in

Steam Üzerinden Arkadaşlar ile Oynanabilecek En İyi 6 Co-Op Oyun

Steam üzerinden arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz, MMO’ya nazaran kendi aranızda oyunların keyifli hikayesini yaşayabileceğiniz 6 co-op oyunu sizler için derledik!

1) Monster World Hunter

Arkadaşlarınız ile birlikte kendinizi çok farklı bir dünyada bulacağınız bir oyunla başlayalım: Monster World Hunter! Birlikte karşınıza çıkabilecek türlü türlü tipte yaratığı elinizdeki silahlarla öldürebileceğiniz, birlikte stratejiler kurgulayarak tuzaklar kurabileceğiniz eğlenceli bir casual oyun. Fiyatı biraz fazla da olsa kesinlikle alacağınız keyif ile sonuna kadar karşılayacaktır.

2) PORTAL 2

Yok olmuş bir toplumda AI’a baş kaldıran 2 robotun puzzle çözerek sonunda dünyayı kötü robotların elinden kurtarması ele alınan oyun, açık ara aralarında en keyif alacağınız oyunlardan biri. Portal 1’e ek olarak co-op modu gelen oyunda arkadaşınızla türlü zorluklardaki bilmeceleri çözerek ilerliyorsunuz!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ekran Kaydı İçin Kullanabileceğiniz En İyi 8 Program

3) The Forest

Kıtalar arası bir uçak kazası sonucu düştüğünüz adadan arkadaşlarınız ile birlikte kurtulmaya çalıştığınız survivaladvanture tarzdaki bir oyun. Hikayesi fazlasıyla sürükleyici olan oyunda ilkel olarak başladığınız ada hayatında silahlar yaparak hikayenin sonuna doğru ilerliyorsunuz. Asıl soru şu: Uçak düştü mü, düşürüldü mü ?

4) Bus Simulator 18

Kendi yarattığınız dünyada orijinal lisanslı otobüsler ile ‘kaptan‘ olduğunuz bu oyunda, kurduğunuz otobüs şirketi ile yolların tozunu atıyorsunuz! Kendi sefer hatlarınızı kendiniz belirlediğiniz, yolcularla etkileşime geçebildiğiniz oyunda eğlenmemek mümkün değil diyebiliriz. Arkadaşlarınız ile uzun saatler stres atabileceğiniz oyun, Steam’de 78 TL’ den satışa sunulmuş.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Oyunlardaki Easter Eggleri Ne Kadar İyi Biliyorsun ?

5) Left 4 Dead 2

Gençliğimizin internet kafe efsanesi Left 4 Dead’in devam oyunu olan Left 4 Dead 2’ye ek olarak silahlar ve kişisel özellikler gelmiş. Oyunun 2 modu bulunuyor co-op tarafında. Bunlardan ilki 4’ten fazla kişi girip hem zombi hem de insan takımı oluşturarak birbirinizle savaşmak. Bir diğeri ise sadece insan olarak hikayeyi bitirmek.

6) Company Of Heroes 2

Strateji oyunlarına düşkün bir çevreniz varsa mutlaka denemeniz gereken tarihi strateji oyunu. 2. Dünya Savaşını konu alan oyun, oynanış mekaniklerinin yanında grafikleri ile de çok dikkat çekiyor. Yönetebileceğiniz birim bolluğu ve bu birimlerin techizatlarını güçlendirebildiğiniz oyun sizleri ekran karşısına kitleyecek!

Sosyal Medya, Teknoloji ve Empati

Yeni Disksiz Xbox One All Digital Edition!