in

LOLLOL KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün HARİKAHARİKA

Yaz Tatilinde Vakit Geçirmek İçin 10 Mobil Oyun

Yaz Tatilinde Vakit Geçirmek İçin 10 Mobil Oyun

Yaz tatili hepimiz için bolca boş zaman demek değil mi? Bu zaman içerisinde kimisi çalışıyor kimisi tatile çıkıyor kimisi farklı uğraşlarla meşgul oluyor kimisi de benim gibi oyun oynuyor. Tabi ki her zaman pc veya konsol platformunda oyun oynayamıyoruz. Mobilde de oynayan okurlarımız var. Biz de bu listede sıkılmadan bir yaz tatili geçirmeniz için oynayabileceğiniz oyunları listeledik.

1-)Dan the Man

Dan The Man Oyun Kapağı

Özellikle mobilde hikayesi güzel bir oyun bulmak gerçekten zor. Krala ve yönetimine karşı çıkan Dan isimli karakteri kontrol ettiğimiz bu oyunda grafikten çok oyunun hikayesi göze çarpıyor. Cadılar Bayramı, yılbaşı vb. günlerde özel görevler açılıyor, bunun yanında hepsi birbirinden güzel birçok görev bulunduruyor. Oyunda 2 tane ana ve 1 tane özelleştirilebilir 3 karakter; normal ve zor olmak üzere 2 oyun modu bulunuyor. Oyun yaklaşık 70-100 MB arası depolama istiyor.

2-)Heroes Of Incredible Tales (HIT)

Heroes Of Incredible Tales (HIT) Oyun Kapağı

Mobilde bir çok RPG oyunu var, benzerlerinin aksine HIT bizlere şuan için hoş bir ortam sunmayı başarıyor. 5 farklı tip karakterden bir tanesini kullanabilmemize olanak sağlanan bu oyunda pc tabanlı RPG’lerden alıştığımız tek hesapta 4 farklı karakter barındırma sistemi de kullanılabiliyor. Oyun ilk açılıştan sonra yaptığı indirmeyle beraber 2.6 GB gibi bir boyuta sahip olmasının yanında bana göre tek dezavantajı internetsiz giriş yapmaya izin vermemesi.

3-)Zyon Rhythm Game

Zyon Rhythm Game Oyun Kapağı

Pc tabanlı ritim oyunu olan OSU!’nun bir nevi android uyarlaması olan Zyon, benim mobil platformda ve bu kategoride Project DIVA’dan sonraki favorim diyebilirim. İçerisinde Rock, Piano vb. farklı müzik türleri bulundurmasının yanında her müzik türüne ait farklı karakterler de bulunduran oyun telefonunuzda yaklaşık 300 MB yer kaplıyor. Tek dezavantajı bazı müzik parçalarını indirmek için internet istemesi ve bazı müzik parçalarının ücretli olması diyebilirim.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Pro Cycling Manager 2019 İncelemesi

4-)Special Forces Group 2

Special Forces Group 2 Oyun İçi Ekran Görüntüsü

Çeşitli sitelerde incelemesi yayınlandıktan sonra sanırım çoğumuz Cs 1.6’nın mobil versiyonuna denk geldik. Ancak bilgisayardan aldığımız dosyaların boyutunun fazla olması ve emulatörle oyun çalıştırmanın stabiliteye zarar vermesi sonucu pek sağlıklı bir oyun deneyimi elde edemiyoruz. Buna bir çare ararken bu oyunu buldum. Gerek silah çeşitliliği, gerek hotspot desteği ile takım oyunu açılabilmesi vb. faktörlerden dolayı hoşuma gitti. Özellikle FPS oyunlarını seviyorsanız tam sizin için bir oyun olacak. Sınıfta kızlı erkekli 20 kişi maç attığımız bu oyunun boyutu ise 110 MB.

5-)N.O.V.A.: Legacy

N.O.V.A.: Legacy Oyun Kapağı

N.O.V.A. serisini oynayanların az çok konusunu tahmin edebileceği bu oyunun Gameloft’un boyutu yüksek olduğu için N.O.V.A. 3’ün küçük bir versiyonunu yapması sonucu ortaya çıkartıldığı iddaa ediliyor. Oyun da 3 farklı mod bulunuyor. Ayrıca hikaye modunda emekli bir N.O.V.A. askerini canlandırıyor. Gerek grafikleri, gerekse konsol benzeri kontrol şeması ile bize güzel bir FPS, bilim kurgu deneyimi yaşatan bu oyunun boyutu yanlızca 25 MB. Oyunun tek dezavantajı bazı telefonları desteklememesi.

6-)Slide Soccer

Slide Soccer Oyun İçi Görüntü

Nerede o eski kapak futbolu, artık kimse böyle oyunlar oynamıyor diyorsanız Slide Soccer tam size göre. Çocukluğumuzun eğlencesi kapak futbolunun mobil uyarlaması olan bu oyun size ve arkadaşlarınıza o eski günleri hatırlatmaya geliyor. Kolay kontrolleri, zengin oyun içeriği (onlarca farklı takım, farklı kapak türleri vs.) ile bizlere güzel bir oyun deneyimi sunan bu oyun yaklaşık 60 MB’lık bir depolama istiyor.

7-)Drive for Speed: Simulator

Drive for Speed : Simulator Oyun İçi Görüntü

Şu aralar Google Play’de birbirinin kopyası birçok araba oyunu bulunuyor. Düzgün oyunların da boyutları bir hayli yüksek tabii ki. Drive for Speed: Simulator idare eder grafikleri, içerisinde bulundurduğu modifiye seçenekleri, 5 farklı görev modu, serbest sürüş modu, farklı sürüş açıları ve 100 MB gibi bir depolama ihtiyacı ile bizlere güzel bir oyun deneyimi yaşatabilir. Oyuna başlayıp bırakamayanlar için tek eksiği her bir görev modunda yanlızca 15 görevin bulunması. Yapımcıların yeni güncellemeler ile bunları çoğaltacağına inanıyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam Üzerinden Arkadaşlar ile Oynanabilecek En İyi 6 Co-Op Oyun

8-)Mobile Soccer League

Mobile Soccer League Oyun İçi Görüntü

Bir çoğumuz gerek pc gerekse konsol platformlarında Fifa,Pes vb. futbol temalı oyunları oynamışızdır. Belki hala oynuyoruz. Bu oyunların mobil versiyonları normalin bir hayli üstünde yer kaplıyor. İdare eder grafik kalitesi, takım çeşitliliği, çeşitli lig ve kupa modları ile Mobile Soccer League benzerlerinden bir adım önde bulunuyor. Bu oyun da yaklaşık 50 MB depolama alanı istiyor.

9-)Age of War 2

Age of War 2 Oyun İçi Görüntü

Bu arayüz hepinize bir yerden tanıdık geliyor değil mi? Küçükken oynadığımız Age of War oyununu hatırladınız mı? İşte o oyunun mobil uyarlaması olan bu yapım o zamanın zevkini telefonlarımıza taşımamıza izin veriyor. Kendi kalenize çağ atlatarak karşı kaleyi yıkmaya çalışacağınız bu oyun 35 MB gibi bir depolama istiyor.

10-)Minigore 2

Minigore 2 Oyun Kapağı

Bir siz bir silahınız, işte bana göre tam bir stres atma aracı olan bu oyun bu ikisinin üzerine kurulu. Başlangıç noktasında elinizde bir silah ile doğduğunuz bu oyunun amacı resimden de az çok anlayabildiğiniz gibi etrafta size saldıran zombileri öldürmek. Hemen hemen her ölen zombiden bir silah sandığı düşüyor. Yeni sandıklar aldıkça yeni silahlar elde ediyorsunuz, mermisi veya dayanıklılığı bitince de elinizdeki silahı kaybediyorsunuz. Karakter, silah, harita ve özel yetenek çeşitliliği ile bizlere güzel bir deneyim yaşatan bu oyun da 50 MB depolama alanı istiyor.

Evet arkadaşlar bir listemizin daha sonuna geldik. Buna benzer daha fazla içeriği kaçırmamak için sitemizi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League of Legends 7.13 Güncelleme Notları

CS:GO’da Arkadaşlarınızla Birlikte Eğlenebileceğiniz 10 Atölye Haritası