapılan toplantısı aşağı yukarı bu şekilde geçti. Oyunların kötülüğünü derinlikle ölçebiliyor olsaydık Troll and I, Mariana Çukuru’nun dibinde olurdu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Başarısız Bir İlerleme Kaydeden 8 Oyun Konsolu

3- 7 Days to Die

2016 yılının ikinci yarısında, 2013 yılında bir mod ekibi tarafından yapılan DayZ’den daha kötü bir oyun nasıl yapılmış aklım almıyor. 2016 oyunculuk için genel olarak iyi bir yıldı, Battlefield 1, DOOM, Uncharted 4 gibi dev yapımların çıkışına ev sahipliği yapan yıl, 7 Days to Die gibi yarım, tamamlanmamış ve başarısız görünen bir oyunu yutup kaybetti.

4- Metal Gear Survive

“Kojimayı kovalım, sonra hayranların inanılmaz sevdiği MG serisinin adıyla oyun çıkaralım ama MG ile gram alakası olmasın. Save slotunu bile parayla sattığımız, boş, yavaş, sıkıcı bir survival oyunu yapalım. İçinde zombiler olsun, adında Metal Gear olunca hemen satın alırlar zaten bizim hayranlarımız aptaldır.”

Mentalitesiyle çıkışını yapan Metal Gear Survive, serinin hayranları, eleştirmenler ve seriyi hiç bilmeyenler tarafından yerden yere vuruldu. Oyunculuk tarihinin karanlık köşelerinde kaybolan yapım sadece kötü bir Metal Gear oyunu değil aynı zamanda seri dışında düşünülünce de epey zayıf bir yapımdı.

5- Raven’s Cry

Karayipler’de geçen bir açık dünya korsan oyunu olan Assassin’s Creed: Black Flag hoş deneyimler sunabilirken, Karayipler’de geçen bir açık dünya korsan oyunu olan Raven’s Cry, kötü yapay zekası ve görev sistemiyle tam bir vakit kaybı olarak karşımıza çıkıyor. Grafiksel açıdan dönemine göre tatmin edici anlar oluşturabilse de oyunun inanılmaz zayıf savaş, yapay zeka ve görev sistemi oyuncuyu illallah ettiriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dünyanın En Çok Oynanan ve En Sevilen Oyunları (Güncel)

6- Road Rage

Merkezinde araç kullanmak olan bir oyundan bekleyeceğiniz ilk şey araç kullanmanın keyifli olmasıdır. Road Rage daha ilk beklentide yıkılan bir oyun. Dünyanın en boş şehrinde motor sürüp sopayla adam dövmek istiyorsanız mutlaka daha iyi oyunlar olduğuna eminim. Dolu ve canlı bir şehir istiyorsanız eminim bununla ilgili bir GTA V modu da vardır.

7-Infestation: Survivor Stories

Infestation eleştirmen puanlarına göre son 10 yılın açık ara en kötü open world oyunu. Oyunun ortalama puanı 10 üzerinden 2 dolaylarında seyrediyor. 7 Days to Die ile aynı kaderi paylaşan Infestation, DayZ’nin muazzam yükselişinden faydalanma kafasıyla çıkıp olağanüstü başarısızlıkla yerle bir olan bir yapım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimler Bulut Sunucu Kullanmalı?

LoL 10.24 Yama Notları Özeti | Davranış Kuralları Güncellemesi!