in

Tek Bilgisayarda Beraber Oynamak İçin Muazzam 5 Oyun!

Video oyunları gerçekten güzel şeyler, bunu bütün kalbimle söylüyorum ama bazen tek monitöre bakan birden fazla insan oluyor. “Sen kontrol et, ben ateş edeyim.” gibi çeşitli teknikler deneniyor ve kimse keyif almıyor genelde. Bugün ise bir cihazdan -PC olur, PlayStation olur- birden fazla kişiyle oynayıp deli gibi eğleneceğimiz oyunların listesini yapıyoruz!

5- BLUR

Bazı filmler vardır bilirsiniz sofistike değildir, bittiğinde oturup üstüne düşünmeyeceksinizdir. Oturur şalteri indirip keyif almak için izlersiniz. Blur da aynen o tatta bir oyun. İster yarış modunu ister çarpışmalı patlamalı modunu oynayın, önünüzdeki arkadaşınızı patlattığınızda aldığınız keyif 11/10. Şimdiye kadar oynamadıysanız Blur’a kesinlikle bir şans vermenizi öneriyorum.

4- PORTAL 2

Madalyonun öbür yüzüne baktığımızdaysa Portal, gerçekten zaman zaman kafa yakabilen bir yapıt. Oyunun kendisi bile zaten yeterince baş ağrıtıyorken bir de görüş alanınızı yarı yarıya düşürüp zorluğu arttırmak oyunu yeni bir seviyeye taşıyor. Satranca oturduğunuz bir dostunuz varsa Portal’a da oturmamazlık etmeyin, keyif alacağınızın garantisini şahsen veriyorum!

3- LEFT FOR DEAD 2

Baltanızı ve pompalı tüfeğinizi hazırlayın, bu gece arkadaşlar avlanacak! 2018’de oturup L4D2 nedir gerçekten anlatmak istemiyorum o yüzden direkt “Neden L4D2?” sorusuna cevap vereyim: Versus Modu. Arkadaşınıza dipçikle vurduktan sonra dönüp pompalı tüfekle suratını parçalayabilirsiniz veyahut korka korka baktığı kapı aralığından avına koşan çita gibi çıkıp onu parçalayabilirsiniz!

2- CALL OF DUTY: BLACK OPS II

Black Ops II gerek Multiplayer’ı gerek Zombies modu olsun split screen oynarken muazzam eğlenceli bir oyun. Ben büyük bir hayranı olarak bu yazıda Zombies modundan konuşmak istiyorum çünkü gerçekten sayfa sayfa övgü hak ediyor. Öncelikle oyunun erişebildiği yerler neredeyse sınırsız, isterseniz gözünüzü kapatıp Minigun’la yüzlerce zombiyi keyif içinde biçebilirsiniz. İsterseniz haritanın köşesinde bucağında saklanmış, belinizde soğuk bir korku etkisi yaratacak Easter Egg’leri çözüp arkadaşlarınızla hikayeyi bitirmeye çalışabilirsiniz. İsterseniz Turned modu ile Diner’ın karanlık sokak aralarında arkadaşlarınızı zombiye dönüştürebilirsiniz. Black Ops II’yi listedeki diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliği; oyun bir formül olarak değil bir paket olarak geliyor ve bu paket ile istediğinizi yapabiliyorsunuz. Üstelik daha Multiplayer modundan bahsetmedim bile! Black Ops II dört kişi bir cihazın başına oturup da en çok keyif alacağınız oyunlardan biri.

1- WORMS WORLD PARTY

Listedeki diğer oyunlara göre eski olan WWP açık ara en eğlenceli olanı. Tonlarca silah, zekice hazırlanmış haritalar ve en önemlisi oyunun muhteşem mizah unsuru kendisini tek oturuşta saatlerce oynatmayı garantiliyor. Beyzbol sopanızı alın ve arkadaşlarınızı suyun üstünde taş gibi sektirin!

ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

Yazar: Berk Ökten

Jack of all trades, master of none.

Hunt Showdown İçin Kapalı Alpha Tarihi Belli Oldu!

Endless Combat İncelemesi