in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Son Zamanların En İyi 10 Türk Yapımı Oyunu

Oyun sektörü dünyada durmak bilmeyen, hızlı bir şekilde gelişmeye devam eden ve büyük sektörleri geride bırakmayı başarmış bir sektör. Bu camiada, çoğunlukla yurt dışında üretilen yapımlara rastlıyoruz ancak bu demek olmuyor ki bizimde son zamanlarda güzel yerli oyunlarımız yok. Bu listemizde sizler için son zamanlarda çıkmış olan en iyi Türk yapımı oyunları listeledik. Dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım.

Conarium

2005 yılında kurulan video oyun geliştirici şirketi Zoetrope Interactive tarafından geliştirilen oyun, 6 Haziran 2017 tarihinde biz oyunculara sunuldu. Oyun Unreal Engine oyun motoruyla geliştirildi ve dağıtımı Hollandalı video oyun dağıtımcısı Iceberg Interactive tarafından gerçekleştirildi. Ayrıca oyun 2017 Yılında Kristal Piksel tarafından düzenlenen ödül töreninde yılın oyunu seçildi. Oyun, H.P Lovecraft’ın Deliğin Dağlarında adlı eserinden esinlendi. Oyunda Antartika bölgesine keşfe giden bir grup bilim adamının hikayesine tanık oluyoruz. Ana karakterimiz Frank Gilman, yatağında uyandıktan sonra kendisinin yalnız olduğunu fark ediyor. Gilman ile hikaye boyunca ekibimize neler olduğunu araştırırken gizemli sırlara da tanık oluyoruz. Steam’deki Türk yapımı oyunlar arasında yer alan Conarium, 31 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Dilerseniz oyunu satın alıp bu maceraya tanık olabilirsiniz.

Tartarus

ABYSS GAMEWORKS adlı bağımsız oyun yapımcısı tarafından geliştirilen oyunumuz, 22 Kasım 2017 tarihinde piyasaya çıktı. Oyun tür olarak birincil şahıs bakış açısı ile oynanan, korku/gerilim ögelerine sahip bir bulmaca oyunu. Yıl 2230. Maden ve araştırma gemisi Tartarus ile Neptün’e doğru seyahat ediyoruz. Bilinmeyen bir sebep yüzünden bir anda her şey mahvoluyor. Gemide güvenlik protokolü devreye giriyor ve gemi Neptün’e çarpmak üzere… Oyunun genel oynanışı bu hikayenin üzerine kurulu. Oyunda ana karakterimiz Cooper, bir maden operatörü. Gemi Neptün’e çarpmadan önce bütün sorunları çözüp gemiyi ve mürettebatı kurtarmalıyız. Bulmacalarla dolu, zor bir oyun diyebiliriz Tartarus için. En iyi Türk yapımı oyunlardan biri olan Tartarus, Steam üzerinde 32 TL fiyata sahip. Konusu ilginizi çektiyse bu yerli yapımımıza bir şans verin.

Roots Of Insanity

Crania Games tarafından geliştirilen ve Türk yapımı korku oyunlarımızdan biri olan Roots of Insanity, 5 Nisan 2017 tarihinde piyasaya çıkışını gerçekleştirdi. Roots of Insanity’de August Valentine adlı bir hastanenin doktoru olan Riley McClein ile korkunç maceralara tanık oluyoruz. Doktorumuz epilepsi hastası ve krizleri yüzünden büyük sıkıntılar yaşamakta. Bir gün Riley odasında otururken dışarıdan bir kadın çığlığı duyar ve içmesi gereken ilacı bulamayınca bir kriz geçirir. Doktorun artık iki amacı vardır. Kadın çığlığının nereden geldiğini bulmak ve krizleri için gerekli ilaçları edinmek. Bu macera güçsüz ve hasta bir doktor için hiç mi hiç kolay olmayacaktır. Steam üzerinde aşırı uygun bir fiyata satılan bu oyun sadece 10 TL. Dilerseniz uygun fiyata satın alabilirsiniz.

No 70: Eye Of Basir

Oldmoustache Gameworks tarafından 2 senede 5 kişilik bir kadro ile geliştirilen oyun, 28 Haziran 2017 tarihinde piyasaya çıkışını yaptı. Bir sürü YouTuber ve Twitch yayıncısının dikkatini çekmeyi başaran No 70: Eye of Basir, aynı zamanda Kristal Piksel tarafından görsel ve işitsel sanat ödülünü aldı. Oyunumuz, bir korku oyunu. Çocuklukları babaanneleri ile geçmiş iki kardeş olan Erhan ve Aras, 10 sene boyunca bir evde paranormal olaylara maruz kalmıştır. Babaannelerinin ölümünden sonra ayrı yerlerde yaşamaya başlayan bu iki kardeşten biri olan Erhan, bir gün aniden kaybolur. Kardeşinden haber alamayan Aras ise kardeşini arama amacıyla ne yaptığını bilmeyerek cin ve perilerle dolu paranormal bir maceraya atılacaktır. Oyun için 12 adet dil desteği bulunmakta. Ayrıca Türkçe ile İngilizce dillerine dublaj ve alt yazı olmak üzere tam destek mevcut. Oyunu Steam üzerinden 18 TL’ye satın alabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bilgisayarım Bu Oyunu Açar Mı?

Alchemist’s Castle

Kabuk Games tarafından geliştirilen ve 2 Kasım 2017 tarihinde piyasaya çıkışını gerçekleştirmiş iki boyutlu bir platform oyunu olan Alchemist’s Castle, eski usul platform severleri bir araya topluyor. Oyunda Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 adet dil desteği bulunmakta. Ayrıca oyun Kristal Piksel ödül töreninde, en iyi oyun tasarımı ödülüne ve ReVersed Awards 2018’de en iyi oyun ödülüne sahip. Bir zamanların iyi kalpli ve bilge simyacısı, felsefe taşını keşfetmesi ile güç tutkunu ve bencil birisine dönüşmüştür. Bizim oyundaki amacımız ise bu simyacının kalesinin gizemlerini keşfetmek, hayatta kalmak ve felsefe taşını yok etmek. Oyun, Steam üzerinde sadece 2.10 TL’den satılıyor. Eski usul iki boyutlu platform severler, buyurunuz efendim.

Endless Combat

Fatalitech Bağımsız Oyun Geliştirici stüdyosu tarafından geliştirilen Endless Combat, özgün yeteneklere sahip karakterlerin birbirleri arasında mücadele ettiği takım bazlı bir oyun. Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirilen oyun, biz oyunculara çeşitli haritalarla kaliteli görüntü ve atmosfer sunuyor. Oyunda oda oluşturup arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz veya başkalarının kurduğu odalara girip yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Oyun 13 Kasım 2017’de erken erişim olarak çıktı ve hala erken erişimde. Yani bu demek oluyor ki oyuna daha fazla geri dönüş gerekiyor. Oyunun türü hoşunuza gittiyse erken erişim olan bu yerli oyunumuza bir göz atabilirsiniz.

Swaps And Traps

TeamTrap tarafından geliştirilen Swaps And Traps, 13 Şubat 2018’de piyasaya çıkışını yaptı. Oyun, genel olarak bir bulmaca-plaftorm oyunu ve bu ögeleri gerçekten bizlere güzel bir şekilde sunmayı başaran nadir Türk yapımı bulmaca oyunlarından birisi. Oyunun hikayesinden bahsedecek olursak Murat, düzgün bir adamdır. Hatta sıradan biri bile olduğunu söyleyebilirsiniz. Ancak konu, ezeli düşmanı Delidöner olunca hiç de hafife alınmaması gerektiğini gösterir. Delidöner’in şapkası her şeyi değiştirebilen bir şapkadır. Hatta ekranın yönünü ve yerini bile! Murat’ın tek umudu lanetlenmiş anahtarları toplamak ve zorlu alanları geçerek Delidöner’i yakalamaktır. Bu zorlu mücadele beyninizi oldukça yoracak ve yeri geldiğinde sizi sinir edecektir. Eğlenceli mi eğlenceli, zorlu bulmacaları ve bölümleri ile mükemmel bir iki boyutlu platform macerasına hazır mısınız? Oyunu Steam üzerinden 12 TL’ye satın alabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dünyanın en iyi 10 League Of Legends oyuncusu!

Remnants of Naezith

Bu sefer bir şirket tarafından değil, tek başına bir kişinin geliştirdiği bir oyun ile karşı karşıyayız. Evet, yanlış duymadınız! Remnants of Naezith, Tolga Ay adlı geliştirici tarafından yapıldı ve piyasaya 5 Şubat 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Super Meat Boy’u andıran hızlı, zorlu ve mükemmel bir macera arayanlar için ilaç gibi gelecek bir oyun Remnants of Naezith. Bedenini eskiden yaşamış bir yıldırım ejderhası ile paylaşan Kayra ile oynuyoruz. Ona ejderha tarafından verilen güçler ile Kayra, Naezith’in bedeninin büyülü kalıntılarını yok ederek kimsenin Naezith’in güçlerini istismar etmesine izin vermemeye çalışıyor. Bu zorlu mücadelede oynanış, hareket özgürlüğü, sağlam karakter kontrolü ve herhangi bir hız sınırlamasına sahip olmama üzerine yoğunlaşılıyor. Kancalarla salınmanın eğlencesi ve ivmelenmenin inanılmaz hissi bu oyunda mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor. Oyunu Steam üzerinden 18.50 TL’ye satın alabilirsiniz. Super Meat Boy ve hızlı platform oyunları severler, alalım sizi.

Voidrunner

Bağımsız yapımcı RealityArts Studio tarafından geliştirilen ve yayınlanan Voidrunner, piyasaya çıkışını 31 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirdi. Unreal Engine 4’ün mükemmel çevre yaratma özellikleriyle hazırlanmış ve güzel bir atmosfer yaratmayı başarmış bir oyun kendisi. Voidrunner, void (hiçlik) adında egzotik bir evrende geçen, çok oyunculu & tek oyunculu bir uçuş & savaş oyunu. Bir uçuş simülasyonundan çok, hızlı oynanan bir aksiyon oyunu. Unreal Engine 4 ile yaratılmış mükemmel bir dünyada, hızlı bir aksiyon deneyimi yaşamak isteyenler için birebir. Oyun şu an erken erişimde ve fiyatı 15 TL. Denemek isteyenler oyunu satın alıp deneyebilir.

Firewood

Frymore isimli geliştirici tarafından geliştirilen Firewood, piyasaya çıkışını 1 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirdi. Oyun 2 kişi tarafından yapıldı ve bizlere özgün bir oynanış sunmayı başardı. Oyun, geçmişiyle ilgili büyük sorunlar yaşayan ve eşini kaybetmiş yaşlı bir adamın hikayesini anlatıyor. Eşinin cenazesinden sonra, ülkesinin baskıcı rejiminin ve geçmişinin dehşet verici anılarından kaçmak için şehirden çok uzakta bir yere taşınmaya karar verir. Bu olaylardan sonra bütün her şey beklenmedik bir hal alır ve adam kendisini karanlık bir macerada bulur. Tamamı el ile çizilmiş 2 boyutlu grafikleriyle, karanlık atmosferiyle, atmosfere çok uygun müzikleriyle ve güzel hikayesiyle, denenmesi gereken bir oyun. Steam üzerinden 10 TL’ye satın alabilirsiniz.

Evet Only A Gamer takipçileri. En iyi Türk yapımı oyunlar listesinin sonuna geldik. Umarız listemizi beğenmişsinizdir. Peki sizin bu listede yer almalıydı dediğiniz yeni çıkan Türk yapımı oyunlar var mı? Yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IGN Dead Cells İncelemesinde Hırsızlık Yapan O Yazarı Kovdu!

Call of Duty: Black Ops 4’ün Açık Betası Bu Haftasonu Çıkıyor!