in

Sizi Geçmişe Götürecek Oyunlar

Bazılarımız 2000-2010 arasında çıkan efsane oyunları deneme şansını elde ettik, bazılarımız edemedik. Bazı okuyucularımızın gözlerinin dolmasına sebep olacak listemize, buyurun başlayalım.

Need For Speed: Underground 2

Dürüst olun. Hepiniz Rachel’a benim gibi aşıktınız, değil mi? Aslında ben bu oyunu unutmuştum. Ama oyunlarımın silinmesi üzerine eski HDD’me bir göz atınca en dipte bu oyuna rastladım. Yeşil Nissan, Rachel, abartılan hızlar, (3. viteste 160 ile gitmek) neon ışıklar, drag yarışları, drift yarışları, modifiye… Liste uzar da gider. Bunları nasıl unutabiliriz ki? Şuanki en gerçekçi yarış oyunu size bu zevki veremez. Tabi NFSU 2’den sonra efsane oyunlar gelmedi değil.

Need For Speed: Most Wanted

Orijinal Most Wanted’dan bahsediyorum. Hani 2005’te çıkandan, 2012’de çıkan ezik versiyonundan değil. Her ne kadar bu oyunumuzda Rachel’ımız olmasa da mavi-beyaz bir BMW’miz vardı. (O polis çakmasının arabasını çizerken ağladığımı hatırladım.) Sakın bana onu unuttum demeyin. Bilmeyenler için hikayeyi biraz anlatayım: Yağ kaçırmasından dolayı arızalanan arabamızı geri alabilmek (ya da intikam) için yarış kariyerimize sıfırdan başlayarak “en çok aranan” olmaya çalışıyoruz. NFSU 2 kadar detaylı modifiye sistemi olmasa da detaylı bir modifiye sistemi vardı. NFS serisinin tam ölme noktasına yaklaşırken çıkan efsane bir oyundu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam Üzerinden Arkadaşlar ile Oynanabilecek En İyi 6 Co-Op Oyun

GTA: Vice City

Tommy reisi kim unutabilir ki? Kazık yemesi (Şimdi düşündüm de oyunda ne kadar kazık yemişiz!) üzerine parayı geri alayım derken Vice City’nin en güçlü adamı olması. Helikopter, tank, gemi kullanabilmesine rağmen yüzememesi falan derken, biz Tommy reise bayağı bir bağlandık.

Mario

“Ciddi misin?” dediğinizi duyar gibiyim. Ama hiç şöyle düşündünüz mü: “Mario olmasaydı ne olurdu?” Ne mi olurdu? Oyun sektörü bu kadar gelişemezdi. Ayrıca dede yadigarı olan bir bilgisayarın dahi açabileceği bir oyun olduğu için de çoğu kişinin (en azından benim) oynadığı ilk oyun olmuştur.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Super Mario Odyssey'in Switch'te Kapladığı Alan NBA 2K18'in Kayıt Dosyası Kadar!

CS 1.6

Haha! Bunu beklemiyordunuz değil mi? CS serisinin Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlayan bu oyun, nedense CS serisinin atası olarak görülüyor. İlgilenir misiniz bilmem ama ben küçükken mahallede “MP-5 sıyırsa bile öldürüyor,” denirdi. Neden mi? Çünkü mahalledeki bilgisayarcı abimiz sürekli MP-5 alırdı ve “headshot” atardı. Yani 7-8 yaşındaki çocuklarda bile bu kadar etki yaratan oyun büyüklere neler yapmamıştır? Oynanış mı? İyi adamlar kötü adamları öldürüyor, kötü adamlar da iyi adamları öldürebiliyor; bu kadar. Ama bana göre CS 1.6 oynamayan kendine oyuncu demesin.

DİPNOT: Şimdi çoğunuz “Knight Online ve Metin 2 nerede?” diyeceksiniz. O tarz oyunlardan o zaman da nefret ederdim şimdi de nefret ediyorum. Size video izleyerek yazabilirdim ama oyunla ilgili yanlış bir şey söyleyip sizi sinirlendirmek istemiyorum. Yoksa o oyunları unutulmayacaklar listesinde 1. sıraya koyacağınızı biliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG, Oynayanlarına GTX 1080 Ti Kazandırıyor

Fallout New Vegas ile Kaliforniya’ya Gidiyoruz