in

Korsan Oyuncuları Cezalandıran Oyunlar

Oyun geliştiricileri korsan oyunculardan pek memnun değiller. Bunun için bazı oyun geliştiriciler kendilerine göre korsanları trolleyerek intikam almışlar. İşte oyun geliştiricilerinin acımasız cezaları:

1.Serious Sam 3: BFE

Serious Sam üreticisi CroTeam korsan oyuncuları ceza olarak korkunç ve iğrenç bir boss ile başbaşa bırakıyordu. Dev, ölümsüz ve hızlı akrepin neler yapabileceğini öğrenen korsanlar, bir daha korsanlık yapmayacaktır büyük ihtimalle.

2.Dark Souls

Aslına bakarsanız bu, korsanlara yönelik değildi. Oyunu yayınlanmadan önce alan oyuncular, 19.000HP ye sahip Dark Phantomlar oyun alanını ele geçirip herkese işkence gibi bir zaman geçirtiyordu. Oyun tam olarak çıktığında yama geldi ama korsanlar bu yamayı alamadı ve işkenceye maruz kalmaya devam etti. Dolaylı yoldan yine korsanlara yönelik olmuş oluyor böylece.

3.Crysis: Warhead

Bu olaylardan en bilineni büyük ihtimalle budur. Kısaca oyunu korsan olarak indiren oyuncular, (ne kadar oyuncu denilir bilinmez) mermi yerine tavuk fırlatıyordu. Çok akıllıca olan bu önlem aynı zamanda en eğlencelisi de denilebilir.

4.Earthbound

Belki de korsanları trolleyen en eski oyun olabilir Earthbound. 1995 yılında çıkan oyunda eğer oyun için tasarlanan konsoldan farklı bir konsolda oynarsanız “Oyun bu konsol için tasarlanmadı.” yazısıyla karşılaşırsınız. Ayrıca oyun korsan olduğunu anladığında normalden daha çok canavar çıkarmaya başlıyor. Her şeye rağmen son bölüme kadar gelmeyi başarırsanız bölümün ortasında oyununuz donar ve tüm dosyalarınız silinir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Göz Alıcı Ve Birbirinden Güzel 10 Oyun Dünyası!

5.Game Dev Tycoon

Oyunu kendi ekibine kırdırıp popüler korsan oyun sitelerine atan Greenheart Games, korsanlara karşı ders niteliğinde bir ceza veriyordu. Oyunun asıl amacı kendi oyununuzu yaratıp piyasaya sürerek firmanızı büyütmekti. Korsan olarak indiren kişilerin (bu sefer oyuncu demeyeceğim) çalışanlarından “Hızla para kaybediyoruz, korsanlar oyunumuzu kırdı.” gibi cümleler duyası oldukça muhtemel. Böyle bir dersten sonra bile hala korsanlık yapıyorsanız diyecek birşey kalmamıştır.

6.Football Manager 2008

Eğer diğer oyunlarda olduğu gibi oyunu korsan olarak indirirseniz turnuvalarınızı genellikle San Marino, Liechtenstein gibi pek söz sahibi olmayan takımların kazanması muhtemel. Diğer oyunlara oranla pek de büyük bir ceza olmasa da, listeye girmeye hak kazanıyor.

7. Grand Theft Auto 4

Birçok internet kafede ve sitede hala rastlayabileceğiniz bir halde olan bu oyunun yapımcı tarafından yayınlanmış korsanında neler oluyor bakalım. Oyunu açtınız, oyununuzu kurdunuz ve başladınız oynamaya, oynadınız, oynadınız ama bir süre sonra bak ki ekran durmuyor. Ekranınız sallanmaya başlıyor, yani karakterinize aşırı derecede sarhoşluk düzeyi pompalanıyor ve sonunda oyun, oynanılamayacak ve kısa sürede baş ağrısı yapacak bir hal alıyor. Bununla da bitmiyor bindiğiniz araçlar birer birer bozuluyor ve duruyor. Oyunun ana teması olan arabaları kullanamıyorsunuz yani.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation 5 The Future of Gaming Etkinliğinde Dikkat Çeken Duyurular!

İnternet kafede arkadaşlarınızla girmek üzere heyecanla açtığınız bilgisayarda bunun olması da ayrı tepenizi attırıyor.

8.Mirror’s Edge

Listemizin sonuncu maddesi, tıpkı Crysis’de olduğu gibi oyuncuların dilinden sıkça duyabileceğiniz bir ceza. Şayet oyunu korsan indirirseniz rampalardan atlamak üzere koşarken hız kaybedersiniz ve yürüyerek rampadan aşağı hızlıca yere çakılırsınız ve tekrar baştan doğarak aynı şeyi tekrarlamak zorunda kalırsınız.

Listeyi bitirmeden kamu spotu tadında bir uyarıda bulunmak istiyorum. Her oyun geliştiricisi oyunu için çok büyük emekler ve para harcıyor. İster şirket olsun ister bağımsız oyun yapımcısı olsun, bu kişilerin emeğini çalmak fazlasıyla yanlış bir davranış. Umarım ileriki yıllarda korsan oyun biter, oyun fiyatları biraz daha düşerek bütçe dostu olur ve hepimiz rahatlıkla alabiliriz. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere, sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PALADİNS AÇIK BETA 53 YAMA NOTLARI | SUNSATİONAL

Dota 2 | 29 Haziran 2017 Güncelleme Notları