in

Steam İndirimlerinde Kaçırmamanız Gereken 10 Oyun!

Cüzdanlar açılsın!

Garry's Mod

Evet, geldi kaçınılmaz olan. Gelişi hoş mu oldu, kötü mü oldu diye sorarsak da cüzdanınızın durumuna bağlı. 25 Haziran’da başlayan Steam indirimleri, 9 Temmuz’a kadar devam edecek. Bu süreçte, birbirinden güzel oyunlar da indirime girmiş durumda. Çok da güzel indirimler söz konusu ve çok uygun fiyatlara saatlerce sürecek güzel oyun deneyimlerini yaşamak da mümkün. Sizleri daha fazla bekletmeden, 2 hafta sürecek indirimlerde kaçırmazsanız çok güzel olacak olan oyunları listelediğimiz yazımıza başlayalım:

10-) KINGDOM RUSH: FRONTIERS – 12,60 TL

Kingdom Rush: Frontiers

Kule savunma oyunları arasında kendini çok güzel bir şekilde belli eden bir oyun dersek doğru olur Kingdom Rush: Frontiers için. Aslında oyunun ilk oyundan da pek farkı yok, aynı grafikler mevcut ve ilk oyunu oynuyormuş gibi bir izlenim veriyor ilk başta. Ama ikinci oyunda zorluk seviyesi daha da arttı ve bu da bence oyunu daha sürükleyici yapan bir detay. Kolay bir oyunu sonuçta çok sevmeyiz çünkü eğlencesi oyunun sizi zorlamasında zaten. Düşmanlarınızı çalışabildiğiniz bir ansiklopedi de var. Dersinize çalışıp gelmezseniz de işinizden gücünüzden olur başından kalkamazsınız, demedi demeyin. Grafikleri de çok güzel, çizgi film grafikleri de çok iyi bir hava katıyor oyuna. Kulelere ilk oyundan sonra farklı güncellemeler de geldi ve çeşitli büyülerle savunma yapmanız da mümkün oldu. Yazı uzamasın diye bunları tek tek saymıyorum ama oyunun internetteki videolarında bunları detaylı görebilirsiniz. Pek bir artı sayılmasa da, çünkü çoğu strateji oyununda bu artık var olan bir özellik, oyunun imkanları doğrultusunda alternatif stratejilerle kendinize uygun bir savunma/saldırı sistemi oluşturabiliyorsunuz. Tercihinize göre Kingdom Rush’ı da alabilirsiniz ama o oyundan bir ilerleme kaydedilmiş olmasından dolayı Frontiers versiyonu almanızı tavsiye ederim. Uygun da bir fiyatı var.

9-) PLANTS VS ZOMBIES GOTY EDITION – 2.50 TL

Plants vs Zombies

Kule savunma oyunlarından devam ediyoruz, etmemek de mümkün değil. 2.5 TL gibi çok düşük bir fiyata saatlerinizi harcayabileceğiniz bir oyundan bahsediyoruz. Plants vs Zombies, indie oyunlar arasında büyük bir fark yaratmıştı çıktığı ilk dönemde. O kadar güzel bir başarı yakaladılar ki stüdyo sonrasında EA tarafından satın alındı ve Garden Warfare serisiyle Plants vs Zombies çılgınlığı devam etti. Oyunda evinize saldıran zombileri savuşturmaya çalışıyorsunuz ve işin içinde strateji de var tabii ki. Farklı bitkilerle evinizi savunmanız gerek ki sisteminizi tilelar ile oluşturulan bir bahçede kuruyorsunuz ve zombi dalgalarını savuşturuyorsunuz. Fiyatı da çok ekonomik, tıpkı Kingdom Rush’ta olduğu gibi bu oyunda da çizgi film havası hakim ve oyunun havasını daha da güzelleştiriyor. Kim demiş zombi oyunları sürekli kan vahşet içermek zorunda diye? Patateslerle, bezelyelerle de zombilere karşı korunabilirsiniz. Çok tuhaf gelmedi kulağa, değil mi?

8) MOUNT AND BLADE FULL COLLECTION – 17.49 TL

Mount And Blade Warband

Türkler tarafından piyasaya sürülmüş olması nedeniyle bizlerden bu kadar destek geldi diye düşünmeyin. Mount And Blade serisi, çıktığı ilk dönemde de dünya çapında çok sevildi ve destek gördü. Grafikleri eleştiri almadı değil ama grafiklerin herşey olmadığını kanıtlayan bir seri oldu aslında Mount And Blade serisi. Orta Çağ havasını bu seri çok güzel bir şekilde yakaladı ve çok da iyi bir RPG deneyimi yaşadık. İlk Mount And Blade, zamanında çok sevilen bir oyun oldu ve sunduğu mekaniklerle takdir edildi. Ama daha çok prototip olarak kaldı ve Warband’i oynarken bunu fark ettik. Warband ise serinin zirve yaptığı oyun oldu ve ilk oyunda öğrenilen hatalarla daha da üzerinde eklemeler yapılarak çok daha iyi bir deneyim yaşadık. Bu oyunda belki de tek büyük sorun hikaye tarafında yaşandı. Fire With Sword oyunu da yine bir Warband kadar olmasa da ona yakın güzellikte bir oyun olarak karşımıza çıktı. Bannerlord’u beklerken Mount And Blade açlığını gidermek lazım, değil mi?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mortal Kombat Serisinin En İyi 10 Karakteri

7-) RUST – 14.25 TL

Rust

Hayatta kalma oyunları dediğimizde aklımıza Rust’ın gelmesi lazım. Çünkü hayatta kalma oyunları arasında kendini çok güzel bir şekilde belli eden bir oyundan bahsediyoruz Rust konuşurken. Bilgisayar başında bir hayatta kalma oyunu oynarken çok az oyun size sanki odanızda aniden saldırıya uğrayacaksınız gibi bir hissiyat bırakır. Bunlardan biri de Rust. Hayatta kalma tecrübesini çok gerçekçi bir şekilde sunan Rust, sanki Batman’in düşmanlarını sessizce etkisiz hale getirmesi gibi takım arkadaşlarınızın da aniden aranızdan ayrıldığını yeri geldiğinde iliklerinize kadar hissettiriyor. Kalp varsa oynamayın, baştan uyardık.

6-) ORC’S MUST DIE! 2 – 6 TL

Orc’s Must Die 2

Orklara ölüm! demiş yapımcılar. Oyun bile yapmışlar bu doğrultuda. İlki gayet güzeldi ama ikincisi şahsımca biraz daha başarılı bir oyun oldu. Co-op modu ile daha zevkli, yani arkadaşlarınızla oynayacaksanız çok daha güzel bir oyun zevki yaşıyorsunuz ama tek oyunculu modu da bana gayet güzel bir deneyim yaşatmıştı. Bir yerden sonra sıkabiliyor, oyunun zorluğundan dolayı, ve bu nedenle arkadaşlarla oynamak daha iyi gelebilir size. Kule savunması oyunları arasında yine çok güzel bir yere sahip olan Orc’s Must Die! 2 oyunu, önerilerimiz arasında. Kafatasları ile envanterinizi güçlendirebiliyorsunuz ve bunun yanı sıra sonu gelmeyen düşman dalgası da çok güzel bir detay. Hikaye modu arıyorsanız, maalesef hayal kırıklığı yaşayacaksınız ama oyunu oynamaktan sizi alıkoymasın bu çünkü ORKLAR ÖLMELİ!

5-) BIOSHOCK: INFINITE – 12.25 TL

Bioshock Infinite

Rengarenk bir dünyası olan Bioshock Infinite için söylenecek çok güzel şeyler var. Oyunun hikayesi ve Elizabeth ile Booker DeWitt arasındaki ilişki çok iyi bir şekilde aktarıldı bizlere. Harika grafikler ve oyun dünyasının güzelliği de çok güzel bir artı oldu. Oyun görevlerinde zorlukların daha da arttırılması da yine ilk iki oyundan sonra çok iyi bir eklenti olarak gözlere çarptı. İlk iki oyundan sonra daha farklı bir atmosfer ve oyun dünyasının değişikliğinden dolayı daha farklı düşmanlar ve oynanış mekanikleri görmek, seride çok güzel bir değişim oldu. Oyunun DLC görevleri de var ve hikayeyi tamamlar nitelikte DLC’ler olduğunu da belirtelim. Yani oyundan yeteri kadar zevk alamadıysanız DLC’leri de oynayabilirsiniz.

4-) UNDERTALE – 7.20 TL


Undertale

Indie oyunların başarılarından listelerimizde çok bahsettik de Undertale gibisi şu ana kadar gelmedi diyebiliriz. Pixel art ile oluşturulmuş bir rol yapma oyunu aslında ama bundan çok daha fazlası. Dövüş sistemi de detaylı. Witcher 3-Skyrim oyunları kadar sağlam bir dövüş sisteminden bahsetmiyor olsak da iyi bir dövüş sisteminden bahsetmek mümkün. Canavarların dünyasından kurtulmanız lazım ve insanların dünyasına geri dönmelisiniz, bir insan olarak. Oyunun hikayesi de çok değişik ve sürprizlerle dolu ki bence bu çok güzel bir detay. Oyunda yaptıklarınız, aslında yapmadıklarınız olabiliyor. Yapmadıklarınız da yaptıklarınız olabiliyor. Yaptıklarınızdan emin misiniz? Şu köpekleri bir daha sayabilir misiniz?…

3-) DON’T STARVE TOGETHER – 9.60 TL

Don’t Starve Together

Simülasyon oyunları içerisinde çok güzel bir yere sahip bir oyunla daha devam ediyoruz. Don’t Starve, hayatta kalma temasına kendine has bir atmosferiyle değişik bir bakış açısı kazandırdı. Ağaç kesip, ateş böceği kovalayarak ve yemek arayıp ateş yakarak hayatta kalmanın dışında oyunun dünyasını keşfettikçe işin içinden daha da çıkılmaz bir hal alıyor ve merakla oyunun sonunu arıyorsunuz. Tabii, sonu ararken canavarlarla köşe kapmaca oynayacağınız gerçeğini de sizlere bi hatırlatalım dedik. Together sürümünü alırsanız arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz, normal sürümü alıp tek tabanca da gezebiliyorsunuz. İki türlü de fark etmez, iyi ki oynamışım dediğim oyunlar arasına kesinlikle Don’t Starve’ı yazarım. Belirtmeye değer mi bilemiyorum da, karakter konuşmaları çok hoş ya. Sırf konuşsunlar diye imkansız taskleri yapmaya çalıştığım oldu. Ne işsizliği canım, olur mu öyle şey?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ByNoGame, Oyuncular İçin Yeni Ön Ödemeli Kartını Tanıttı!

2-) LAYERS OF FEAR – 7.75 TL


Layers Of Fear

Korku oyunlarını çok sık oynamasam da severim. Özellikle hikayesi sağlam ise başından kalkmam, hatta odayı da oyun için hazırlarım. Işıklar falan kapanır, hiçbir şekilde dış ortamdan ses gelmemesini sağlarım. Layers Of Fear oynarken de bunu yaptım, yapmaz olaydım. Abartmadan söyleyeyim, iki üç defa oyun oynadığım masaya sağlam tekmeler attım jumpscareler yüzünden. Siz ne yaşarsınız bilemem de, oyundaki korku atmosferi çok güzel bir şekilde hatta harika bir şekilde yansıtılmış. Oyunda arkanızı döndüğünüzde bambaşka bir mekan görebilirsiniz ve önünüze döndüğünüzde yine bambaşka bir yerdesiniz. Sonsuz döngüler ve biraz sakin kafayla düşünmeyi gerektiren bulmacalar da var. İşin güzel tarafı, basit olmayan bir oynanışa sahip olması. Etrafa çok dikkatli bakmanız gerek. Havada uçan telefonlar, susmak bilmeyen telefonlar, size tuhaf tuhaf bakan tablolar(NE BAKIYORSUN KARDEŞİM? DÖN BAŞKA BİR YERE, ETİK DE KALMAMIŞ…), sonsuz koridorlar gibi rahatsızlık yaratan detaylar var. Resident Evil 2 ve Resident Evil 7’den sonra belki de oynadığım en iyi korku oyunu desem yalan olmaz. Fiyatı gayet uygun ki oyun güzel optimize edilmiş yani düşük sistemlerde denemekte de fayda var. Benchmark izlerken yalnız kalmayın, uyardım sizleri.

1-) GARRY’S MOD – 4.50 TL

Garry’s Mod

Bir oyun düşünün ki kendi dünyanızı inşa edebiliyorsunuz ve içini istediğiniz gibi dizayn edebiliyorsunuz. Hayal gücünüzdeki nerdeyse herşeyi yapma imkanını size tanıyan çok az sayıda oyunlardan birisi de Garry’s Mod. Yapabileceğiniz çok fazla şey var ve sınırları yok bu oyunun! Benim yaptığım gibi devasa bir zombi dalgası yaratıp güzel bir korku aksiyonu yaratabilir, araba yarışları düzenleyebilir ya da daha aklıma gelmeyen çok fazla şeyi yapabilirsiniz! Oyun size çok fazla seçenek sunuyor. Rust oyununun yapımcısı olan Facepunch Stüdyoları tarafından yapılan Garry’s Mod, çılgınlığın ya da hayal gücünün sınırlarını baya bir zorlayacağınız oyun olarak aramıza 2006 yılında giriş yaptı. Çok da güzel oldu. Arkadaşlarınızla beraber de oynayabileceğiniz bir oyun olduğunu unutmayın ve oyunun communitysi hala da aktif. Çok fazla mod var ve bunları indirip saatleri ve zaman kavramını unutabilirsiniz. İşte bu yüzden de sizi uyaralım, sonra işinizden olmayın.

Siz Steam İndirimlerinde Alınması Gereken 10 Oyun listemizi nasıl değerlendiriyorsunuz? İndirimlerde çok fazla oyun olduğu için hepsini bir listeye sığdıramadık, bu nedenle kaçırdığımız oyunlar da mutlaka vardır. Bu oyunları da yorum kısmında, fikirlerinizi ve yazı hakkındaki görüşlerinizi ile beraber yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Derin Dalış: Her Şeyiyle Warhammer Chaosbane | İnceleme

Yerli Mobil Oyun “Son Harf: Kelime Oyunu & Sözcük Bulmaca” Çıkış Yaptı