in

Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #2!

İlk listeyi yazdığımda sevdiğim onlarca şarkıyı sadece “on şarkı” haline getirmek beni gerçekten zorladı. Daha sonra sizlerin de benim gibi diğer oyunlardaki aşırı kaliteli şarkılardan bahsettiğinizi görünce bunun zamanı geldiğini anladım.

Bu listenin videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Karşınızda Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #2!

Kurallarımız ise değişmedi, her oyundan sadece bir şarkının dahil olabileceği listemize buyurun hemen geçelim!

10) Portal – Still Alive

Portal’ın vedaları gerçekten aşırı tatlı oluyor. İğneleyici mizahı, zorlayan bulmacaları ve yaşattığı güzel maceranın üstüne çileği veda şarkılarıyla koyan seri gerçekten yüzünüzde bir gülümseme bırakıyor.

9) Far Cry 3 – I’m Sorry

Far Cry 3 bize gerçekten çok güzel şeyler verdi. Vaas gibi muazzam bir karakter oyun tarihine adını altın harflerle kazıdı. Canlı dünyası, iyi hikayesi ve dizaynıyla gönüllere taht kuran oyunun bir şahane yanı da müzikleri. Brian Tyler’a ait olan bu parça gerçekten adada başınıza gelen her şeyi özetler nitelikte.

Eğlence arayan bir gençten bir intikamcıya, bir katile ve bir canavara dönüştüğünüzü; bu yolun her adımının acıyla geçtiğini duyuyorsunuz adeta dinlerken.

8) Dishonored – Drunken Whaler

“Shall we gather for whiskey and cigars tonight?”

Aslında “Drunken Sailor” adındaki eğlenceli bir denizci türküsünden uyarlama olan bu şarkı, Dishonored’ın veba ile lanetlenmiş sokaklarını rahatsız edici bir şekilde sunuyor. Küçük kız çocuklarının “Farelere besleyin onu akşam yemeği için.” deyişi gerçekten tüyler ürpetici.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yapımcının Kafasını Yaşamak İstemeyeceğiniz 7 Oyun!

Oyunun temasını, karanlığı, hastalığı ve kaybı aşırı iyi aktarıyor şarkı.

7) Battlefield 4 – Main Theme

Battlefield 4 – Main Theme nerde çalarsa çalsın her şeyi epik hale getiriyor.

Sakin bir göl başında balık tutarken mi çaldı? Mekan hemen helikopterler ve uçaklar tarafından bombalanıyor, su altı komandoları çıkıp tüm hedefleri etkisiz hale getiriyor!

Balkonunuzda ayağınızı uzatıp favori içeceğinizle sakin sakin keyif mi yapıyorsunuz? Alçak uçan bir savaş uçağı kulağınızın dibinden ses patlamasıyla geçiyor!

6) GTA San Andreas – Theme Song

“All we had to do was follow the damn train CJ!”

Oyun tarihinin açık ara en ikonik açılış şarkısı desek kesinlikle yanlış olmaz. Şarkıyı dinleyince cebimize biraz para giriyor ve insanların bize saygısı artıyor adeta.

5) Bioshock: Infinite – Will The Circle Be Unbroken

 

Aslı The Carter Family’e ait olan şarkı Drunken Whaler’da olduğu gibi burada da oyun için tekrar yazılmış ve yorumlanmış. Spoiler vermeden şarkının oyunun hikayesini şahane özetlediğini söyleyip geçmek istiyorum zira hala oynamayanlar varsa ARKADAŞLAR MUTLAKA OYNAYIN!

Elizabeth gerçekten oyun tarihinin en güzel kadın karakterlerinden biri.

4) Journey – The Call

Ufkumuzu açıp, bizi yeni bir dünyanın manzaralarına karşılayan girizgahtan sonra aslında bu manzaraları tanımadığımızı ve bilmediğimiz bir evrende sürüklendiğimizi hissediyoruz adeta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Konsollara Özel Çıkan En İyi 10 Oyun!

Adının hakkını veren Journey sadece müzikleri ile dahi bizleri maceraya çıkarıyor!

3) Call of Duty: Black Ops – Wont Back Down

Avenged Sevenfold ve Black Ops kombosu sevdiğimiz bir kombo derken sakladığımız sürpriz bir kartımız vardı aslında! Madalyonun bir yüzünde tam gaz metal bulunduran seri madalyonun diğer yüzünde ise Eminemli tam gaz rap bulunduruyor!

Pentagon’da efsanevi tarihi figürler olarak oynarken, zombilerin vücudunu parçalayıp yol açmanın keyfini arttıran tek şey Wont Back Down!

2) The Last of Us – Theme Song

Aşırı güçlü duygularla sarılı bir oyun, aşırı güçlü duygularla dolu bir şarkı. Yine Journey’de olduğu gibi ufku açıyor diyebiliriz aslında ama bu sefer başka, yeni bir dünyaya değil içeriye doğru bir açılma söz konusu The Last of Us’ta.

Geriye dönüp yaptıklarınıza, yaşadıklarınıza bakmak istiyorsanız ya da bakmış gibi hissetmek istiyorsanız aradığınız şarkı bu.

1) Red Dead Redemption – Far Away

Kanyonlardan, çöllerden, cehennem sıcağından at sırtında geçerken güneşin battığı yerde evi gösteren bir şarkı Far Away. Dinlerken gözlerinizi kapattığınızda kimsesiz toprakları kavuran güneşin tablosunu görmemek imkansız.

 

 

 

P&G Banabak’tan Hediye Oyun Kodlarına Bak!

Assassin's Creed Ragnarok'un Logosu Sızdırıldı!

Assassin’s Creed Ragnarok’un Logosu Sızdırıldı!