in

Yapımcının Kafasını Yaşamak İstemeyeceğiniz 7 Oyun!

Desert Bus

Gameplay hakkında bir şey söyleyeyim: 5 saniye izleseniz yeter.

“Kanka gel senle bir çöl yolculuğuna çıkalım sonra da onu oyun yapalım” diyen bir yapımcıdan çıkan bu oyun cidden “bu neyin kafası?” dedirtecek cinsten.

Penn and Teller adında 2 geliştirici tarafından gerçek zamanlı bir otobüs sürme simülasyonu olan oyunda 8 saat boyunca otobüs sürerek Sin City’e ulaşmaya çalışıyorsunuz. Ancak otobüs yol boyu aynı şekilde etrafta sadece çöl kumları arasında ilerliyor. “E ben açık bırakır giderim tüm yol” diye bir şey sakın söylemeyin. Çünkü oyunun tek mekaniği otobüs ilerleken bazen direksiyon sağa sola kayabiliyor. Bu yüzden sürekli gamepad elinizde durmak zorunda.

Waiting in Line 3D

Sırada beklemeyi çok mu seviyorsunuz? İşte bu oyun tam size göre. Önümüzde ve arkamızda birbirlerinin aynısı karakterilerin sıralandığı yerde saatlerce sıra bekleyecek ve kafanızı sağa çevirmek, kendinize yumruk atmak dışında hiçbir şey yapmayacaksınız. Peki neden kendimize yumruk atıyoruz? Kafamız mı güzel? Zaman ilerledikçe karakterimizin uykusu geliyor ve kendimize yumruk atarak ayık tutmaya çalışıyoruz. Tabi attığımız her yumruk da canımızı azaltıyor ve çok fazla yumruk atmak karakterimizi öldürüyor. Bu oyunu oynayıp kalp sıkışması geçiren takipçilerimizin hastane masrafı benden! (Sigortanız yoksa hepsini karşılamam)

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Star Wars Ekibinden Yenilmezler'e Tebrik Mesajı

I Am Bread

Bu oyun için fazla söz söylemeyeceğim. Son yılların en boş oyunlarından biri ve sadece youtuberların izlenme sayısını arttırmaya yarayan bir oyun. Kısaca açıklamak gerekirse siz bir ekmeksiniz, ekmeksiniz, ekmeksiniz. Bu kadar.

WWE 2K

Bu oyunun bu listede işi ne diyenler eminin ki çok fazla sayıda olucak. O yüzden hemen bir açıklık getiriyorum sakin olun. Her sene çıkan bir oyun WWE 2K serisi. Ancak her sene aynı şeyleri geliştirme yapmadan sunan bir firma 2K. Oyun her çıktığında hayranlar tarafından alınan ancak hep de olumsuz geri dönüşler alan bir oyun. Neden mi? Çünkü her sene aynı buglar üstüne daha da koyarak devam ediyor. Bug’dan oyunun ne olduğunu göremiyoruz ve zevkini alamıyoruz. O yüzden bu oyun düzelene kadar bu listede kalmaya devam edecek. SAYGILAR!

Galactic Dance-Off

Her zaman Ceday amcaların Just Dance karışımı ile nasıl dans ettiklerinin görmek istemiştim zaten. Kinect’i kullanarak Ceday amcaların g*t sallamasını çok sevmişimdir hep. Star Wars’ı boşuna mı sevdik? Neyse sakinim.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG Rulet Siteleri

Earth Defense Force 2017

Bir oyunun kötü olması için ne gerekir? Kötü grafikler? Kötü seslendirme? Ölen yaratıkların anında kaybolması? Yapay zekanın çöp olması? Çevrimiçi modunun buunmaması? Atlama tuşu gibi özelliklerin olmaması?

İşte bu özelliklerin hepsini bu oyunda görebilirsiniz. Unity’de geliştirilen Türk yapımı oyunlar daha çok özellik taşıyor gibi sanki. Ayrıca bazı inceleme yazarları oyunun bu mekaniklerini korkunç derecede kötü olduğunu söyleyip bunun gülünç olduğunu ve gülünç olan durumun güzel birşey olduğunu da söyleyenler var. Herhalde bu yazarlar Adana sıcağına maruz kalmış.

Big Rigs: Over the Road Racing

Yapımcı bu oyunu yaparken sadece bir tır tasarlamış ve gaz verme kodunu oyuna eklemiş. Oyunda harita Unity’nin basit bir haritası ve yarıştığınız diğer tır hiçbir şekilde yarış başlasa dahi yerinden kıpırdamıyor. Ayrıca siz ister yokuş çıkın, ister duvara çarpmaya çalışın hiçbir şey olmayacak. Araba duvarların içinden son sürat geçebiliyor ve hiçbir şekilde yavaşlamıyor. Ey yapımcı kardeş! Madem oyunu yapmıyorsun neden yayınlıyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Duyduğunuz Anda Oyunun Adını Hatırlayacağınız 10 Ses Efekti

Gerçek Hayatta Kriz Yaşatan Ufak Olaylar