in ,

PUBG Yalan Avı #1

PUBG oynayan herkesin oynanışla ilgili çeşitli soruları var. Bu sorularla ilgili şehir efsaneleri bile türer oldu. “Kırmızı alan, çok insan olan bölgelere mi geliyor? Bir silaha belirli bir eklentiyi kullanmak onu daha mı kötü yapıyor? Atı alan Üsküdar’ı ne zaman geçti?” gibi sorularınız varsa yanıt bulacağınız seriye hoş geldiniz dostlar. Başlamadan hemen önce konseptimizi hızlıca anlatıp gerekli uyarıları yapayım:
Yazı serisinde cevap arayacağımız soruları bu yazıya gelen yorumlardan rastgele veyahut “Vaay iyi fikir.” deyip dikkatimi çekenlerden seçeceğim ve her yazıda ortalama üç, olmadı beş soruya cevap bulacağız. Unutulmamalı ki yazı ne zaman geldiyse cevaplar da o günün PUBG’si ile alakalı olacak, sonradan gelecek bir yama ile her şey değişebilir!
Bugün serinin ilk bölümü olduğu için internette hafif dolanıp kendime sorular baktım ve onlarla ilgili konuşacağım, sizi de daha fazla bekletmeden buyurun geçelim.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Gelmiş Geçmiş En İyi 7 Mini Oyun
Miramar’da (Çöl haritası) vanın lastiğini patlatmak daha hızlı gitmeyi sağlıyor mu?
Youtuber WackyJack101’in van testinden bir kare.

Garip bir şekilde sorunun cevabı Evet, tekeri patlatılan van sağlam olan kardeşini geçmekte hiç zorlanmıyor. Şahsen yaptığım testlerde ise maksimum hızdan ziyade tekeri patlatmanın aracı daha hızlı kaldırdığını fark ettim. Arabaya atlayıp gazlamanız gereken bir anda tekeri patlak van sağlam vana kıyasla daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

Ölü oyuncuları kalkan olarak kullanabilir miyiz?
“Ölü Canlar” zaman zaman işe yarıyor!

Ölen kişilerin vücutları yaklaşık 30 saniye kadar savaş alanında kalmaya devam ediyor ve karakter modellerinin collision (çarpışma) ayarı değişmiyor. Bu da demek oluyor ki evet ölen birinin içine yattığınızda ona çarpacak kurşunlar size hasar vermiyor. Oyunun başında 10 kurşunlu bir tabancayla biri üstünüze koşarken kendinizi savunmak adına arkadaşınızın ya da bir düşmanın içine gönül rahatlığıyla yatabilirsiniz. Gerçi etik olarak ne kadar doğru orası tartışmalı ama siz yine de aklınızda bulundurun.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  2019'da Çıkacak En iyi 4 Strateji Oyunu
Kadın karakterlerin Hitbox’u (Karakter Kutusu) daha mı küçük?
Source: HeelToeHero

Oyunda kadın karakterlerin erkeklere göre daha ince olduğu apaçık bir durum. İlk girdiğimde ben de “Kadın bayağı daha ince görünüyor, Hitbox’ı ufak olur” diyerek karakterimi kadın yapmıştım ama gelin görün ki Hayır kadın karakterlerin Hitbox’ı erkeklerden farklı değil. Fakat genel boyutlarının erkek modele göre daha küçük olmasından dolayı kadınların hala kamuflaj üstünlüğü olduğunu düşünüyorum.

Bugün incelediğimiz şehir efsaneleri bunlardı. Bana katıldığınız için teşekkürler. Sizin de aklınıza takılan şeyler varsa yorumlarda belirtmeyi veya İnstagramFacebook sayfalarımıza yazmayı unutmayın zira sonraki yazılar sizin sorularınız üzerine olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG | 8 Şubat 2018 Güncelleme Notları

League of Legends Ay Festivali Başlıyor!