in ,

Isınan Bilgisayarlar İçin Yapmanız Gerekenler!

Bilgisayarınız Isınıyorsa İşte, Yapmanız Gerekenler!

Bilgisayarınızın normalden daha fazla ısınması, ve sistemin kendi kendine kapanmasına, daha kötüsü veri dosyalarınızı kaybetmenize ve donanımlarınızın hasar görmesine sebeptir.

PC’nizin performansını arttırabilir ve donanımlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Bu sandığınız kadar zor yapılabilen bir şey değil.

Bilgisayarınızın sıcaklığını nasıl kontrol edebilirsiniz çözümü basit PC’nin sıcaklığını öğrenmek kolay, önemli olan ne yapacağınızı bilmekten geçiyor

 

 httpsoagtr.comanasayfaisinan-bilgisaya…maniz-gerekenlerHWMonitor

programı ile PC’nizdeki parçaların sıcaklığını ve voltaj değerlerini görebilmenizi sağlar. Overclock yapan kullanıcılar voltajı artırmanın bileşenlerin sıcaklığını arttıdığını gayet iyi bilirler.

Bilgisayarızın bir bileşeni Örneğin; (Ekran Kartı – İşlemci – Ram) sıcaklığı, bilgisayarınız boştayken 70-80 santigrat dereceye ulaşıyorsa, aşırı ısınma sorununuzun olduğunun işaretidir geçmiş olsun.  Bilgisayar bileşenleri yüksek sıcaklıklara dayanabildiğinden kasanızda dumanlar çıkmadıkça sizi endişelendiren bir durum olmayacaktır, ancak tabi ki, yinede bir önlem almanız gereklidir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Arif V 216'dan İlk Fragman Geldi

 

Öncelikle bu ısı problemini maksimum seviyeye indirmek için kasanızı ve fanlarını zaman zaman iyice güzel bir temizleyin ve bakımını yapmalısınız örneğin 1 veya 3 ayda bir kasanızı temizlemekten çekinmeyin zamanla kasa içerisinde oluşan tozlar hava akışını engelleyip ısıya sebebiyet vermektedir.

 

httpsoagtr.comanasayfaisinan-bilgisaya…maniz-gerekenler

Kasanızda bulunan kablo yığınlarını serbest bırakmayın kabloları birbirlerine bağlayıp toplayın veya kasanızda saklama özelliği mevcut ise, kablolarınızı saklayın dağınık kablolar, hava akışını engeller ve ısıya sebebiyet vermektedir.

kabloları toplayarak hem kasanızda boş yer yaratabilirsiniz ve hemde hava akışını sağlamış olursunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Esrarengiz Konu: Daha Önce Marsta Yaşadığını İddia Eden Boriska Kipriyanovich

Macunun haricinde İşlemcinizin macunu kurumuş olabilir terman macun kullanarak işlemci ısısını düşürebilirsiniz ancak dikkat etmeniz nokta tam burası kalitesi düşük.

kaliteli macunlar oldukça yaygındır kalitesi düşük macunlar pek fazla etki etmez ve çabuk kuruyabilen bir yapıya sahiptir sıcaklık yeniden eski haline dönebilir, ve tabi ki doğuru şekilde termal macunu işlemcinin üzerine sürmekte önemlidir. kurumuş macunu öncelikle silin ve mercimek tanesi boyutunda işlemcinin (GPU) üzerine sıkın ve o macunu kare şeklinde tamamiyle işlemciyi kapsayacak şekilde yayın ve bu işlemi yaparken macunu yaymak için genelde kart çubuk tarzı şeyler kullanabilirsiniz eğer macun işlemciden taşırırsanız anakart’ın işlemci soketine ve beraberinde anakart’a zarar verebilirsiniz.

GTA Online’a Yeni Gelen Kumarhaneye 50’den Fazla Ülkede Erişim Engeli!

Blast Pro Series Moskova 2019’a Davet Alan Tüm Takımlar Belli Oldu!