in

LOLLOL

Karantina Biter, Bu Oyunlar Bitmez! #2

Bu oyunları bitirmenin tek yolu sıkılıp bırakmanız! Tabii sıkılabilirseniz…

Hepimiz evde, izole haldeyiz. Çoğumuz boş zamanım olsa da şu oyunu bitirsem dediği oyunları çoktan bitirdi bile. Daha önce bir bitmeyen oyunlar listesi hazırlamıştık fakat o oyunlardan bile sıkılıp bırakanlar olduğuna göre daha önce hazırlamış olduğumuz “Karantina Biter, Bu Oyunlar Bitmez!” listemizin devamı karşınızda…

1-) Stardew Valley

İş hayatından ve şehrin gürültüsünden bunalmış olan kahramanımız, dedesinin ölürken kendisine verdiği mektubu açar ve kendisine miras olarak bıraktığı çiftliği öğrenir. Hayatımız bu dakikadan sonra bahçemizi çapalayarak geçecek. Yalnız bu oyunu Facebook’taki dandik çiftçilik oyunlarıyla karıştırmamak gerekiyor. Çiftçiliğin yanı sıra, balıkçılık yapabilir, beğendiğimiz erkeğin-kızın gönlünü kazanmak için peşinden koşturabilir, köyümüzün müzesi için kazılar yapabilir ve daha birçok aksiyonun içinde kendimizi kaybedebiliriz.Buna canavar avlamak da dahil. Bu oyunu oynamaya karar verdiyseniz, uzun saatler boyunca başından kalkamayacağınız bir hayat simülasyonuna hazır olun!

2-) Dead Cells

Dead Cells kendi tabiriyle bir “Roguevania”, yani roguelike ve metroidvania türlerinin harika bir karışımı. İşte bu noktada oyunun geliştiricisi Motion Twin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak iki türün birbiriyle en rahat harmanlanabilecek özelliklerini bir araya getirmeye çalışmış. Metroidvania oyunların tatminkar oynanış yapısı, hack and slash dinamikleri ile roguelite oyunların kalıcı ölüm, her seferinde değişen dünya, envai çeşit eşya ve mutasyon barındırması gibi özelliklerinin tek kotada eritilmiş hali olmuş Dead Cells. Kısaca oyunda ilerlemek için ölmeniz gerekiyor, ölünce dünya değişiyor ve tekrar ölüyorsunuz. Böylelikle hem dünyanın özelliklerine alışıyorsunuz hem de gelişiyorsunuz. Tam bölümü geçtim diye sevinirken karşınıza yeni bir bölüm çıkıyor ve aynı şeyleri yapmaya devam ediyorsunuz…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En İyi 5 Simülasyon Oyunu

3-) Minecraft

Piksel piksel bir dünyada etrafınızdaki her şeyi kazıp biçip ilerlemiş olduğumuz bir yapım. Diğerlerinin aksine oyunda bizi sınırlayan herhangi bir görev vb. şeyler yok. Tek sınırımız hayal gücümüz. Oyun tam 11 yıllık olmasına rağmen gerek yapımcının eklediği içerikler gerekse diğer oyuncuların yaratıcılığı, sayesinde oyun eskimiyor eskimeyecek. Kendi dünyanızı nasıl inşa etmek istersiniz? Sizi Minecraft’a bekleriz.

4-) Cities: Skylines

Modern zamanda geçen şehir kurma oyunlarını sevenler için şu anda tek seçenek. En yakın alternatifi olan SimCity’nin son oyunu rakip bile olamayacak basitlikte, eski oyunları ise grafiksel olarak çok zayıf kalıyor. Oyunda istediğiniz gibi şehirler kurabilirsiniz ve sınır sadece sizsiniz demek isterdik fakat yayıncı Paradox her oyundaki politikasını koruyup oyunu yarım çıkarıp DLC’ler ile oyunu tamamlama olayını bu yapımda da maalesef sürdürüyor. Bu eksiklikler çok büyük eksiklikler olmadığı için DLC’leri almadan bile yüzlerce saat keyifle oynayabilirsiniz. Bizden tavsiye: yolların şerit sayısını arttırabildiğiniz kadar arttırın.

5-) Google Chrome Dinosaur

Google’ın Chrome tarayıcısında bulunan bu mini oyuna eğer internete erişmekte sorun yaşadıysanız ya da başka bir sebepten ötürü site yüklenemediyse ulaşabilirsiniz. Aslında bu oyunu bu listeye dahil etmememiz gerekiyor çünkü bu oyunun teknik olarak bir sonu bulunmakta. Ama biraz pozitif ayrımcılık yapıp bu oyunu da listeye eklemek istedik. Oyunun sonuna ise tam 17 milyon yıl boyunca oynadıktan sonra erişebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Minecraft Dungeons Hakkında Her Şey!

6-) Garry’s Mod

Source grafik ve fizik motorunu esas alarak geliştirilmiş olan oyuda tek sınır sizsiniz. Gerçekten ama gerçekten tek sınır sizsiniz iyi eğlenceler dileriz.

7-) The Sims 4

Neredeyse size sonsuz bir özgürlük sunan oyun tam anlamıyla bir yaşam simülasyonu. Hayalinizdeki evi yapıp yaşayabilir, astronotluktan sıkılıp dünyaca ünlü bir film yıldızı olabilir, ya da mahallenizin bakkalı olabilirsiniz. Karakteriniz bir şekilde öldü mü? Üzülmeyin o dünyadaki farklı bir karakteri yönetip yaratıp geliştirdiğiniz evrene devam edebilirsiniz. Ya da her ne kadar önermesek de hile yapıp ölen karakterinizi geri getirebilir, ya da baştan karakterinizi ölümsüz yapabilirsiniz. Teknik olarak bir sonu olmayan oyunda yüzlerce saat geçirmeye hazırsanız ve bu izole günlerde oynayacak oyun arıyorsanız Sims 4 sizin için biçilmiş bir kaftan.

😎 Terraria

Başlangıçta size bir Minecraft çakması bir oyun gibi gelebilir ama hiç de göründüğü gibi bir oyun değil. Terraria saatlerinizi bilgisayar karşısında geçirmenize neden olacak bir oyun. Merak ettikçe daha da merak ediyor ve kendinize engel olamıyorsunuz. Oyunun tek eksiği başta sizi biraz zorlayacak olması. Çünkü oyun ne yapmanız gerektiğini açık olarak söylemiyor. Ancak yine de bir süre kendinizi tutarsanız, sonrasında karşınıza çıkacak olan bu kocaman dünyayı çok seveceksiniz.

 

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PlayStation Plus Nisan 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Yeni Başlayanlar İçin Bannerlord Taktikleri