in

ÜzgünÜzgün

Karantina Biter, Bu Oyunlar Bitmez!

Ne kadar mı oynayacaksınız? Şey, sadece KÖR OLANA KADAR.

Hepimiz eve tıkılıp kaldık, bazılarımız oyun stoklarını indirdi eski dostları discord sunucusuna çağırdı ve maratonu başlattı bile. Ama ufak bir sorun var, yapılan stoklar bile hemen eridi. Sevdiğiniz oyunlarınız vardı ama “güzel olan her şeyin bir sonu vardır” değil mi? DEĞİL! bugünün listesindeki oyunlar bitmiyor, oynarken siz bitiyorsunuz.

Karantina günlerinde kör olana kadar oynayabileceğiniz on oyuna gelin hemen göz atalım! (karantina günleri de iyi kitap adı olur yalnız)

1- Europa Universalis 4

EU ile ilgili geçen listelerden birinde “1000 saat oynadım, ilk 500 saatte mi öğrendim ikinci 500 saatte mi öğrendim bilmiyorum” demiştim. Lafımın hala arkasındayım, oyunu kör olana yok olana ve dek oynayacaksınız ve hala yeni öğrendiğiniz şeyler olacak. Öte yandan asla da sıkılmıyorsunuz çünkü seçenek sayısı çok fazla, deneyebileceğiniz garip şeylerin sayısı çok fazla ve roleplay imkanı da aşırı yüksek bir oyun.

Osmanlı Amerika kolonisi kurmayan bizden değildir.

 

2- Skyrim

Ejderhaları trene çevirdik, otları 8K yaptık, bi de at genitalleri modu indirdik mi tamamdır. Skyrimi eğe büke eğe büke nerden baksan 5 hafta geçer zaten oynamaya bile gerek yok!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En İyi 5 Hayatta Kalma Oyunu

3- Red Dead Redemption 2

Bildiğiniz memleketlerin ötesinde, özgür toprakların uzağında sonsuz bir macera Red Dead. Sürekli karşınıza çıkardığı şeyler olsun, uzun ve keyifli hikayesi olsun, sürekli çıkıp kanser eden “Rockstar’a bağlı bir hatadan dolayı sunucuyla olan bağlantınız kesildi.” hatası olsun. Acısıyla tatlısıyla uzun uzun oynamalık bir oyun RDR2.

4- Civilization V

Civilization bağımlılık konusunda çok garip bir oyun. Bazen durup niye oynuyorum ya diyorsunuz sonra bi bina çarpıyor gözünüze, saat daha öğlen 1, 1-2 tur daha oynarım şu bina bitsin kapatırım diyorsunuz. Sonra saat gece 3 oluyor, şu bina bitmek üzere 1-2 daha oynarım kapatırım diyorsunuz. Sonra sabah 9 oluyor, 1-2 tur daha oynayayım şu bina bitsin kapatırım diyorsunuz….

5- Herhangi bir Football Manager Oyunu

Football Manager o kadar uzun süre boyunca oynayabileceğiniz bir oyun ki 2008 versiyonunda oyunun kendi için “bağımlılık seviyesi” ölçümü vardı. Bi noktadan sonra “gerçek menajerler iç çamaşırı değiştirmez” yazıyordu orda…

6- League of Legends

Listenin şöyle yarısına gelmişken çok oyunculu oyunlara göz atalım biraz da istedim. Saç baş yolmak, klavye parçalayıp duvar yumruklamak size eğlenceli etkinlikler gibi geliyorsa her zaman girip biraz lol oynayabilirsiniz…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Her Oyunda Mutlaka Kendini Gösteren 10 Call of Duty Klişesi!

7- Age of Empires II: Definitive Edition

Sene olmuş 2020, Age of Empires ne abicim diyorsanız demeyin, kitlesi garip bir şekilde büyüyen hem izlemesi hem oynaması süper keyifli bir oyun Age of Empires. Oyuncu kitlesinin büyük kısmı şu an Definitive Edition oynuyor fakat sisteminiz yeni versiyona yetmiyorsa HD versiyonunda da hala binlerce insan var ve aktif olarak oynanıyor.

8- Battlefield 4:

3-4 kişilik bi grubunuz varsa dünyanın en keyifli oyunlarından biri Battlefield 4, helikopterle arkadaşlarınızı alın, paraşütle atlayın ya da tankla birbirinizi ezin!

9- Satranç

Evet yanlış duymadınız, lichess veyahut chess.com üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz satranç rekabetçi ve bağımlılık yapıcı bir oyun. Vezir a7 ve mat.

10- Divinity 2

Rol yapma oyunlarına aşinaysanız ve oynamaktan keyif alıyorsanız Divinity sizin için biçilmiş kaftan. Ekibinizi toplayıp maceradan maceraya atlayabileceğiniz bu oyunu bi 15 sene falan oynarsınız, garantisini veriyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü Aktör Idris Elba’nın Corona Virüs Testi Pozitif Çıktı!

Call of Duty: Warzone’a Tek Kişilik Mod Eklendi!