in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Tek Ekranda Beraber Oynayabileceğiniz 7 Muhteşem Oyun!

İnsanlık tarihinin en büyük dramlarından biri tek bilgisayarın olduğu yerde birden fazla oyuncu olması. “Abi ben hareket edeyim sen ateş et.” gibi üzücü ve işe yaramaz fikirlerin ortaya atıldığı bu dert yuvalarından kurtulmanın aslında bir yolu var: Split screen oyunlar.

Birinci oyuncu slotuna oturun, ekranın yarısını çarşafla kapatın, patlayan eşeğinizi hazırlayın ve hadi hep beraber aynı ekrandan listeyi izleyelim!

7-A Way Out

A Way Out yapısı gereği garip bir oyun, normalde bir oyun yapılır sonra üzerine split screen modu eklenir. A Way Out için durum tam tersi, oyun özellikle bölünmüş ekranlar için yapılmış. Durum böyle olunca da çoğu split screen deneyimden daha kaliteli bir oyun ortaya çıkmış.

 

6-Cuphead

Bir kişinin sürekli ölüp sinirden çıldırmasını izlemekten daha keyifli olan şey nedir? İKİ kişinin sürekli ölüp sinirden çıldırması! Cuphead’in cehennem işkencesinden hallice zorluğuna biriyle karşı göğüs germek güzel bir deneyim sunuyor.

Sürekli ölen partnerinize laf atmanın keyfi oyundan alınan keyfi iki katına çıkarıyor!

5- BLUR

Blur VUTUTUTUTU ve patlama çatlamayı bir araya getiren şahane bir adrenalin bombası. Oyun hiç karmaşık değil, arabalar var gidiyorlar, bazen birbirlerine çarpıp patlıyorlar bazen de attığınız yetenek ve tuzaklara takılıp patlıyorlar. Sıfır karmaşa ile geriye yaslanıp sadece eğlenebileceğiniz bir oyun deneyimi sunan Blur, zamana kafa tutan keyifli yapımlardan.

 

4- PORTAL 2

Madalyonun öbür yüzüne baktığımızdaysa Portal, gerçekten zaman zaman kafa yakabilen bir yapıt. Oyunun kendisi bile zaten yeterince baş ağrıtıyorken bir de görüş alanınızı yarı yarıya düşürüp zorluğu arttırmak oyunu yeni bir seviyeye taşıyor. Satranca oturduğunuz bir dostunuz varsa Portal’a da oturmamazlık etmeyin, keyif alacağınızın garantisini şahsen veriyorum!

3- LEFT FOR DEAD 2

Baltanızı ve pompalı tüfeğinizi hazırlayın, bu gece arkadaşlar avlanacak! 2018’de oturup L4D2 nedir gerçekten anlatmak istemiyorum o yüzden direkt “Neden L4D2?” sorusuna cevap vereyim: Versus Modu. Arkadaşınıza dipçikle vurduktan sonra dönüp pompalı tüfekle suratını parçalayabilirsiniz veyahut korka korka baktığı kapı aralığından avına koşan çita gibi çıkıp onu parçalayabilirsiniz!

2- CALL OF DUTY: BLACK OPS II

Black Ops II gerek Multiplayer’ı gerek Zombies modu olsun split screen oynarken muazzam eğlenceli bir oyun. Ben büyük bir hayranı olarak bu yazıda Zombies modundan konuşmak istiyorum çünkü gerçekten sayfa sayfa övgü hak ediyor. Öncelikle oyunun erişebildiği yerler neredeyse sınırsız, isterseniz gözünüzü kapatıp Minigun’la yüzlerce zombiyi keyif içinde biçebilirsiniz.

İsterseniz haritanın köşesinde bucağında saklanmış, belinizde soğuk bir korku etkisi yaratacak Easter Egg’leri çözüp arkadaşlarınızla hikayeyi bitirmeye çalışabilirsiniz. İsterseniz Turned modu ile Diner’ın karanlık sokak aralarında arkadaşlarınızı zombiye dönüştürebilirsiniz. Black Ops II’yi listedeki diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliği; oyun bir formül olarak değil bir paket olarak geliyor ve bu paket ile istediğinizi yapabiliyorsunuz. Üstelik daha Multiplayer modundan bahsetmedim bile! Black Ops II dört kişi bir cihazın başına oturup da en çok keyif alacağınız oyunlardan biri.

1- WORMS WORLD PARTY

Listedeki diğer oyunlara göre eski olan WWP açık ara en eğlenceli olanı. Tonlarca silah, zekice hazırlanmış haritalar ve en önemlisi oyunun muhteşem mizah unsuru kendisini tek oturuşta saatlerce oynatmayı garantiliyor.

Oyunda yapabileceklerinizin sınırı gerçekten neredeyse yok, arkadaşınıza beyzbol sopasıyla vurup suyun üstünde taş gibi sekmesini mi izlemek istiyorsunuz, WWP aradığınız oyun. Arkadaşınızın üzerine, dokunduğu her yeri patlatan bir eşek heykeli(evet baya ciddi, haritada dokunduğu yerleri patlatarak yok eden bir eşek heykeli) mi atmak istiyorsunuz, WWP tam olarak sizin aradığınız oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobile Legends: Bang Bang “NEXT” Projesini Resmi Olarak Duyurdu!

World of Tanks 1.9.1 Güncellemesi Çıktı!