in

Yuh O Cidden Öyle Miymiş? | Oyun Bitene Kadar Fark Edemediğiniz 5 Detay

Bazı anlar vardır, ilk bakışta çok bir şey ifade etmez oyunculara. Ne zaman oyun biter, belki bi’ dönüp yeniden başlarız işte o zaman “Yuh, adamlar daha ikinci bölümden oyunun sonunu belli etmiş aslında.” deyiveririz. Bazı anlar vardır ki onlar “bruh momentlardır”…

Şaşırmış pikaçu memelerimizi hazırlayalım, oha ve yuh demek için kendimizi hazırda tutalım ve sandığınızdan çok daha önemli 10 oyun anına kimsenin beklemediği bir giriş yapalım!

1- Spec Ops: The Line – Menü Ekranı ve Yükleme Ekranları

Her fırsatta övdüğümüz Spec Ops’tan bahsetmenin fırsatı gelmişken kesinlikle kaçırmayalım dedik. Spec Ops: The Line’da daha oyuna başlamadan menüde gördüğümüz amerikan bayrağı oyunda ilerledikçe yavaş yavaş yırtılıyor ve umudun kaybolduğunu gösteriyor oyunculara.

Öte yandan yükleme ekranlarındaki mesajlar ise kurşunlardan daha çok can yakar hale geliyor. Oyuna ilk başladığınızda “Ateş etmek için sol tıklayın.” yazısını gördüğümüz yerde oyunda biraz ilerleyince “Her şey senin suçun, bunların hepsi senin suçun.”, “Masumların katilisin.” tarzı mesajlar geçtiğini görmeye başlıyoruz.

Bu oyundaki asıl kötü Konrad değil, karakterimiz Walker da değil, bu oyundaki tek kötü ve suçlu oyuncu ve Spec Ops daha ilk dakikalarından itibaren kuvvetli mesajlarla iletiyor bu fikri.

2- Call of Duty: Black Ops III – Pişt, bizimle misin?

Call of Duty: Black Ops III serinin açık ara en kötü oyunlarından biriydi, buna kimsenin karşı çıkacağını düşünmüyorum. Hikayesi ne kadar rezil olursa olsun arada kaçmış o kadar ince bir detay var ki iddia ediyorum bu oyunu oynayanların %95’i hikayenin ne olduğunu aslında anlamadı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Videolarınızı Düzenlerken Kullanabileceğiniz En İyi 10 Program

Oyunun açılış sahnesinde “yaralandık” olarak gördüğümüz yerde aslında ölüyoruz. Yeni teknolojiyle hazırlanmış hastane yatağımızda bize özel hazırlanmış “rüyalar” gösteriyor huzur içinde ölebilmemiz için.

İnce detay ise bütün bunlar olurken başımıza gelen yakınlarımızın sürekli bizi uyandırmaya çalışması ve bu seslerin gördüğümüz rüyalara karışması. Oyunda sık sık birilerinin bize dönüp “Pişt, aslanım uyanık mısın?” “Bizimle beraber misin?” gibi şeyler söylediğini duyuyoruz.

3- Red Dead Redemption 2 – Borç Yüzünden Öldürülen Adam

“E bu zaten ana hikayenin parçası.” dediğinizi duyar gibiyim, bir noktaya kadar haklısınız ama bu sahnenin önemini eminim oyunun son anlarına kadar anlamadınız. Bir alacak verecek kavgası yüzünden canından olan Arthur Morgan için bir dakikalık saygı duruşu rica ediyorum… Üç beş dolar para ve bir öksürük bir yiğidi götürdü…

4- Call of Duty: Black Ops – Derdin ne senin?

Reznov’un gerçek olmadığını sağır sultan bile duymuştur eminim. Yalnız oyunda birkaç dikkat çeken detay var ki bunu anlamak için o dev dramatik anı beklemenize gerek kalmıyor. Steiner’ı öldürmek için girdiğimiz Rebirth adasında Reznov’un ateş ettiği düşmanlar ölmüyor. Hatta geri dönüp ona ateş etmiyorlar bile.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anadolu'da Kurulan 7 Espor Takımı

Fare tünellerinde gezerken bize eşlik eden Reznov ile iletişime geçince  yanımızdaki karakter dönüp “Bilader derdin ne senin bakma duvara yürü hadi.” diyor. Biz de Rus sevmiyor galiba diye yola devam ediyoruz.

Black Ops serisi böyle ufak detaylara gerçekten önem veriyor, oyunlar ne kadar iyi veyahut kötü olsun tatlı detaylar bulmamak imkansız.

5- Dishonored – Cinayetin Bedeli

Dishonored muazzam bir stealh/suikast oyunu, aşırı havalı animasyonlar muazzam akıcı bir oynanış ile harmanlanınca önünüze çıkan her şeyi öldürmemek imkansız değil mi? Değil.

Oyunumuz veba ile kaplanmış bir dünyada geçiyor ve öldürdüğünüz her hedef vebayı besliyor. Dikkat etmeden oynadığınızda gözünüzden kaçabilecek bu element oyun bittiğinde ise kötü sonla bir tokat gibi çarpıyor suratınıza.

Dishonored ile beraber listemizi kapatırken sizlere de sormak istiyoruz, tekrar dönüp baktığınızda vay be dediğiniz, anlatmaktan dahi keyif aldığınız oyun sahneleri hangileriydi? Gelin hep beraber yorumlarda konuşalım!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esporcular, 19 Mayıs E-spor Gençlik Kupası’nda Buluşuyor!

ReCore İncelemesi