in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Mount and Blade 2: Bannerlord En İyi Askerler ve Özellikleri

Bannerlord’un en iyi askerlerine bakıyoruz!

Strateji oyunlarında, savaşlarda sayıların kıymeti göz ardı edilemez bir faktör. Fakat sayıları tepetaklak eden gizli güçler, çoğu zaman zafere giden yolda en büyük yoldaşımız oluyor. Bugün Mount and Blade 2: Bannerlord en iyi askerlere, onları nereden toplayabileceğinize ve asker özelliklerine hızlıca göz atacağız. Buyurun daha fazla beklemeden hemen Bannerlord en iyi askerler içeriğine geçelim!

1- Piyadeler

Bir piyade birliğinden bekleyeceğiniz şeyler çok karmaşık değildir: Ya düşmanın arasına girip gördüğü herkesi parçalasın, ya da sağlam bir hat oluşturup süvari ve okçuların işlerini yapmasını sağlasın. İki işi de muhteşem yapan birlikler Sturgia‘da bulunuyor. Sturgian Ulfhednar birlikleri dev baltaları ile düşmanı ot gibi biçerken Sturgian Veteran Warrior birlikleri geniş kalkanları ve sağlam zırhlarıyla kaliteli bir hat oluşturuyor. Soylu olmamaları ve temel birlikten yetiştirilebilmeleri açısından ulaşımın da kolay olduğu Sturgia birliklerine mutlaka bakmanızı öneriyorum.

Haritanın kuzeyine çeşitli sebeplerden dolayı gidemiyorsanız İmparatorluk topraklarında bulabileceğiniz en iyi birlik ise Imperial Legionary kesinlikle. 5 kişiye yetecek zırhı tek başına giyen bu aslanlar orta çağda tank olsa nasıl olurdu sorusunun cevabı niteliğinde birlikler. Düşman hattını kırarak geçen, savunurken duvar gibi duran lejyonerler de mutlaka bakılması gereken ünitelerden biri.

Ben doğudan gelen bir at beyiyim, bana toprağımdan birlik öner diyorsanız tek seçeneğiniz Khuzait Darkhan birlikleri. Kalkanlarının ufaklığından dolayı okçulara karşı biraz zayıf olsalar da bu ağır zırhlı birlikler tam bir ölüm makinesi.

2- Okçular

Battanian Fian birlikleri oyundaki elfler desek kesinlikle yanlış olmaz. Oyundaki okçuluk yeteneği en yüksek olan birlik Battanian Fian Champion, kullandığı uzun yay ve üstün yeteneği ile karşısına çıkan her şeyi delik deşik ediyor. Sadece iyi atışı açısından avantajlı değil bu birlik, ayrıca uzun yay kullanmasından dolayı mezil olarak da oyundaki tüm okçulardan daha uzağa vurabiliyor. Aynı zamanda kaliteli zırh ve iki elli silah kullanma yeteneğine sahip olan Fianlar düşman yakına girince de gayet kendilerini savunabiliyor. “E nerde bunun sıkıntısı, her şey harika olacak değil ya” dediğinizi duyar gibiyim, hemen cevaplayayım: Fianlar sadece soylu ailelerden yetişiyor. Bu durum da Fian biriktirmeyi inanılmaz zorlaştırıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Başlayanlar İçin Bannerlord Taktikleri

Eğer disiplinci yeteneğine sahipseniz haritada gezen Forest Banditleri avlamanızı kesinlikle öneriyorum, bu banditler de soylu ve batanyalı olarak geçtiği için seviye atlamaları durumunda Fian’a dönüşüyorlar.

Haritada haydut, soylu kovalayacak vaktim yok diyorsanız hemen diğer seçenekleri de değerlendirelim. İmparatorluktaki Uzman Okçular 130 okçuluk yeteneği(Battanian Fian Championlarınki 280) ve inanılmaz ağır zırhı ile yine gayet iyi bir okçu çizgisi oluşturabilirsiniz.

İmparatorluk’un bir diğer iyi okçu birliği ise Imperial Crossbowman birlikleri. Dev kalkanları ve iyi zırhlarıyla kuşatmalarda surlardaki düşmanları rahat avlayan bu birlikler eğer bol bol kuşatma yapıyorsanız mutlaka partinizde bulunmalı.

3- Atlılar

Oyunda silah kullanma ve binicilik yeteneği birebir aynı olan üç tane muhteşem atlı birlik var. Imperial Elite Cataphract birliği ağır zırhı ve görece kolay yetiştirilebilmesi açısından en iyi atlı birlik. Hasar almadığı gibi inanılmaz iyi mızrak kullanma yeteneğiyle düşman ordusunu dağıtan bu birlik, Fransız stili ağır zırhlı, yetenekli ve düşük sayılarda savaş kazanacak bir ordu kurmak istiyorsanız göz bebeğiniz olabilecek nitelikte.

Alternatiflerine bakacak olursak parlayan diğer iki birlikten biri Sturgian Druzhinnik Champion, gerçek hayattaki Boyarlara benzer bir yapıya sahip. Cataphracta nazaran daha hafif bir zırhı olan bu birliğin artısı kendisini oklara karşı koruyabilecek dev bir kalkan taşıması. Silah kullanma ve binicilik yeteneği ilk cümlede de belirttiğim gibi Cataphract ile birebir aynı olan Druzhinnik’in en büyük eksisi ise soylu bir birlik olmasından dolayı az bulunması.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mount & Blade II: Bannerlord'un Çıkış Tarihi ve Fiyatı Duyuruldu!

Üçüncü ve son alternatifimiz ise Vlandian Banner Knight, bu birlik Cataphract’ın kolay bulunabilirliğini ve Druzhinnik’in orta ağırlıktaki zırhını harmanlayan bir ara güç kıvamında. Kalkanının olmaması ise diğer alternatiflerine nazaran daha kırılgan bir yapıda olmasına sebep veriyor. Öte yandan zırhının daha hafif olması daha hızlı olmasını sağlıyor.

4- Atlı Okçular

Sadece atlı okçu değil aynı zamanda oyunun açık ara en iyi birimi Khuzait Khan’s Guard tam anlamıyla bir canavar. Bu adamlar Battanian Fian birlikleri kadar iyi ok atıyor, Imperial Cataphractlar kadar ağır zırhlı ve yine Imperial Cataphractlar kadar iyi silah kullanıp at biniyor.

Calradia’nın en tehlikeli askeri olan Khuzait Khan’s Guard’ı ne kadar övsek az ama soylu olmalarından dolayı bulmak epey zor. O yüzden onların küçük kardeşini hemen alternatif olarak sunalım: Khuzait Ağır Atlı Okçusu. Abisinin bir model altı olan bu birlik ölümcüllük olarak yine de çok etkileyici bir konumda ve epey kuvvetli.

Hafif zırhlı, çabuk vur-kaç taktikleri için ise Aserai Atlı Okçu birlikleri de gayet kullanışlı fakat çabuk desteklenmezlerse düşmanın etrafında 2-3 tur attıktan sonra düşmeye başlıyorlar.

Yaklaşık 70 saatlik Bannerlord maceramızın sonunda Bannerlord en iyi birliklerini ve asker özelliklerini listeledik. Buradaki Bannerlord en iyi askerleri arasından sizin favoriniz hangisi? Bannerlord en güçlü askerlerinin ordunuza etkileri nasıl, gelin yorumlarda hepsini konuşalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lionsgate YouTube’da Canlı Film İzleme Etkinliği Düzenleyecek!

Team Fortress 2’nin Soldier Karakterinin Seslendirmeni Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti!