in

Grafikerler İçin Altın Değerinde 5 Websitesi

Bilgisayarların yaygınlaşması ve kullanımının kolaylaşması ile hayatımızın birçok alanında bilgisayarlara rastlamaktayız. Tabi ki bilgisayarı mesleğini yapmak için bir araç olarak kullananlar da var. Birçok meslek bu sebeple günümüzde yükselişe geçmiş durumda ve grafikerlik bunlardan sadece bir tanesi. Bu yazımızda grafikerler veya grafik ile uğraşanlar için altın değerinde olan 5 siteyi sizler için listeledik.

1-)Font.Tr – Türkçe Font Arşiviniz

Adından da anlaşılacağı üzere bu site bize Türkçe karakter desteği olan fontları önizleme ve ücretsiz indirme hizmetini sunuyor. Site içerisinde 40 farklı kategori ve 28 harfe göre sıralanmış yüzlerce font bulunuyor. Siteye üye olarak sevdiğiniz fontu “Favori Fontlarım” bölümüne ekleyebilir ve daha çok kişinin fonta erişim sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca kendi yapımınız olan veya sitede bulunmayan bir fontu da upload edebilir ve herkesle paylaşabilirsiniz.

2-)Free İmages – HD Görsel Deponuz

İçerisinde 389.884 adedin üstünde resim bulundurduğunu idda eden bu site bizlere gerçekten de büyük bir görsel arşivi sunmakla kalmıyor bunun yanında elimizdeki görselleri de paylaşma imkanı sağlıyor. Görseleri 26 farklı kategoride sıralamak yeterli gelmemiş olacak ki kullanıcılar için beğenme, takip etme gibi sosyal medyalardan aşina olduğumuz özellikler de eklenmiş.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tüm Zamanların En İyi 10 Korku Oyunu

3-)İcon Finder – İnternetteki İkon Arşiviniz

Bu site özellikle sosyal medya için kapak tasarımı yapanların çok işine yarayacaktır. Birçok sosyal medya sitesi, program ve sistem ikonlarını bünyesinde bulunduran bu site sayesinde ikonların yapımcıları ile tanışabilir, onlardan yardım alabilir veya çeşitli iş tekliflerinde bulunabilirsiniz. Ücretsiz dağıtılan ikonların yanında bu sitede premium sistemi aktif şekilde kullanılıyor. İkonlarınızı para karşılığında satabiliyor veya site üzerinden premium ikon satın alabiliyorsunuz. Bu site de içerisinde 1.100.000 adetten fazla ikon barındırdığını idda ediyor.

4-)Wallpaper Vortex – Wallpaper Paylaşım Platformunuz

Diğerlerinin aksine mütevazı gibi görünen tasarımı ile karşımıza çıkan bu site bizlere 15 farklı kategoride veya boyutuna göre resim arama ve ücretsiz olarak kaydetme olanağı sunuyor. Bunun yanında üye olarak kendi wallpaperlerinizi de upload ederek bütün kullanıcılar ile paylaşabiliyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Her Oyuncunun Başına Gelen 10 Muzdarip Olay

5-)What The Font – Resmini Seç, Fontunu Bul

Diğer sitelerden farklı olarak “What The Font” bir site değil bir servis. MyFont üzerinden verilen bu servis sizlere seçtiğiniz resim üzerindeki fontu bulma olasılığı sağlıyor. Ayrıca servisin forum bölümündende daha önceden fontu bulunmuş olan resimlere göz atabiliyorsunuz.

6-) Canva – İkonlar İçin Doğru Adres

Canva içerisinde diğer sitelerden görmediğiniz ikonları indirebilir, görsellerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca Canva içerisinde afiş, sunum, ilan, Facebook kapak fotoğrafı gibi bir sürü tasarım hazırlayabilir, Canva’nın sunduğu daha önce hiçbir yerde görmediğiniz ve harika tasarımları template olarak kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 20 Ocak Güncellemesi (Oyun İçi Arayüz Güncellemesi)

Dota 2 Dark Moon Etkinliği / 2017 Kış Mücadele Bileti Nedir?