in

Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #5

“Hadi on şarkı listeleyip üstüne konuşalım.” diye başladığımız seride bugün ellinci şarkıya gidiyoruz.

Kurallarımız ise her zamanki gibi: Şarkılar iyiden kötüye veyahut kötüden iyiye değil rastgele bir şekilde sıralı. Her seriden sadece bir şarkı bulunabiliyor.

Daha fazla beklemeden buyurun hep beraber şarkılara geçelim!

10- Metal Gear Solid V: Phantom Pain – Not Your Kind of People

Kojima’nın adeta göz bebeği, evladı olan Metal Gear Solid serisine edilen veda tabii ki buruk ve hisli olacaktı. 1998 yılından beri anlattığı hikayeler, bıraktığı duygular ve sanatsal doygunluğuyla birçok oyuncunun gönlünde büyük bir taht kurmuş olan seri veda ederken “Not Your Kind of People” diyor.

Damakta tatlı bir hüzün hissi bırakan şarkı resmen gece yolculukları için yazılmış. Yıldızların, sessizliğin arasından geçerken yaşadığınız hisleri şarkıda birebir bulabiliyorsunuz!

9- South Park: The Stick of Truth – Main Menu OST

Şarkıyı ilk dinlediğinizde Yüzüklerin Efendisi veyahut Skyrim evreninde sanabilirsiniz kendinizi ama fena halde yanılıyorsunuz! Kaliteli fantastik ögeler ve taverna müziğini çok iyi birleştiren eser, büyülü bir dünyada ejderhalarla çarpışıp dev orduları yere serecekmişsiniz hissi veriyor. Ama gerçekte olayın ciddi anlamda şarkıyla hiç alakası yok, bin bir türlü osuruk şakasıyla aşırı ağır ofansif mizahıyla Stick of Truth sizleri alışılmışın çok dışında bir maceraya davet ediyor!

8- Driver San Francisco – Devil In Me

Gözlerinizi kapatın ve gelin beraber hayal edelim. San Francisco’dasınız, altınızda aşırı kaliteli bir Mustang var. Sokaklardan gök gürültüsü gibi geçiyor, gün batımına doğru hızlanıyorsunuz. Tüm ihtişamıyla karşınızda Golden Gate köprüsü, şarkı başlıyor. İşte tam bu noktadan sonra gaz pedalini köklememek imkansız. Dünyanın sonuna kadar hız yaparak gitmek istiyorsanız aradığınız şarkı bu!

7- Duke Nukem – Duke Nukem Theme (MEGADETH)

Oyunlarda metal müzik aslında görmeye alışık olduğumuz bir şey. Hırs, güç, yıkım gibi hisleri çok kaliteli ve sahneye uygun veren müzik türü ile kötü bir şey yapmak gerçekten zor. Her şey zaten güzelken üstüne bir de Megadeth gelince işler muazzam oluyor. Şahane riffleriyle süper gaz bir şarkı Duke Nukem theme!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam Yaz İndirimlerinde Kaçırmamanız Gereken 10 AAA Oyun

6- Hunt: Showdown – Rise Up Dead Man

Hunt belki de son on yılın en underrated oyunu. Kaliteli görselleri, ciddi anlamda muazzam ses dizaynı, iyi mekanikleri ve aşırı havalı müzikleriyle oyuncularına kaliteli bir deneyim sunan oyundaki en çok sevdiğim şeylerden biri bu şarkı.

Geçen listelerde Bastion’daki şarkıdan bahsederken “Country/frontier olan her şey mevzuyu bin kat daha havalı yapıyor.” demiştim hatırlayanlar olacaktır. Burada ise durum daha da fazla çünkü şarkı süper kaliteli. Anında aşırı havalı bir adama dönüşmek istiyorsanız bu şarkıyı şiddetle öneriyorum!

Not: Köse biriyseniz muhtemelen sakalınız da çıkmaya başlayacaktır.

5- Command & Conquer: Red Alert – Hell March

“Die waffen, legt an!”

Video oyunları tarihinin en ikonik ve epik eserlerinden biriyle karşı karşıyayız, Hell March ciddi anlamda emir verilse cehenneme kadar yürümenizi sağlayacak derece güçlü ve gaz bir şarkı.

Hele bir de şarkı çalarken orduları yönetip düşmanı alt etmenin zevki yok mu… Şarkı ciddi anlamda muazzam ötesi!

4- Wolfenstein: The New Order – Haus in Neu-Berlin

“Hitler kazansaydı ne olurdu?” Dünyasını bize yer yer iç karartan olaylarla, yer yer de böyle gülümseten detaylarla gösteren bir oyun Wolfenstein The New Order. Animals’ın efsanevi “House of the Rising Sun” şarkısına aşırı tatlı bir Alman twisti atılmış. New Orleans’ta geçen bir hikayeyi anlatan şarkı artık “Neu-Berlin” civarlarında geçen bir hikayeyi anlatıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tarayıcı Tabanlı 10 Efsane Oyun

Dünyayı zenginleştirme ve temayı oturtma açısından aşırı kaliteli bir iş gerçekten, ne kadar övülse az!

3- Hearts of Iron IV – Panzerkampfh

Hitler kazanmadığında neler olduğunu ise hepimiz biliyoruz. “Anayurda marş etti Alman ordusu.” diyerek açılan şarkı, insanlık tarihinin en kanlı savaşlarından birini anlatıyor. Stalingrad’tan Berlin’e kadar nazi ordusunun malubiyet üstüne malubiyet alışını damardan almak istiyorsanız ciddi anlamda muazzam bir şarkı sizleri bekliyor.

“Üçüncü imparatoruluğun sonu yakın, onun zamanı geldi. Bir çağın sonu geldi, artık taarruz zamanı!”

2- GTA Vice City – Self Control

Aşırı parlak rengarenk neonlar, palmiyeler, synth müzik; GTA Vice City her şeyiyle seksenlerin ruhunu çok iyi kavramış bir oyundu. Bu listedeki her GTA oyununda da söylediğim gibi serinin müziği kötü olan tek bir oyunu dahi yok.

Dönemin altın değerindeki şarkılarını ve kendi yeni işlerini muazzam bir şekilde harmanlayan GTA Self Control ile gönülleri kazanmayı başarıyor.

1- Call of Duty: Ghosts – Survival

Yeni jenerasyon konsollar, yeni jenerasyon oyunlar… Bir yanda DICE’ın göz bebeği yükselen yıldız Battlefield 4, karşısında ise FPS oyunların lordu ve efendisi Call of Duty. Bu iki devin çarpışmasında kazanan tarafı müzik belirledi desek çok da yanlış olmaz. Battlefield gökdelenler devirip haritaları yeniden şekillendirirken Call of Duty o mevzulara hiç girmeyip Eminem ile olayı çözüverdi adeta.

Zaten halihazırda dünya çapında sevilen bir seriniz varsa üstüne bir de dünyaca sevilen bir sanatçıya oyununuza özel bir şarkı yaptırıyorsanız işlerin yolunda gitmeme şansı ciddi anlamda düşük.

Öte yandan CoD: Ghosts serinin en kötü oyunlarından biriydi bu su götürmez bir gerçek ama zamanında herkesin bu oyuna heyecanlanmasını sağlayan hatta belki bu oyunu satan şey Eminem’in muazzam şarkısı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 9.16 Yama Notları Özeti | Göklerden İnen Pantheon’u Tanıyalım

Mutant Year Zero: Road to Eden Türkçe Yaması Yayınlandı!