in

Varlığından Haberinizin Dahi Olmadığı 10 Uyarlama Oyun!

Kimler var kimler bu listede bi’ görseniz!

Aksiyon sinemasının yükseldiği, video oyunlarının artık hayatın iyice bir parçası haline geldiği 2000’li yıllarda görmeye alışık olduğumuz bir türdü uyarlama oyunlar. Herkesin ilgisini çeken kocaman bir film çıkardı (örneğin Terminatör) sonra ardına hemen filmin oyunu yapılırdı daha fazlasını isteyen insanlar için.

Günümüzde Spider-man gibi güzel örneklerini görüyor olsak da uyarlama oyunlar artık eskisi kadar fazla çıkış yapmıyor. O yüzden bugün varlığından dahi haberinizin olmadığını iddia ettiğim 10 uyarlama oyuna gelin hep beraber bakalım!

10- Terminator – Resistance

Bugünlerde pek yapılmıyor desek de tabii yeni girişler yok değil. Bu senenin sonunda çıkacak Terminator oyunu, aşırı klişe hikayesi ve “aşırı kötü adam” seslendirmesi ile pek gelecek vaat ediyor gibi durmasa da yine de geliyor.

Gelişine mutlu muyuz sorusuna ise cevap vermek istemiyoruz tabii.

9- Zombieland – Double Tapper

Günümüzün oyunlarından bahsederken artık mobil sektöründen bahsetmemek gerçekten imkansız. Call of Duty gibi devlerin dahi geçiş yaptığı sektör günden güne büyürken yavaştan uyarlamaları da içine alıyor.

10 yıl sonra gelecek olan ve zamanında aşırı beğenilen Zombieland filminin devamı yanında bir de mobil oyunla geliyor. Hem film hem de oyunda neler olacağı merak konusu!

8- Jumanji: The Video Game

Robin Williams günlerini geride bırakırken başımıza neler geleceğini bilmiyorduk. Ama sağ olsun bu fragman başımıza nelerin geleceğini gösteriyor. Tatlı ve izlemesi eğlenceli bir seriye oyun yapılması gerçekten güzel bir şey.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Günümüzün En İyi 9 Bulmaca İçerikli Oyunu

Sevdiğimiz aktörler ve karakterlere yol vermenin keyfi gerçekten çoğu şeyden daha farklı ve özel bir his ama bu oyunda ne olduğunu biri bize lütfen açıklasın. Gerçekten bir sürü kötü kartonu yamuk yumuk birbirine bantlayıp Jumanji oyunu diye fırlatmışlar.

Üzücü de olsa uyarlama uyarlamadır diyor ve geçiyoruz!

7- Ghostbusters: The Videogame Remaster

2016’da çıkan ve eleştirmenler tarafından yerden yere vurulan Ghostbusters filminin aksine 2009 yılında çıkan oyun fena değildi ve eğlenceli dakikalar sunuyordu. Oyunun remasterı ise Witcher III’ü konsola portlayan ekip tarafından yapılıyor.

6- Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure

Buz Devri’nin aşırı tatlı sincabı Scrat’i sanırım sevmeyen yoktur. Dünyalar yıkılırken sağda solda meşe palamudu kovalayan tatlı arkadaşın maceraları oyunlaştırılmış ve sevenlerine sunulmuş.

5- It’s Always Sunny: The Gang Goes Mobile

“Sitcom diziden oyun olur mu?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuda söyleyebileceğim tek şey: “Harbiden yahu sitcom diziden oyun olur mu?” ama yapmışlar işte ne denir bilemiyorum.

Paddy’nin barını işlettiğimiz oyun sevilen karakterlerin git-gellerini ve interaksiyonlarını barındırıyormuş. Barındırsın bakalım ben hala sitcom dizinin nasıl oyun olduğunu düşünüyorum.

4- The Dark Crystal: Age of Resistance

Nintendo’nun 2019 E3 konferansında duyurduğu oyun Dark Crystal hayranlarına hem sürpriz oldu hem de hayranları heyecanlandırdı. Netflix ve Jim Henson ile yapılan prequel yapımla beraber gelecek olan oyun sıra tabanlı taktik savaşları barındıracak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  8 Maddede Z Kuşağı

3- Breaking Bad: Criminal Elements

Hazır El Camino çıkmışken yine bu yıl çıkmış olan Breaking Bad mobil oyunundan bahsetmezsek olmaz. Her yanı microtransactionlarla dolu, aşırı dandik reklamlardaki “20 lvl mafya babası” tarzı oynanışa sahip olan bir Breaking Bad mobil oyunu ister misiniz? Hayır diye bağırdığınızı duyar gibiyim ama maalesef buralarda bulabileceğiniz tek Breaking Bad oyunu bu.

2- Narcos: Rise of the Cartels

Hazır uyuşturucu ve mafyadan bahsetmişken (nasıl aynı kelimeyle açtım ama iki maddeyi) bu sene içerisinde çıkacak olan Narcos oyununu boş geçmek olmaz. X-COM tarzı bir oynanışla gelecek olan oyun Kolombiya’nın hakimiyeti ve güç üzerine kurulu bir hikayeyi barındıracak.

1- SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rhydrated

Başlığın uzunluğu biraz nefes kesilmesi problemi yaşatmış olabilir ama asıl nefes kesilmesi bu oyunun orijinalini oynayanlarda oldu! Pek popüler olmasa da aşırı eğlenceli bir oyun olan Battle for Bikini Bottom’ın 16 yıl sonraki dönüşü serinin hayranlarını ciddi anlamda heyecanlandırdı.

Onun dışında geri kalan herkes “bu ne” diyen bakışlarla bakıyor tabii.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: >Observer Ücretsiz Oldu!

Lübnan WhatsApp'a vergi getirdi halk sokağa döküldü!

Lübnan WhatsApp’a vergi getirdi halk sokağa döküldü!