in

Gelmiş Geçmiş En Pahalı 6 Oyun Paketi

Günümüzde oyunlar genellikle ana sürümün yanında sezon içerisinde çıkacak diğer ekstra içerikleri de barındıran edisyonlarla geliyor. Season pass, battle pass, premium pass gibi değişik adlarda görebildiğimiz bu paketler içeriği arttırdıkları kadar fiyatı da arttırıyor. Fakat edisyonlar, bu paketlerle de bitmiyor; çoğu geliştirici ekip, koleksiyon tutkunu hayranlarını tatmin etmek için daha da pahalı özel paketler çıkartıyor. Bugün de bu özel paketler arasından fiyatı dudak uçuklatanlara yakından bakacağız!

Call of Duty: Black Ops III Juggernog Edisyonu

2015’in sonlarına doğru çıkışını gerçekleştiren Call of Duty: Black Ops III’ün edisyonları arasından en dikkat çekeni Juggernog Edition idi. Zira paketi satın aldığınızda Treyarch evinize Juggernog tasarımlı buz dolabı yolluyordu. İçerisinde oyunu, season pass’i, ön sipariş bonuslarının tamamını, ekstra kişiselleştirmeleri, posterleri, kitapları, çıkartmaları ve buz dolabını bulunduran paket çıkışından kısa süre sonra tükendi. Bu dolu dolu paketin fiyatına gelecek olursak buz dolabını istiyorsanız 1150 Türk Lirası’nı gözden çıkartmanız gerekiyordu.

CRYSIS 2: Maksiumum Grafik Edisyonu


2011 yılının mart ayında oyuncularla buluşan Crysis 2, normalin çok çok üzerinde bir paketle görücüye çıkmıştı. Paket içerisinde oyunun kendini, posterini, tişörtünü ve bir NVIDIA GTX 560TI‘ı içeriyordu! Muazzam grafikli oyunun zamanında “Peki Crysis’i açar mı?” şakasını yaratması üzerine sanıyoruz ki geliştirici ekip bu paketi toparlamış. Kendi ekran kartıyla gelen bu paketin fiyatı ise 1700 TL.

Resident Evil 6 Premium Edisyonu


2012 ekiminde görücüye çıkan Resident Evil 6’nın çılgın paketinde oyunun kendisi, karakterlerin çerçeveleri ve Leon’un deri ceketi bulunuyordu. İçerik açısından listedeki diğer edisyonlara oranla daha küçük olan bu paket fiyat konusunda ise aynı konumda değil. Kapakta $1000 yazsa da Leon’un havalı deri ceketini almanın gerçek bedeli 7700 TL. Fiyatın tuzlu olsa da kargonun ücretsiz oluşu yüreklere su serpiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Neden CS:GO Oynanamaz Durumda?

GRID 2: MONO Edisyonu

2013 ilk baharında çıkan Grid 2, oyuncular tarafından cidden beklenen bir yapımdı. Öte yandan sansasyonel Mono Edisyonu ise kimsenin beklediği, tahmin ettiği bir şey değildi. Bu dev paket içerisinde oyunun kendisini, Grid 2 logolu bir yarış kaskını, bot ve eldivenler dahil olmak üzere tam bir yarış kıyafetini, bir Playstation 3’ü ve son olarak legal bir yarış arabasını içeriyor. Kıyafeti, kaskı, arabası olan bu paketi alıp pistlerin tozunu attırmak istiyorsanız ödemeniz gereken ücret sadece 915,000 Türk Lirası (Evet dokuz yüz on beş değil, dokuz yüz on beş BİN). Bu paketin alıcısı ise ünlü müzik yapımcısı Deadmau5 oldu!

Dying Light: Apocalypse Edisyonu


Yarış arabası bir yere kadar kabul edilebilir olsa da gerçekliği arkamızda bırakıp absürte doğru yola çıkınca karşımıza çıkan ilk şey Dying Light’ın Apocalypse Edisyonu. Bu “aşırı” paketin içeriğinde zombilerden korunmak üzere şahsınıza özel bir barınak, size özel zombilerden kaçma temalı parkur dersleri gibi kesinlikle önemli şeylerin yanında geliştirici ekibiyle tanışmak, Dying Light markalı gece görüş dürbünü (gerçekten çalışıyor.) ve yetişkinler için tasarlanmış bebek bezi (baya ciddi), Razer kulaklıklar ve yüzünüzün bir karakter olarak oyuna eklenmesi barınıyor. Zombilerden kaçıp yaşamanız için mutlaka sahip olmanız gereken bu paketin fiyatı sadece 1,850,000 Türk Lirası!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Birbirinden Depresif Sonlara Sahip 11 Oyun.

Saint’s Row: Super Dangerous Wad Wad Edisyonu


“Absürte doğru yola çıkalım.” dediğimde sadece Dying Light ile sınırlı kalacağımızı sandıysanız büyük hata yaptınız. Kimliği, ruhu direkt absürtlük ve komedi teması üzerine kurulu olan Saint’s Row serisinin dördüncü oyunu 2013’te oyuncularla buluştuğunda dünyada eşi benzeri görülmemiş bir paketle kendisini gösterdi.

Adı “Super Dangerous Wad Wad” olan bu paketin içerisinde oyunun kendisi, season pass’i, oyundaki dubstep gun’ın replikası, Washington DC Jefferson Hotel’de bir haftalık konaklama, bir estetik ameliyatı, bir haftalık casusluk eğitimi, Supercar üyeliği, Washington ve Dubai’ye First Class uçak biletleri, bir Lamborghini Gallardo, Dubai Burj Al-Arab’da 7 gecelik kral süiti, bir yıllık araba kaskosu, bir yıllık personal shopper üyeliği, rehine alınma deneyimi, giysi koleksiyonları ve Virgin Galactic ile Uzay Gezisi var. Bu aşırı aşırı dev koleksiyonun fiyatı da en az içeriği kadar dev. Saint’s Row ekibi ile muazzam bir vakit geçirmenin bedeli 5,675,775 Türk Lirası.

Öte yandan bu pakete yapılan en büyük eleştirilerden biri ise içeriğin gerçekten verilen ücrete değmemesi. Bir milyon dolarlık bu paketin içeriğindeki her şeyin fiyatını topladığımızda sadece 675,000$ tuttuğunu görüyoruz. Yani bu maceraya tek başınıza çıkmak isterseniz Saints Row fiyatının çok daha altını ödeyebilirsiniz.

Evet bu çılgın fiyatlı çılgın paketlerin sonuna geldik. Sizce fiyat-performans bakımından en iyi paket hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hitman 2’de Yer Alacak Mekanlar Belli Oldu

Red Dead Redemption 2’nin İlk İnceleme Puanları Göz Kamaştırıyor