in

Steam İndirimlerinde Alınabilecek 10 FPS Oyunu!

FPS hayranları! Gelin sarılalım.

Wolfenstein: The New Order

Yaz indirimleri tüm hızıyla devam ediyor. İlk listemizi hazırladık ve listemize bu linkten ulaşabilirsiniz. O liste daha çok 20 tl altı oyunlara odaklanmıştı, bu liste de FPS oyunları odaklı olacak. Ama merak etmeyin, yine ekonomik kalmaya çalışacağız. Az parayla çok güzel oyun zevki sunacak FPS oyunlarını hazırladığımız yazımızı incelemek için daha ne duruyoruz? Hadi başlayalım!

10-) BLACK ICE – 18 TL

Black Ice

Cyberpunk temasını oldukça renkli bir oyun dünyası ile birleştirmeyi başaran Black Ice, FPS oyunları arasında kendini açıkça belli etmeyi de başardı. Silah seçimlerindeki çeşitliliğin yanı sıra oyuncuyu bıktırmayan sürede oyun içerisinde level atlamanın mümkün olduğu bu oyun, şu an için erken erişimde. Geliştiricilerin de discord kanallarından geliştirme süreci hakkında bilgileri de paylaştıklarını ve topluluk ile sıklıkla iletişim halinde olduklarını da belirtelim. Yani kitlesini dinleyen bir ekip. Oldukça hızlı bir oynanışa da sahip olan Black Ice, cyberpunk havasını göstermedeki başarısıyla da gönülleri fethetti. Fiyatının da ileriki günlerde artacağını belirtelim. Geliştirici ekip, mikro ödemelerin olmayacağının da altını çizdi ancak geçmiş tecrübelerimize dayanarak maalesef bu konuda biraz güven sorunu yaşamıyor değiliz. Yine de, güvenmekten zarar gelmez çünkü oyun şu anki haliyle erken erişimde büyük bir ilgi yakaladı.

9-) HALF LIFE: OPPOSING FORCE – 1.05 TL

Half Life Opposing Force

Half Life serisini size anlatmama gerek yok sanırım. Uzaylılar geliyor, levyeli bir bilim adamı hunharca asker ve uzaylı öldürerek dünyayı kurtarıyor vs… Ama işin tuhaf tarafı, çoğu kişinin Half Life: Opposing Force oyunundan ya habersiz olması ya da sadece isim olarak bu oyunu bilmesi. Çünkü, Valve onayıyla Gearbox Software tarafından geliştirilen Opposing Force, seriye çok güzel bir bakış açısı getirmekle birlikte uzaylı istilasından bi haber olan bir askerin Black Mesa’dan kaçışını ve Freeman’ı yakalayamadıktan sonra aslında olayların çok farklı olduğunu ve Freeman’ın suçlu olmadığını anlamasıyla farkında olmadan onunla beraber Dünya’nın kurtarılmasına nasıl yardımcı olduğunu anlatan çok güzel bir yan oyun. Adrian Shephard adlı bu askerin başına gelenlerin anlatıldığı Opposing Force oyununda, Shephard ismine bakış açınız değişecektir mutlaka.

8) BLACK MESA – 12.40 TL

Black Mesa

Half Life: Source sürümü, ben hariç, çoğu kişiyi memnun etmeyen bir remastered sürüm olmuştu. Source oyun motorunun sağladığı grafik artışı tabii ki fark ediliyordu ama beklenti daha da yüksekti. Half Life 2 ile beraber Source oyun motorunun yaşadığı büyük değişim, hayran kitlesini bir hobi projesi yapmaya itti ve Black Mesa adlı bir mod yazılmaya başlandı. Zamanla bu proje ciddiye döndü ve 2012 yılında oyun resmi çıkışını yaptı. Valve onayıyla çıkan bu oyun, oldukça beğenildi ve çok güzel bir remake olarak oyun dünyasına katıldı. Tıpkı orjinal oyunda olduğu gibi o harita yapısını ve oyundaki atmosferi unutmadan, yeni nesil Source oyun motorunun sunduğu opsiyonlarla oyunu baştan inşa eden bu ekibin çok başarılı bir iş yaptığını söylemek doğru olur. İlginizi çekerse multiplayer modu da var, tıpkı orjinal Half Life’ın multiplayer modu gibi. Headcrab avına taze bir remake ile tekrar başlamak, çok güzel bir fikir. Xen bölümü güncellemesi de yolda, yakın zamanda oyuncularla buluşacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Epic Store'da 3 Farklı Oyun Ücretsiz Oldu!

7-) RISING STORM GAME OF THE YEAR EDITION – 7.75 TL

Rising Storm Game Of The Year Edition

Call Of Duty: WWII oyununda hayal kırıklığı yaşayanlara gelsin listemizin 7.oyunu. 2.Dünya Savaşı oyunlarına bir türlü doyamıyorsanız Rising Storm sizin için güzel bir seçim olur. Oyunda Amerika Birleşik Devletleri ya da Japonya tarafını seçerek oynayabiliyorsunuz. Oyunda taraflar, gerçek hayatla da bağdaştırılmaya çalışılmış. Örnek olarak, Amerikanların ateş gücü daha fazlayken Japonlar yakın dövüşte daha iyiler. Mesela Japon silahlarında sürekli süngü görmeniz muhtemel ki yakın mesafe ataklarında avantaj sağlıyor. Aynı zamanda, Japonların o meşhur Banzai saldırısını uygularsanız avantaj yakalayabiliyorsunuz. Aynı şekilde Amerikanlar da yüksek ateş gücüyle avantaj sağlayabiliyor. Askerinizin morali de savaş seyriyle beraber değişebiliyor, gerçekçilik olması yönünden çok iyi bir eklenti olmuş. Sayılı FPS oyunlarından birisi dersek yanlış olmaz bu oyun için.

6-) POSTAL 2 – 1.80 TL

Postal 2

Kim demiş ki FPS oyunlarında sürekli ciddiyet olmalı diye? Postal 2, bu tabuyu yıkmayı başaran bir oyun olarak aramıza katıldı. Eski olduğuna bakmayın, absürt yapısıyla şimdi bile oynanması gereken bir oyun. Karanlık mizahı sevmiyorsanız uzak durun derim. Seksist aktivitelerin yanı sıra şiddet içeren çok fazla opsiyona da sahipsiniz. Burada saymayayım ama çok aşağılayıcı anlar da yok değil oyunda. 1 haftalık yapılması gerekenler listesine sadık kalmanız gerekiyor. Ama en azından ufacık bile olsa sadık kalmayacağınızı siz de biz de biliyoruz. Çünkü, oyun size pasifist bir gidişat uygulamanıza izin vermiyor. Resmen kanunsuzluğun içine itiliyorsunuz yeniden. Düzene kızanlarınız varsa, bu oyun baya düzensiz. Bilginize…

5-) BİOSHOCK VEYA BİOSHOCK 2 – 10.23 TL

Bioshock 2 Remastered

Bioshock serisine birkaç listede yer verdik. Bu listede de yer vermesek olmazdı. Çünkü FPS türünün, kendine has tarzıyla, örnek oyunlarından bazıları dersek yanılmayız Bioshock serisi için. Bioshock Infinite oyununa Steam İndirimlerinde Kaçırılmaması Gereken 10 Oyun! listemizde yer vermiştik. Bu listede de o oyunun atalarına yer verdik. İlk oyunla ikinci oyun arasında grafikler ve arayüz açısından çok muazzam farklar bulunmuyor. İlk oyunda evrene temiz bir giriş yapıyorsunuz ve Rapture halkıyla tanışıyorsunuz. İşler karışıyor ve Andrew Ryan, Atlas derken olaylar birbirine giriyor. Çok güzel bir senaryo anlatımı da mevcut olduğu için Bioshock oyunları, bu alanda da kendilerini öne atmayı başardılar.

İkinci oyunda ise olayların sonrası ele alınıyor ve bir Big Daddy’yi oynuyorsunuz. Kayıp kızınızı bulmaya çalışıyorken ilk oyuna yapılan göndermeler dolayısıyla kendinizi daha farklı olayların içinde buluyorsunuz. İlk oyundaki oynanışa aşinaysanız zaten bu oyunda pek zorlanmazsınız. Tek fark, farklı bir karakter yönettiğiniz için farklı silahlarla başlıyor olmanız ve hack sisteminde yapılan bazı değişiklikler. FPS türünün en güzel oyunlarından bazıları olan Bioshock serisini mutlaka alıp oynamanızı öneriyoruz. Çok şey kaçırırsınız, demedi demeyin.

4-) WOLFENSTEIN: THE NEW ORDER – 28.99 TL

Wolfenstein: The New Order

Efsane Wolfenstein serisinin baştan yaratılması kararıyla birlikte çıkan ilk oyun olan Wolfenstein: The New Order, 2.Dünya Savaşı’nı Naziler kazansaydı nasıl sonuçların ortaya çıkabileceğini anlatıyor aslında. Naziler’in Dünya geneline iyice yayılmasıyla ve teknolojik açıdan gösterdikleri ilerlemelerle yapabildiklerinin anlatıldığı bu oyunda Nazilere karşı bir direnişin içinde yer alıyorsunuz. Uzun soluklu bir oynanışa sahip olan ve farklı FPS mekanikleriyle de çok güzel bir aksiyon dolu oynanış sunan Wolfenstein: The New Order, atalarını utandırmayan çok başarılı bir FPS oyunu olarak 2014 yılında hayatımıza girmiş oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #3!

3-) KILLING FLOOR 2 – 16.17 TL

Killing Floor 2

Zombi aksiyonunu çoğumuz seviyoruzdur diye tahmin ediyorum. Yıllardır aramızda olan zombi temalı oyunların arasında öyle bir co-op oyunu var ki kendini o oyunların arasında belli etmeyi de başardı. Buglarla çok karşılaşmadığınız, güzel optimize edilen sayılı oyunlardan birisi olan Killing Floor 2, co-op oynanışıyla zombilere karşı mücadele ettiğiniz bir oynanış sunuyor. Şiddetin oyunda zirve yaptığı gerçeğini de düşünürsek, bir zombi temalı oyunda istediğimiz o vahşeti bizlere sunmayı başarıyor bu oyun. Multiplayerdaki bazı sorunları saymazsak, olmuş bu oyun. 

2-) S.T.A.L.K.E.R.: SHADOW OF CHERNOBYL – 9.30 TL

Shadow Of Chernobyl

Şu sıralar televizyon evreninde adından sıkça söz ettiren Chernobyl bölgesinin oyun tarafında da güzel aktarımları mevcut. Meşhur Çernobil kazası sonrası “Zone” adı verilen bölgenin ordu tarafından karantinaya alınması ile başlayan olayların sonrasında da radyasyon sonucu mutasyon geçiren yaratıklar oluşuyor ve bu bölgede belirmeye başlıyorlar. Sonrasında da bölgeye izinsiz girmeye çalışan herkese S.T.A.L.K.E.R.S. takma adı veriliyor ve siz de bu S.T.A.L.K.E.R.’lardan biri olarak başlıyorsunuz oyuna. Marked One adında bir karakteri yönetiyorsunuz ve Çernobil’in detaylarını öğrenmeye çalışıyorsunuz. Dizisinden sonra bi Çernobil yapımını daha tecrübe edinmek isterseniz oyun sadece 9.30 TL. Bütçe dostu ve saatlerce sürecek bir Çernobil aksiyonunu daha yaşamanız için önünüzde hiçbir engel yok.

1-) BORDERLANDS: THE HANDSOME COLLECTION – 12.04 TL

Borderlands 2

Borderlands serisinin kendine has çok güzel bir havası var. Hem FPS, hem açık dünya, hem de RPG oyunu olarak aramıza katılan ilk Borderlands’ın başarısından sonra daha da başarılı bir ikinci oyun ve biraz hayal kırıklığı bir pre-sequel ulaştı bizlere. Şu anki gerçeklikten tam 1000 yıl sonrasında geçen Borderlands serisi, çöldeki psikopat midgetlarla birlikte kafayı sıyırmış silahlı askerler ve doğanın laneti denebilecek yaratıklarıyla çok değişik bir tecrübe yaşattı bizlere. Değişik dünyası ve biraz komik biraz da tuhaf karakterlerinin yanı sıra Handsome Jack gibi çok başarılı bir karakteri de bizlere tanıtan bu seri, birden fazla karakterle de oyuna başlamanıza imkan veriyor. Bu karakterlere özel oynanış ve silahları da elde edebiliyorsunuz ve böylece her karaktere özel bir oynanışla değişik bir oynanış tecrübesi de yaşayabiliyorsunuz. Bu koleksiyonda onlarca DLC bulunmakta ve Borderlands 2 ile Borderlands:The Pre-Sequel oyunları da sizlere sunuluyor. Oyunların tekli fiyatında çok daha fazla bir ucuzlukla alabiliyorsunuz bu oyunları ve sadece 12 liraya onlarca saat sürecek bir oyun zevkini yaşamanız mümkün oluyor.

Siz Steam İndirimlerinde Alınabilecek 10 FPS Oyunu listemizi nasıl değerlendiriyorsunuz? İndirimlerde çok fazla oyun olduğu için hepsini bir listeye sığdıramadık, bu nedenle kaçırdığımız oyunlar da mutlaka vardır. Bu oyunları da yorum kısmında, fikirlerinizi ve yazı hakkındaki görüşleriniz ile beraber yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 9.13 Yama Notları Özeti | Karşınızda Taktik Savaşları!

Şanlı Komutanlar ve Adil Sultanlar İçin Steam Yaz İndirimleri Strateji Oyunları Özel Listesi!