in

Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #4

Oyunların muazzam müzikleri hem onları hem de günümüzü daha güzel hale getiriyor gerçekten. On şarkıyla başladığımız listeler serisinde bugün 40‘a varıyoruz! Eğer kaçırdıysanız veyahut denk gelmediyseniz serinin ilk, ikinci ve üçüncü yazılarına tek tıkla ulaşabilirsiniz!

Karşınızda Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #4!

Kurallarımız yine değişmedi, her oyundan sadece bir şarkının dahil olabileceği listemize buyurun hemen geçelim!

10) Black Ops II – Carry On

Muazzam bir hikaye, muazzam bir kötü adam; denge ile eğlence muazzam konumlandırılmış multiplayer ve harika bir zombies modunu nasıl ödüllendirirsiniz? Tabii ki aşırı havalı ve kaliteli bir Avenged Sevenfold şarkısı ile!

Serinin en iyi oyunlarından biri olan Call of Duty: Black Ops II’nin kapanış şarkısı gerçekten Sevenfold & CoD ikilisinin en başarılı işi.

“For Cordis Die!”

9) Minecraft – Sweden C418

Minecraft dünyasını benim için gerçek hale getiren şey bu şarkıydı. Akşam ateş başında et de pişiriyor olsam, tahta bir kılıçla dev bir örümcek de dövüyor olsam o mekana gerçeklik hissini veren şey Sweden C418. Bütün bunların yanında Erik Satie’nin muazzam Gymnopedie No 1 eserine de bir çok noktada benzerlik gösteren C418 gönüllere taht kuruyor.

8) Far Cry 5 – Help Me Faith

Manipülasyon nasıl yapılır sorusuna müzikal bir cevap arıyorsanız tam yerindesiniz. Şarkı yaralarından ve dünyanın kötülüğünden tek kurtuluşun “Faith” olduğu fikrini size hemen kabul ettiriyor. Çağrı ne kadar güzel olsa da arkasında saklanan şey insanlık dışı ve şarkı istediğini yapmakta gerçekten çok başarılı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En Garip 7 Oyun Başarımı

Bilmeyenler için  Faith inanç anlamına gelmekle beraber oyunda insanları uyuşturucu bağımlısı eden karakterin de adı. Yine aynı şekilde şarkının devamında “Beni mutluluğa götür.” denirken mutluluk için kullanılan “Bliss” kelimesi de oyunda Faith’in insanlara verdiği uyuşturucunun adı.

7) DOOM – BFG Division

+Hangi enstrümanı çalıyorsun?
İBLİSLERİN ÇIĞLIKLARINI

Aslında şarkının adı her şeyi anlatıyor BIG FUCKING GUN bölüğüne hoş geldiniz! Şarkı o kadar güçlü ki sizi gücüne alışmanız bir dakika boyunca hazırlıyor. Güç açığa çıktığında ise karşı koymanız imkansız.

Önünüze çıkan her şeyi böcek gibi ezebilmek, damarlarınızdan lav akıtmak ve sadece yumruklarınızla dünyanın merkezine gitmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey BIG FUCKING GUN!

6) Metro 2033 – Main Theme

Post apokaliptik dünyanın yitik ve hayatsız temasını muazzam bir şekilde kavrayan şarkı rahatsız edici bir sakinlik ve ince bir acı barındırıyor içinde. Uzaklara dalıp gitmek için gerçekten birebir.

5) Battlefield 1 – Classic Warsaw Theme (BF 1942 Theme)

Son yıllarda elektronik formlarda duymaya alışık olduğumuz Warsaw, Battlefield serisinin imzası desek yanlış olmaz. Çıkan her oyunla birlikte onun kimliğine bürünen tema şarkısı Battlefield 1’in siperlerinde kendisini orijinal köklerinde bulup orkestral bir hal almış.

“Gerçek bir asker önündekinden nefret ettiği için değil, arkasındakini sevdiği için savaşır.”

4) The Legend of Zelda – Kass’s Theme

Akordiyon oyunlarda pek rastladığımız bir enstrüman değil ama duyunca da gerçekten keyfi yerine getiriyor. Kass’in birbirinden değişik ve garip bulmacalarını çözmeyi kolaylaştıran tek şey gerçekten bu muazzam eser.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Senaryosu Hiç Bitmeyen 6 Oyun!

3) GTA IV – Russian Connection

GTA serisinin tema şarkılarının kötü olma şansı yok. Russian Connection da GTA IV’ün diğer oyunlara göre biraz daha karanlık olan dünyasını harika özetliyor.  Doğu Avrupalı/Rus melodileri açıkça duyabildiğimiz şarkı oyundaki karakterlerimiz hakkında da kafamızda fikirler oluşturuyor.

2) God of War – Ashes

God of War serisinin son oyunu gerçekten sinematik bir baş yapıttı. Aldığı tüm ödülleri sonuna kadar hak eden bu muazzam eserin tamamlayıcı yönlerinden biri de müzikleri. Ashes tüyleri diken diken ediyor, oyundaki tüm duyguları daha güçlü hale getiriyor!

BONUS) Revolution X – Walk This Way

Baskıcı bir devlet şeytani planlarını durdurmak ve Aerosmith‘i kötü adamların elinden kurtarmak istiyorsanız sizi 1994 yapımı Revolution X’e davet ediyoruz! Şeytani planlar çok sorun değil de Aerosmith kırmızı çizgimiz…

Grubun en ikonik şarkılarını barındıran oyun, listemiz için biraz hile fakat şarkılar oyun için biraz değiştirildiği için bonus olarak almadan da duramıyorum!

“Waalk this waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayyyyyy!”

1) The Walking Dead – Take Us Back

Olan bitenden sonra geriye dönüp bakmak için birebir bir şarkı. Oyunda yaşattığı tüm harika hisler bir yana gerçekten kafayı arabanın camına yaslayıp dinlemelik bir eser Take Us Back.

 

 

 

 

 

XPG RGB aydınlatmalı yeni SSD modeli SPECTRIX S40G'yi tanıttı.

XPG RGB Aydınlatmalı Yeni SSD Modeli SPECTRIX S40G’yi Tanıttı

Ücretsiz Oyun: Potatoman Seeks the Troof Ücretsiz Oldu!