in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Türkçe Dublaja Sahip En İyi 5 Oyun!

Infamous Second Son

“Ya oyun çok güzel ama İngilizce.” cümlesi aslında çok sık duyduğumuz bir serzeniş. Maalesef yabancı dil öğrenmenin faydası çok da olsa, Türkçe seslendirmeleri duyup bayrakları asmanın tadı bir başka tabii ki. Sony gibi firmalar da sağolsunlar, dublaj hizmeti de vererek bize daha rahat bir oyun tecrübesi yaşatıyorlar. Türkçe seslendirmeyi duyarken bizi gururlandıran oyunları da sizler için sıraladık. Gelin listemizi hep beraber inceleyelim:

5-) THAT’S YOU!

That’s You!

YouTube üzerinde şu dönemler iyice popüler olan, “BİRBİRİMİZİ NE KADAR TANIYORUZ?” gibi konsepte sahip videoları çok sık görmüşsünüzdür. Biz size söyleyelim, bu konsepte dahil olmak istiyorsanız size daha iyi bir önerimiz var. That’s You! oyunu size bu konuda gayet yardımcı oluyor. Mobil uygulamasını da indirmeniz gerekiyor ve sonrasında bu interaktif oyunu oynayarak arkadaşınızla ya da sevgilinizle birbirinizi ne kadar tanıdığınızı ölçüyorsunuz. Çok fazla Türkçe seslendirme duymayı beklemeyin, ama tabii ki seslendirme var. Şimdiden söyleyelim, birbirinizi sandığınız kadar iyi tanımıyorsanız oluşacak kavgalardan sorumlu Only A Gamer değildir ona göre.

4-) BATTLEFIELD 1

Battlefield 1

EA’yi eleştiriyoruz elbette, ama haklarını da yemeyelim çünkü Battlefield 1 gayet iyi bir oyun olarak karşımıza geldi. I.Dünya Savaşı’nı ele alan Battlefield 1, sahip olduğu grafiklerin kalitesinin yanı sıra oyundaki senaryoyla da bizleri etkilemeyi başardı. Seride önemli bir ilerleme olarak nitelendirilebilen Battlefield 1, çoğumuzun da severek oynadığı bir oyun oldu. Oyunda 1.Dünya Savaşı işlendiğinden dolayı Çanakkale Savaşı’nın da işlenmesini bekliyorduk ve bu bölümde de Osmanlı askerlerinin Türkçe bağırışlarını da savaş içerisinde duymak mümkün oldu. Tabii bunlar çok ciddi seslendirmeler olmasa da, yani genel olarak savaş içerisindeki iletişim olsa da, bu seslendirmelerin de iyi işlendiğini söylemek mümkün. Bu demek olmuyor ki EA firmasını affettik, ama başlangıç oldu. Sonra işte Starwars Battlefront 2 geldi, bir daha nefret ettik falan, hatta ondan önce de Mass Effect: Andromeda vardı bir de o yüzden öfkelerimizi kendilerine itinayla sunmuştuk.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty: WWII Kopya Mı Çekti?

3-) INFAMOUS: SECOND SON & INFAMOUS 2

Infamous Second Son

Infamous 2’ye ilk başladığımda kamera açısı ve biraz da oynanışıyla bende bir God Of War esinitisi bırakmıştı. Fakat maalesef dövüş animasyonları o seri kadar başarılı değildi. Buna rağmen oyun diyalog ve dublajdan kazanıyor fazlasıyla. Devam oyunları genelde ilk oyunu özletir ve bu oyunda da birazcık ilk oyunu aradım, ne yalan söyleyeyim. Ama ara geçişlerdeki çizgi roman havasını da bir çizgi roman sever olarak çok beğendim. Türkçe dublajı da belirttiğimiz gibi gayet iyi.

Infamous Second Son çıkış yapacağı dönemde de merakla beklenen bir oyundu. Yeni jenerasyon grafiklerle inFamous Second Son heyecanı yaşamak sonunda mümkün olacaktı. İkinci oyundan kesinlikle önemli bir ilerlemenin kaydedildiği Second Son, Playstation 4 nimetlerini de güzelce kullandı. Delsin adında çok güçlü bir genç karakteri canlandırarak başladığınız bu macerayı da Türkçe dublajlı tecrübe edebilmek, gayet cömert bir hareket oldu.

2-) CRYSIS SERİSİ

Crysis

Crytek’in kurucularının Türk olmasının da aslında bunda büyük bir payı var ama Crysis oyunlarındaki Türkçe dublaj çok başarılıydı. Zaten çok güzel bir FPS serisi olarak karşımıza gelen Crysis, bu alandaki başarısına bir de dublaj kalitesini ekledi ve çok güzel bir seri geldi karşımıza. Cevat Yerli’nin önderliğinde oyun sektöründe Türk geliştiricilerin de yükselmesinin önünü açan Crysis serisi hakkında çok fazla teknik detay vermeyeceğim. Ama uzaylı demir yığınlarından Kuzey Koreli askerlere kadar oyundaki çatışmaların hem çok iyi hem de zorlayıcı olması da Türk yapımı bir oyun serisi olarak zamanının en güzel FPS oyunlarından biri oldu diyebiliriz. Biz Türkleri de unutmayan Crytek, bizlerin de yüzünü güldürdü ve Türkçe seslendirme desteği getirdi. Şimdilerde geçirdikleri zor dönemden çıkmaları ve tekrar Crysis aksiyonunu görebilmemiz dileğiyle.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #5

1-) UNCHARTED SERİSİ

Uncharted 4

Uncharted serisinin ne kadar istisnai bir seri olduğu konusunda çoğumuz hemfikiriz heralde. Nathan Drake adlı ana karakterimizin koskoca dağlardan daracık alanlardaki silahlı çatışmalarına kadar yaşadığı maceraları oturduğumuz yerden bize de yaşatan Naughty Dog, bu seriye 5 harika oyun çıkartarak bu dönemin en harika oyun serilerinden birini aramıza dahil etmeyi başardı. Aksiyon ve hikayedeki başarının yanı sıra seri en çok sahip olduğu grafiklerle gündeme geldi. Özellikle Uncharted 4 ile birlikte grafiklerde muazzam bir ilerleme gösteren Naughty Dog, üstüne bu başarıyı da Uncharted: Kayıp Miras oyunu ile birlikte devam ettirdi. Hikayesinden grafiklerine kadar gayet başarılı bir oyun serisi olan Uncharted oyunları, Playstation konsollarının nimetlerini sonuna kadar kullanmayı başardı ve bizlerin çok da güzel bir oyun deneyimi yaşamasına sebep oldu. Bu nedenle, Naughty Dog’a teşekkürü borç biliriz.

Siz Türkçe Dublaja Sahip En İyi 10 Oyun! listemizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu listede olması gereken başka oyunlar varmı? Eğer varsa, bu oyunları da yorum kısmında, fikirlerinizi ve yazı hakkındaki görüşleriniz ile beraber yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Desperados III’ün Yeni Fragmanı Yayınlandı!

Ancestors: The Humankind Odyssey’in İlk 17 Dakikası Paylaşıldı!