in

Neden CS:GO Oynanamaz Durumda?

Sonunda yaşadığım mağaradan kafamı çıkarıp, bilgisayar adlı teknolojik aletin ne işe yaradığını öğrenerek yazı yazmaya başladım. Cidden özlemişim bu ekranı. 2-3 haftadır yoktum ve geri dönüşümde güzel bir şey yazmam lazımdı. Ben de “Neden CS:GO’yu kimse sevmiyor ki?” diyerek bu yazıyı yazmaya başladım.

Sebep-1: Hileciler

En güzeli bunlar biliyor musunuz?  Yorgun argın eve gelmişsinizdir ve “Neden yatmadan önce bir el rekabetçi girmiyorum ki?” dersiniz. Oyunu kabul edersiniz ve ısınmada “Mesneviden ders aldım, oldum Mevlana gibi” arka planda çalmaya başlar. Sonrası malum. Oyun zevkinizin içine ederler. Diğer takım da bedava kazanmak var iken neden hileciyi atsın ki? Bunun tek çözümü Prime olmak. Tabii ki kesin çözüm değil ama en azından hileciyle karşılaşma şansınız azalır.

Sebep-2: Ruslar, Troller, Veletler ve Kolsuzlar

Bir de bunların kralları vardır: Rus kolsuz troll veletler. En kanserleri de bunlardır. Üst ranklarda bu organizmalar ile çok karşılaşmazsınız ama benim gibi “Silver” da takılmışsanız yaşasın. Bu organizmalar o kadar yaygındır ki, 10 maçın 11’inde bu organizmalara denk gelirsiniz. Şimdi yanlış anlaşılmasın hepsi kötü demiyorum, çoğu kötü diyorum. Bir sonraki oyununuzda bu arkadaşlar ile eğlenceler…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Team Liquid, BLAST Pro Series Los Angeles Şampiyonu Oldu

Sebep-3: pakxx_xx.vpk Hataları

En az üstteki sebep kadar kanserdir. Ama bu o kadar yaygın değildir. Size durumu şöyle özetleyeyim: Çok hype bir şekilde oyuna girmiş, dust 2 hariç bir harita isteyip rastgele bir şey seçmişsinizdir. Yaklaşık 5 dakika oyunun bulunmasını bekledikten sonra, oyuna girip ısınmada “Terminatör” e bağlamışsınızdır.  O sırada ısınma biter ve sizi ana menüye bu hata ile atar. Tabii ki bir sürü çözümü var ama ben en yaygınını söyleyeceğim. Oyunu kapatıp CS:GO klasörüne girdikten sonra oradan yine “csgo” klasörü içinden doğru pak dosyasını bulduktan sonra silip Steam’dan dosyaları kontrol ettirmek. Ondan sonra ise oyuna girerken Direct X’in yüklenmesi. Tabii bunları 3 dakika içinde yapmak da var. Bu durumda banlanmalar çok nadirdir ama sizi yeterince strese sokup oyundan soğutacak etkisi vardır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  CS:GO Güncelleme Analizi | R.I.P Dust 2

Sebep-4: Saçma Ban Sistemi

2. sebepte bahsettiğim kişilerden birini siz atarsınız ya da bazıları sizi atar. Üst üste 2 maç bunu yaparsanız hayırlı olsun: B A N L A N D I N I Z! 150 saat CS:GO oynamamın 80 saati bu yüzden banlı geçmiştir.

Sebep-5: Aşırı Güçlü Silahlar

Pek istediğim görselleri bulamasam da. Yukarıda 3100$ ve CT takımının ana silahı olan M4A4’ün istatistiklerini görüyorsunuz. Altında ise 500$ olan Five-seveN’ın. Daha bir sürü örneği var ama en yaygını budur sanırım. Tabii ki son gelen güncellemelerde bazı tabancalar nerflendi ama bence hala yeterli değil.

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz
  1. Türk oyuncuların trollerine denk gelmemişseniz ne mutlu size 🙁 en büyük sıkıntılardan biri ise nova bir rankmın olmasına rağmen 5. seviye hayatında ilk rekabetçi maçına giren birisiyle aynı takıma düşüyor olmam. Takım arkadaşım o kadar toy ki ne komut dinliyor ne de bölge tutabiliyor. Onun dışında en büyük kanser ki bence bundan daha kötüsü olamaz maç boyu canlı müzik dinleten oyuncuların olması. Tabi bunları muteleyerek iletişimi engelleyebiliriz lakin rekabetçi maçta iletişim kopukluğu = maçı kaybetmek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 6 Ekim 2017 Güncelleme Notları

Yeni Dust2 Geliyor, Source2 Motoru Ne Oldu?