in

Her Oyunda Mutlaka Kendini Gösteren 10 Call of Duty Klişesi!

Yıllardır yakamızı bırakmayan ve tekrar tekrar oynadığımız o 10 an…

Call of Duty serisi konusunda herkesin biraz kafası karışık son yıllarda. Bazen muazzam bazen de rezil oyunlarla gelen seride yıllar içinde karakterize olmuş bazı şeyler var fakat bu şeyler o kadar çok tekrarlanır hale geldi ki görmezden gelmek imkansızlaşıyor. Önümüzdeki 20 yıl boyunca çıkacak tüm Call of Duty oyunlarında görmenizin garanti olacağı şeylere gelin beraber göz atalım!

10- Ağır Çekim Mekan Baskını:

Duvara/kapıya patlayıcıyı yerleştirdiniz mi? Cevabınız evetse azıcık kenara çekilin çünkü birazdan o patlayıcı ağır çekimde patlayacak ve siz süper havalı bir şekilde açılan yarıktan içeriye dalacaksınız. Daldıktan sonrası size kalmış ama kendinizi bunu yapmaya hazırlasanız iyi edersiniz çünkü bu seriye bulaştıysanız en az bir kere ağır çekimde mekan basacaksınız!

9- Allah’a Emanet Helikopter Kazası

Helikopterle önüne çıkan düşmanları patır patır düşürmenin keyfi başka ama düşen tarafta kendimiz olunca işler değişiyor işte. Havada savrula savrula içindeki herkesi öldüren pervaneli ölüm makinesi dostlarımız ne oluyor bitiyor bi’ şekilde bizi öldürmüyor.

Ya bi’ şeyin ucuna tutunuyoruz garip bir şekilde yumuşak yere düşüyoruz ama bu seride asla helikopter düşmesinden ölmüyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hayal Kırıklığı Yaratan 10 Oyun... #2

8- Kötü Adamın Bombası Var!

Her şey gidiyor, hedefe doğru ilerliyoruz ama o da ne! Kötü adamın bombası var ve hepimizi öldürebilir. Vay be, ne yaratıcı ama…

7- Yumruk Yumruğa!

Kimle nasıl ne zaman nerede olduğu önemli değil. “Gerçekten gücünü göstermek istiyorsan silahını bırakır gelirsin oğlum”. Asla sekmeyen Call of Duty klişelerinden biri olan silahsız kapışmaların ranjı gerçekten aşırı geniş.

Kötü adamdan dostunuza kadar herkesle bi’ noktada yumruk yumruğa girişiyorsunuz.

6- Rus Kötü Adam

Dünyayı işgal eden ülke Uganda, Kenya, Türkiye, Almanya veyahut İspanya olabilir. Ama hangisi olduğundan bağımsız eğer bir ülke dünyayı işgal ediyorsa başındaki adam Rus olmalı. Çünkü her Rus’un ıslak rüyası dünyayı ele geçirmektir…

5- Sniper Bölümü

Aşırı önemli bir hedefi en azından 10 kere çok uzaklardan vurmanız gereken bu serinin olmazsa olmazlarından birisi sniper bölümleri. Önce geri zekalıya anlatır gibi silahın nasıl kullanılacağını uzun uzun anlatan oyun sizi 5 dakika sonra ölüm makinesine dönüştürüyor.

4- Amerika Saldırı Altında!

Burası işlerin biraz “ehhh” dedirttiği yer. Beyaz Saray’ın vurulmasından New York’un drone saldırısına uğramasına varacak her kalibrede saldırıya uğrayan Amerika’yı kurtarmak tabii ki de bizim zamanlı işimiz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Gerçek Hastalıklara Dikkat Çeken 10 Oyun

3- Bırak Geçsinler

Abi yat yere, üstünden tank mı geçer adam mı geçer at mı geçer önemi yok. Boş ver bırak geçsinler.

-Abi anneni vuracaklar?
+Bırak geçsinler.

-Abi köyü yaktılar?
+Bırak geçsinler.

2- GULAG

Gerek ölüm, gerek hapis uzun maceralarımızda dostlarımızı ayırıyor bizden. Eski bir dost düşman eline düşünce ne olur? Tabii ki kimin eline düştüğü fark etmeksizin onu bir Rus toplama kampından kaçırırız. Ya da düşman eline biz düştüysek kendi çabamızla kaçarız.

Eski dostların buluşma mekanı olan gulaglar yürek ısıtan anlara ev sahipliği yapıyor(!)

1- Flashback Bölümü

Bazı oyunlarda bu bölüm gerçekten etkileyici oluyor, hikayeyle ilgili bilmediğimiz şeyler öğreniyor ve dünyaya daha fazla anlam veriyoruz. Bazılarında ise zaten bir milyon kez duyduğumuz şeyi bir de yarım saat boyunca oynamak zorunda kalıyoruz. Rezil rüsva bir deneyime dönüşüyor oyun ama niteliği ne olursa olsun zamanda geri gitmeden rahat edemiyoruz.

Çünkü oralarda görmemiz gereken şeyler var, yıl 2025 olabilir ama 1968’e geri dönmeliyiz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL Dünya Şampiyonu Belli Oldu!

https://oagtr.com/anasayfa/hizli-ve-ofkeli-…mleri-tamamlandi/

Hızlı ve Öfkeli 9 Çekimleri Tamamlandı!