in

LOLLOL

Öldüğüne Sevindiğimiz 10 Oyun Kötüsü!

Bazı oyun kötüleri vardır hayranlık uyandırırlar, güzel laflar edip aklımızı bulandırır, “Aslında haklı olan taraf bu mu ya?” dedirtir bizlere. Öte yandan bazı oyun kötüleri vardır, bütün varlığınızla yok etmek istersiniz. İşte bugün tam da o kötülerden bahsedeceğiz!

Hazırsanız intikam duygunuzu körükleyin, kılıcınızı çekin, yaylarınızı gerin ve hep beraber iğrenç yaratıkları yok edelim!

UYARI: YAZI SPOILER İÇERİR

10- Shepherd – Modern Warfare 2

Shepherd ciddi anlamda oyun dünyasının en nefret edilmiş karakterlerinden biri. Ülkesini savaşa sokmak için yaptığı sahtekarlıklardan Ghost’a ihanet etmesine kadar attığı her adımda oyuncuların öfkesini kazanan karakterin ölümü inanılmaz bir rahatlama getiriyor.

Gözüne saplanan bıçakla yere serilen insan müsveddesini öldürmek dev bir tatmin kaynağı.

9- Micah Bell – Red Dead Redemption 2

Micah öyle bir adam ki çoğu Red Dead oyuncusu hikaye bittikten sonra modlarla onu geri canlandırıyor. “E madem geri getiriyorlar o zaman sevilen birisi olmalı.” diye düşünebilirsiniz ama durum kesinlikle öyle değil. Oyuncular Micah’ı geri getiriyor çünkü tekrar tekrar öldürmek istiyorlar.

Micah dünyadaki tüm acıyı tatmadan gönüller rahat etmiyor…

8- Imlerith – The Witcher 3

Imlerith tek başına çok da önemli bir persona değil aslında ama Vesemir, Witcher severler için gerçek bir aile ferdinden farksız biriydi. Vesemir’i öldüren Imlerith, kendi ölüm fermanını imzalamış oldu. Şahsen oyunda Imlerith’i öldüremiyor olsak CD Project Red ofisini basıp bunun hesabını sorardım.

7- Zeus – God of War III

Sadece God of War evreninde değil, yaptıklarıyla Zeus bulunduğu her hikayede ölmeyi hak eden bir adam. Eğlenmek için insan öldüren, cinsel hayatı için tüm dünyayı tehlikeye atan bu sorumsuz ve basiretsiz tanrının sonunu getirmek aşırı keyifli. Ağzını yüzünü kıra kıra yok ettiğimiz Zeus, yaşattığı onca acıdan sonra bir şiddet festivaliyle ayrılıyor dünyadan.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Başarısız Bir İlerleme Kaydeden 8 Oyun Konsolu

Ekranın tamamı kan olana dek yumruklayacağınız bir surat arıyorsanız lütfen Zeus’u tercih edin!,

6- David – The Last of Us

Yamyam, yalancı ve katil… David’in niyetlerini anlayınca kanımız donuyor cidden. Kendisinin elinden kurtulmak için dünyanın en korkunç saklambaç oyununu oynadıktan sonra kasaturayla suratını parçalamanın getirdiği rahatlık tarif edilemez seviyede. Üstüne bir de Joel’un son anda gelen baba şefkati de yüreklere su serpmiyor değil.

5- Komik Bıyıklı Adam – Sniper Elite 3

İyi yazılmış bir kötüden kurtulmaktan daha güzel bir şey varsa o da gerçek bir kötüyü öldürmektir. Bize dünya tarihinin en aşağılık yaratıklarından biri olan komik bıyıklı adamı öldürmenin bin bir yolunu veren Sniper Elite’e teşekkür etmeyi kendime borç bildim. Kafasına sıkın, vinç düşürün, bomba patlatın ne yaparsanız yapın bu mahlukattan kurtulmanın keyfi hep muazzam!

4- Devin Weston – GTA V

Eski dostlarla gün batımına karşı toplaşıp sohbet etmekten daha iyi ne var? Ah evet haklısınız bütün hayatınızı cehenneme çeviren psikopat milyoneri öldürmek. Devin, GTA V’de neredeyse aldığınız aldığımız tüm nefesleri bize dar ediyor. Karakterlerimize kirli işlerini yaptırdıktan sonra onları köşeye atıp kurtulabileceğini sanıyor ama durumlar kesinlikle öyle değil. Devin’i birçok insanın hayatından çıkararak aslında onlara da iyilik yapmış oluyoruz günün sonunda.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG Rulet Siteleri

3- Uberto Alberti – Assassin’s Creed II

 

“Uberto peygamber gibi adamdır, herkese yardım eder, Auditore ailesinin de yakın dostudur.” Az önce maruz kaldığınız cümleye sakın inanmayın zira Uberto rezil rüsva herifin tekidir. Ticari kazançlarını yükseltebilmek adına her yolu mübah gören, Auditore ailesinin tamamının ölümüne sebep olan bu rezil yaratığı öldürmek Assassin’s Creed serisinde tadabileceğiniz en büyük keyiflerden biri.

2- Khan Maykr – DOOM Eternal

Cennetin adının arkasına saklanıp dünyayı yok ederek kendinin hüküm süreceği bir gezegen yaratmaya çalışan Khan Maykr’ın sonunu adım adım getirmek DOOM Eternal’ın en keyifli yanlarından biriydi. Mars’tan, Dünya’dan ve Cehennemden geçtiğimiz bu oyunun açık ara en korkunç ve kan donduran yanı olan Cennet idi… Cennet ve Khan Maykr’ı sonlandırmanın keyfi tek başına pek bir şey ifade etmese de üstüne bir de Dünya’yı kurtarmanın getirdiği rahatlama gerçekten üst düzey.

1- Steiner – Black Ops 1

“My. name. is. VIKTOR. REZNOV. AND I WILL HAVE MY REVENGE!”

Biliyorum yorumlarda yine birileri taşlayacak beni çok Black Ops övüyorum diye ama kusura bakmayın elimde değil… Steiner pek önemli bir kötü adam değildi ama önemli olmaması kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabii. Bize yıllar boyu taşıyacağımız travmalar veren bu karakteri yaptığı her şeyi yüzüne vura vura öldürmenin getirdiği rahatlama anksiyete geçirir cinsten.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix, Atiye’nin 2.Sezon Yayın Tarihini Duyurdu!

Ghost of Tsushima’ya Online Co-op Modu Geliyor!