in

Her Oyuncunun Başına Gelen 10 Muzdarip Olay

Hepsi olmada çoğu başınıza geldi, geliyor ve gelmeye devam edecek. Bu liste multiplayer oynayan oyuncuları daha da muzdarip edeceği kesin.

Elektrik Kesintisi

 

Arkadaş grubunuz ile toplanmış rekabetçi bir oyuna giriyorsunuz, her şey çok güzel giderken “Bir anda bütün dünyam karardı.” Barış MANÇO’nun şarkı sözü gibi monitörünüz kararıyor. (Laptop kullanan, senin de internetin gidiyor. Eueueu benim monitörüm yok ki diye hava yapma.) O andan itibaren “yıl olmuş bilmem kaç” diye başlanan sövme işlemi elektrik dağıtım firmasının sahibinde son buluyor.

Kapı Çalması

 

Sakın yanlış anlama he, kapıyı söküp götürmüyorlar, vurma eylemi olan “tık tık” sesinden bahsediyorum.

Hele ki müstakil evlerde oturanlar bu sorundan daha da muzdarip olurlar, peki neden? Elektrik faturası gelir kapıyı sen açarsın, sucu gelir kapıyı sen açarsın. He birde iki dakika bekleyemiyorlar, kapıyı iki dakika geç açsan geleni görememekle birlikte faturadan da eser yoktur. Bir kâğıt vardır onu doldurup götürmen gerekir. Al başına başka uğraş.

İnternet’in Kesilmesi

 

Gene 5 kişi toplanıp oyuna girmişsindir. Karşına çıkan herkesi alıyorsundur, killer ölümler derken oyun bir takılır sen “lan noluyo” derken oyun connection failed hatası verir, sen göz ucuyla modeme bakarsın ve “lanet olsun sebebi neydi ki?” diye söylenip internetin gelmesini beklersin.

Su Kesintisi

Bunun konumuzla ne ilgisi var? Bu maddeyi yok sayalım en iyisi

Ailenizden Birinin Sizden Bir Şey İstemesi

 

 Ailece güzel yemek yemişsinizdir, annene eline sağlık dedikten sonra odana gitmişsindir. O sırada yemekten dönen arkadaşların ile oyuna girersin, aradan çok geçmeden ailenden biri (benim genelde annem oluyor) odana gelir ve senden bir şey ister. Benim başıma genelde şu geliyor; annem odama girer ve “Mete damacana bitti su getir” der, bana iki saniyelik iç geçirten bir an yaşatır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En Eğlenceli 10 Android Oyunu

Yemek Hazır

 Sabahtan beri duymak istediğin cümle bu, açsın ve daha da acıkıyorsun ve annenin başının etini yiyorsun. (Gene doymuyorsun. 😀 )

Saat tam böyle akşam 7-8 gibi, sen arkadaşlarınla toplanmış kaç saattir oyun oynadığını bilen, saate bakan yok. İşte tam o anda annen gelir ve “yemek hazır” der. O an saate bakarsın ve “ya ne ara saat bu kadar geç oldu ya” dersin.

Bu laftan sonra gelen efsane lafı da unutmamak lazım. “Ben yemicem” bu laftan sonrada annen “taşın kökünü ye” diye lafını sana geri postalar.

Abidik Gübidik Oyun Hataları

Her şeyin düzgün gittiği,elektriğin, suyun, internetin kesilmediği üstelik yemeğe de daha çok olduğu zamanda illa bir şeye deli olun diye oyun hata veriyor. Üstelik neymiş sunucularımız da sıkıntı oldu yakında çözüyorlarmış. O an diyorsun ki “ulan onca para verdim neden?” Oyunun CD’si olsa kıracaksın, ama yok. İyiki de yok olsa çok masraflı olur.

Abidik Gubidik Bilgisayar Hataları

Güzel güzel oyunu oynuyorsun oyun bir anda alta atıyor. Neymiş efendim bilgisayarı yeniden başlatması gerekiyormuş, iyi de sebep? Saçma bir hatadan dolayı yapacakmış, kardeşim oturalım sakin sakin konuşalım oyun sırasında olmaz diyelim illa başlatacaksan da oyuna girmeden başlatalım, ne var yani?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dünyanın en iyi 10 League Of Legends oyuncusu!

Alt+Tab Yapınca Çöken ve İnterneti Kesen Oyunlar

 Konsantre şekilde oyundasın arkadan mesaj sesi, bir tane gelse gam yemeyeceğim

Tilyon tane. Ne dediğini de merak ediyorsun ya da sövecen o kadar sinir etti.

Alt+Tab yapıyorsun, hayde “çalıştırmayı durdurdu” orda çubuk varya sağ doğru kayıyor işte onu tutup kırasın geliyor.

Bir diğer konuda interneti kesen oyunlar. Son oynadığım oyundan vereceğim örnek. Fifa 17, az önce bahsettiğim ileri zekalı arkadaş gene aynı şeyi yapıyor. O bildirim sesini çınlatılıyor kulağında, elin gene gidiyor alt+taba bu sefer her şey güzel ileri zekalı arkadaşa sövüp oyuna dönüyorsun, karşında bu yazı “internet bağlantısı kesildiği için oturumdan atıldınız.”

Ondan sonra ki tepkim;

Seriously GIF - Find & Share on GIPHY

Bilgisayarım kötü ondan atar diyenler için, uzay mekiği kurdum daha napayım.

Laglar

Video Irl GIF - Find & Share on GIPHY

Örneğin Counter Skrite oynuyorsun pingin çıkıyor mu 2 bin 3 bine, ileri gitsen gidilmez ateş etsen edilmez. Far görmüş tavşan gibi kalıyorsun ortada.

Spam Mesaj Atanlar ve Spam Davet Atanlar

 

Özellikle Steam’de çok oluyor bu olay. Arkadaşım bir tane insan gibi mesaj at bakacağım zaten, mesajı neden yüz tane atıyorsun ki?

Bundan daha kötüsü ise, başka oyun oynarken bir başka oyuna davet etmeleri. Steam’de yazıyor zaten başka oyun oynuyor diye. Sen davet atınca ondan çıkıp gelmeyeceğim ben, birde spam yapıyor “abi lütfen gel abi lütfen gel” diye yalvarıyor. Gelmeyeceğim olum uzatma işte.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 7.02 Güncelleme Notları

Kim Bu Adam? Nusret Gökçe