in

Video Oyunlarındaki En Hızlı 10 Araç

Video oyunları arasında en sevilen oyunlardan birisi de yarış oyunlarıdır. Need For Speed başta olmak üzere birçok yarış oyunu, yeri geldi karnemize asker düşürdü ya da bilgisayar başında sinir krizleri geçirmemize sebep oldu. Bu oyunları oynarken birçoğumuz mutlaka arabayı son gaz ilerletip sınırları zorlamıştır. Hatta sınırları zorlarken de arabayı hurdalık yapmışlığımız da oldu birçok zaman. Peki video oyunlarında kaydedilmiş en yüksek hızlar nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim!

FORD GT (NEED FOR SPEED CARBON – 682 KM/SAAT)

Ford GT

Aslında bu arabanın hız limitini anlamak biraz zordu. İnternet üzerindeki videolarda genelde hile kullanılmıştı ve bu da doğru değeri kestirmeyi zorlaştırıyordu. Ancak hakkıyla yapılmış bir hız testinde, aracın saatte 682 kilometre hız yapabildiği anlaşıldı. Bu sonuç ise draft yapılarak bulunmuş.

Bilmeyenler için ise draftın anlamı, bir arabanın arkasında sürüş yapmaktır. Araba, karşılaşabileceğiniz rüzgar direncini azaltacağından dolayı sizin de hız yapabilmenizi sağlayacaktır. Özellikle Need For Speed Carbon oyununda bu teknik oldukça işe yaramakta ve muazzam bir hız artışı sağlamakta. Gerçek dünyada bu kadar hız artışı mümkün olmasa da birkaç draft yapabileceğiniz takım arkadaşı ile 600 km/saat civarında bir hıza ulaşmak gayet mümkün.

OYUNCU ARABASI (TOP GEAR 3000-848 KM/SAAT)

3000’li yıllarda, teknolojideki gelişmeler sayesinde arabaların nükleer enerji ile çalışabilmesi sağlanmış ve tabii bu gelişme sonucunda nükleer enerjinin de gücü göz önüne alındığında muazzam hızlara ulaşmak gayet kolaylaşmış. Oyundaki en iyi motor ise Nuclear MD Torus 15 adlı bir motor ve 579 beygir gücüne sahip ki bu çok düşük bir rakam çünkü 1 milenyum öncesindeki araçlar daha fazla beygir gücüne sahipti. Ancak nükleer enerji sayesinde araç motoru sizlerin 800 km/saat gibi bir hızı görebilmenizi sağlıyor ki böyle bir hız, 3 futbol sahasını birkaç saniyede turlayabilmenizi sağlar.

ALTIN SÜRÜCÜ (F1 WORLD GRAND PRIX – 998 KM/SAAT)

Gold Driver örneği

1997 F1 Şampiyonası’nı oynayabildiğiniz bu oyun, Nintendo 64’e çıkan en iyi yarış oyunlarından birisi. Oyunda bazı başarımlar var ve bunları ya kod yoluyla, ya da belli başlı başarıları elde ederek açabiliyorsunuz. Bu başarımlardan biri ise altın renginde bir araba. Saatte 500 km gibi bir hıza ulaşmanıza imkan sağlayan bu aracın bir de başka bir özelliği var. 7. viteste anca yukarıdaki hıza ulaşabiliyorsunuz fakat aracınızı manuele alıp 1. viteste sürmeye başladığınızda araç tabiri caiz ise uçuyor. Yukarıdaki hız da bu yolla ulaşılmış.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hızlı ve Öfkeli Tarzında Bir Fragman İle: Need For Speed Payback!

LAMBORGHINI VENENO (FORZA HORIZON 2 – 1040 KM/SAAT)

Lamborgini Veneno

Oyundaki bir glitch sayesinde bu hıza ulaşmak mümkün. Veneno ile mutlaka 1000 km/saat hıza ulaşabiliyorsunuz. Sorun şu ki bu hızı test etmek için gerekli yol uzunluğu maalesef oyunda yok. Bu nedenle de bu hızı test etmek için yol bulmak size kalmış.

6-) UNITY GENESIS ( ROLLCAGE 2 – 1287 KM/SAAT)

Unity Genesis

Devasa tekerleri yüzünden yokuş çıktığınızda arabanızın takla atıp geri düşmesi ihtimalinin çok yüksek olduğu bu oyundaki araç tasarımları da birbirlerinin neredeyse birebir aynısı. Ancak Unity Genesis aracı oyunda fark yaratıyor. Normal şartlarda bu araç ile rahatlıkla 600 km/saat civarı hızları görebiliyorsunuz. Speed boost kullandığınızda kafayı yiyen bu araç, 1200 km/saat civarında hızlara ulaşabiliyor. Kaydedilmiş en yüksek hız ise 1287 km/saat.

WILLIARD VENUS ( FAST RACING NEO – 1835 KM/SAAT)

Fast Racing Neo

Oyunda tespit edilen en hızlı araç Williard Venus. Boost kullanarak bu hıza ulaşmak mümkün. Bu hızla Türkiye’nin başından sonuna seyahat etmeniz aşağı yukarı 40-50 dakika arası sürer.

ZONE CRAFT (WIPEOUT – 2469 KM/SAAT)

Zone Craft

Oyunda “Zone” adı verilen bir mod var. Bu mod sayesinde, geminiz yok olana kadar sınırsızca geminizi uçurabiliyorsunuz ki aslında bu her türlü gerçekleşecek çünkü ulaşacağınız hızlar size daha fazla ilerlemenize izin vermeyecek.

Subsonic hızlarla yarışa başlıyorsunuz. Mach 1’e ulaştığınızda işler daha da zorlaşıyor. Mach 2’ye ulaştığınızda ses hızının iki katına çıkıyorsunuz. Bu hızda dünyayı 16 saatte dolaşabilirsiniz.

SAYILI ARAÇLAR (F-ZERO GX / 10000 KM/SAAT)

F-Zero GX

F-Zero serisinin en hızlı oyunu kesinlikle GX. Araçlar, hiçbir ekleme yapmadan 1500 km/saat hızlarla ilerleyebiliyor. Bazı teknikler kullanarak ise bu hızın 4 katına çıkabiliyorsunuz. Sanki bu teknikler yetmiyormuş gibi bir de bu hızların daha da üzerine çıkmanızı sağlayan “İntihar Bitirişi” adı verilen, adının hakkını verdiği gibi aracınızın bitiş çizgisine geldiğinde yok olmasını sağlayan bir teknik var. Bu teknik ile tam 10.000 km/saat hıza çıkabiliyorsunuz!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Düşük Seviyeli Sistemlerde Oynayabileceğiniz 10 Oyun

TOYOTA GT-ONE 1999 YARIŞ ARACI (GRAN TURISMO 3- 3,456,039,922 KM/SAAT)

Toyota FT-1

Gran Turismo serisi bir klasiktir. Birçok kişinin de illaki bir kere oynadığını tahmin ediyorum. Her yarış oyununda olduğu gibi bu oyunda da bir glitch olmasa olmazdı. “Wheelie Glitch” ismiyle geçen bu glitch, gerekli donanımları aracınıza eklediğiniz zaman tarif edilemez bir hıza erişmenizi sağlıyor. Hatta oyun bir yerden sonra kapanıyor. Tam 3 milyar kilometre/saat hızı görebiliyorsunuz. Harika bir hız! Bu hızla, Plüton ve Güneş arasını 4 saate yakın bir sürede gitmeniz mümkün.

THUNDERBOLL / THUNDER / MEGAONE / SUNRISE W12 ( BIG RIGS : OVER THE ROAD RACING – 19.8 UNDECİLYON KM/SAAT)

Big Rigs : Over The Road Racing

Bazı kişiler tarafından “Oyun tarihinin en berbat oyunu!” olarak nitelendirilen Big Rigs: Over The Road Racing adlı oyun, video oyunu tarihinde not edilmiş en yüksek araç hızına sahip. Aslında oyunu oynarken kamyonlar saatte 100 km gibi bir hızla başlıyorlar ki bu listeye giremeyen bir hız. Ancak olur da geri vites yaparsanız, işler çok zevkli hale geliyor. Geri viteste hız kazanmayı asla durdurmayan araç, devamlı olarak hızlanıyor. İşin güzel tarafı ise oyun asla kapanmıyor. Sürekli hızlanıyor, hızlanıyor ve hızlanıyorsunuz. Belirli bir hıza eriştiğinizde de oyun ekranında “WINNER!” yazısını görüyorsunuz. Peki bu hız ne kadar? Tam 19.8 undesilyon km/saat ! 

Yani, 19,800,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 km ! 

Işık hızından tam 18.3 oktilyon kat daha fazla! Bu hızla, evreni tam 160 pikosaniyede seyahat edebilirsiniz. 1 saniye içerisinde, evrenin tamamen her yerinde bulunabildiğinizi hayal edin, kelimenin tam anlamıyla çılgınlık!

Oyunlardaki en hızlı araçlar listesinin sonuna geldik. Umarız listeyi beğenmişsinizdir. Listenin 1. sırasındaki hızdan daha yüksek bir hız muhtemelen başka oyunlarda görülmemiştir ama olur da diğer sıralardaki hızlardan daha yüksek bir hız elde edildiyse yorumlarda belirtin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chilling Adventures of Sabrina Dizisinin İncelemesi

2018’in En İyi 10 HTC Vive Sanal Gerçeklik Oyunu