in ,

LOLLOL KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Multiplayer/Co-op İçeren Az Bilinen 10 Oyun

Steam indirimleri kapımıza dayanmış durumdayken biz de siz okurlarımız için arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebileceğiniz fakat çok fazla da popüler olmayan oyunlar hakkında ufak bir liste hazırladık.

Brawlout

Brawlout PC platformu için türünün tek örneği denilebilir. Oynanış ve oyun teması açısından Super Smash Bros.’a oldukça benzeyen oyunumuz aynı dövüş sistemini ele alıp farklı bir oyun ortaya koyup PC platformuna salmışlar (bence çok da güzel olmuş). Fakat şu an Erken Erişiminde verdiği sıkıntılar ile yüzleşirken bilinirlik konusunda bazı sıkıntılar yaşamakta. Kendi çıkardığı bağımsız karakterlerin yanı sıra Hyper Light Drifter, Guacamelee gibi oyunların ana karakterlerini kullanması da benim açımdan oldukça ilgi çekici bir hareket oldu.

White Noise 2

Dead by Daylight, Friday the 13th gibi oyunların popülerliğinden nasibini almış oyunlardan biri olan White Noise 2 aslında gerçekten başarılı bir oyun. Avlayan ve avlananın da oyuncu olduğu oyunumuzda yapmamız gereken basit, hayatta kalmak. Yaratık olarak oynamak da insan olarak oynamak da oldukça keyifli (şahsen ben insan olmayı tercih ediyorum). Oyun kendi içerisinde bazı ekstralar barındırıyor: Eğer araştırma ekibinde oynuyorsanız, (insanlar) öldükten sonra bile hayalete dönüşüp arkadaşlarınıza yardım etmeniz mümkün oluyor. Bunun yanı sıra yaratığın bile yapması gereken bir objektifi olması oyunu kendi dalında başarılı bir konuma sokuyor.

Necropolis

Zoru seven dostlarınız için biçilmiş kaftan olan Necropolis, gerçekten tek başınıza oynarsanız sinirlerinizi oldukça zorluyor. Necropolis, adeta Dark Souls‘dan esinlenerek yapılan bir oyun. Kombat sistemi, mekanikleri insana farklı bir Dark Souls oyunu hissiyatı yaratıyor. Fakat başka bir taraftan bakarsak da random oluşan zindanları ile roguelike oyun kategorisine de girebiliyor. Oyunu zor kılan taraf ise sadece Dark Souls’a benzemesi değil, öldüğünüzde “Perma Death” yiyor olmanız ve “Friendly Fire” modunu barındırıyor olması yani arkadaşlarınızla oynarken onların sizi öldürmesi mümkün ve eğer tüm arkadaşlarınız ölürse bu oyuna en baştan başlamanız gerektiği anlamına geliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Legends Of Runeterra'nın Açık Beta Tarihi Duyuruldu!
Marooners

Marooners, tamamı mini oyunlardan oluşan bir oyun. Arkadaşlarınızla beraber girip karşınıza çıkan mini oyunlarda birbiriniz izle yarışıp hanginizin daha şanslı veya hanginizin daha kabiliyetli olduğunu öğrenebilirsiniz. Oyunların kısalığı ve oyun sayınlarındaki çeşitlilik oyundan sıkılmanızı bir hayli zorlaştırıyor, üstelik bir grup da arkadaşınız varsa Marooners tadından yenmez bir hale geliyor.

BattleBlock Theater

BattleBlock Theater, arkadaşlarınızla kutu kafalı dostlarımız aracılığıyla maceradan maceraya koşturduğumuz bir platform oyunu. Oyun içerisinde biriktirdiğiniz paralar ile yüzlerce farklı karakter tasarımına kucak açabilir veya karakteriniz için yeni silahlar elde edebilirsiniz. Absürt bir komediyi ele alan BattleBlock Theater’da birbirinizle uğraşmaktan haritayı bitirmeyi bile unutabilirsiniz.

Moon Hunters

Moon Hunters, benim gözümde tam bir başyapıt. Oynanışı, hikayesi, müzikleri ve atmosferi kısacası her şeyi ile ilgimi çekmişti. Başlangıç olarak 4 farklı karakter ile başlayıp oyundaki ilerleyiş şeklinize göre her oyunu bitirdiğinizde yeni şeyler elde edebiliyorsunuz buna açabileceğiniz 3 ekstra karakter de dahil. Oyun oldukça kısa sürüyor fakat güzel olmasının sebebi her oynayışınızda farklı bir şeyleri elde etme hissiyatını size yaşatıyor olması. Üstelik bu zevki arkadaşlarınızla da oynayarak 2 katına çıkarabilirsiniz.

Awesomenauts

Awesomenauts, platform ve moba türlerinin ikisini de barındıran Awesomanuts, kendi türünün nadir örneklerinden bir tanesi. Klasik moba oyun elementlerini alıp çizgi dizi varimsi grafiklerle birleştirip bunları da platform oynanış stiliyle harmanlayan Awesomenauts ortaya oldukça hoş bir oyun çıkartmayı başarmış durumda. Karakter bakımından oldukça zengin olan oyunumuz, hem moba hem de platform tadını aynı anda veriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yılın Oyunu God of War Oldu!
Portal Knights

Portal Knights, RPG öğeleri barındıran bir sandbox, hayatta kalma oyunu. Klasik hayatta kalma oyunlarının yanı sıra bir işin içerisine RPG girince işler bir hayli keyifli oluyor. 3 farklı sınıftan herhangi birini seçip kendi karakteriniz ile gelişirken, bir yandan yaşayacağınız yeri inşa edip, bir yandan da hayatta kalmanız gerekiyor. Kendi içerisinde barındırdığı çeşitlilik ile göze çarpmayı başaran Portal Knights, arkadaşlarınız ile oldukça keyifli anlar yaşayabileceğiniz bir oyun.

Bloody Trapland

Bloody Trapland, Platform elementleriyle oynadığınız halk arasında rage oyun türü dediğimiz oyunlardan bir tanesi. Yüzlerce farklı bölüm her bölüm insanın daha da sinirini bozan bir sürü tuzak ve sadece 1 cana sahip olan biz… (sanırım yeterince açık oldu) Bloody Trapland ne kadar sinir bozucu bir oyun gibi gözükse de alışma sürecini atlattıktan sonra gerçekten keyif verici bir hal alabiliyor. Tabii bunun yerine arkadaşlarınızla kendi aranızda ölümüne maç yapabilirsiniz.

Final Exam

4 genç okul partisine giderken karşılaştıkları zombi kıyameti karşısında ne yaptılar dersiniz. Olabildiğince keyif alarak hepsini öldürmek doğru cevap olabilirdi. Final Exam 4 kişiliğe kadar Co-op barındıran bir side scroller, platform oyunu. 4 farklı çılgın karakterlerden birini seçip objektifler aracılığı ile bölümden bölüme koştuğumuz oyunumuzda absürtlük sınır tanımaz bir hal alıyor. Arkadaşlarınız ile birlikte zombi avına çıkmak için henüz geç değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Steam Yaz İndirimlerinde Kaçırmamanız Gereken 10 AAA Oyun

LoL: 8.12 Yama Notları