in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Yeni Başlayanlar İçin Valorant Ajan Rehberi ve Yetenekleri

Valorant karakterleri ve yetenekleri dev rehber!

Riot Games’in yeni çıkaracağı 5’e 5 rekabete dayalı, karakter tabanlı taktiksel nişancı oyunu Valorant, açıklandığı günden bu yana heyecanla beklenen bir oyun. Valorant karakterleri ve yetenekleri de büyük bir merak konusu. Valorant ajanları ile ilgili ipuçları hakkında bilgi sahibi olmak, oyunu kazanmanızda büyük bir rol oynayacak. 7 Nisan 2020 saat 15:00’te açılması beklenen Valorant’ın kapalı beta sürümü ile birlikte tamamen Türkçe olarak açılmış olacak. Valorant’ın tüm oyunculara resmi olarak açılması ise 2020’nin yaz ayında gerçekleşecek.

Bu arada Valorant’ı incelediğimiz yazımıza şuradan ulaşabilirsiniz.

Only A Gamer olarak sizlere Valorant kapalı beta sürümü ile birlikte oyunda bulunacak karakterler ve yetenek setleri hakkında bilgi vermek istedik. İşte Valorant ajan rehberi:

1- Breach

Breach yeteneklerini duvarın arkasına atabilen bir öncü. Yeteneklerinizi kullanırken haritaya çok dikkat etmeniz gerek. Çünkü kullanacağınız yeteneklerin nereye gideceği veya nereye hasar vuracağı harita üzerinde gözüküyor.

C Yeteneği (Artçı Sarsıntı): Duvarın arkasına patlayan bir yük gönderir. Belli bir süre beklemenin ardından yük patlayarak belirli bir bölgeye ağır hasar verir.

Q Yeteneği (Göz Kamaştıran): Yine duvarın arkasına patlayan bir yük gönderir. Bu sefer hasar vermek yerine belli bir süre beklemenin ardından yük patlayarak oraya bakan herkesi bir süre kör eder. Flash gibi düşünebilirsiniz. Rakibinizin gözleri parlıyorsa bu onun kör olduğunu belirtir.

F Yeteneği (Fay Hattı): Bu yetenek duvarın arkasından kullanılabileceğiniz gibi direk önünüzden de kullanabilirsiniz. Kullanıldığı zaman atıldığı yerde bir deprem etkisi yaratan yetenek, içinde bulunan rakiplerin hareketlerini kısıtlıyor. Yani rakiplere kitle kontrol etkisi uyguluyor. Ne kadar uzun süre basarsanız o kadar şarjlanıyor ve daha uzun mesafeye gidebiliyor.

X Yeteneği (Zelzele): X yeteneği karakterimizin ultisi. Bu yetenek duvarın arkasından kullanılabileceğiniz gibi direk önünüzden de kullanabilirsiniz. Kullanıldığı zaman atıldığı yerde yeri yaran yetenek, önünüzden başlayarak kademe kademe arkaya doğru yükseliyor ve üstünde bulunan rakipleri havaya savuruyor.

2- Brimstone

Brimstone karakterimiz bir kontrol uzmanı.

C Yeteneği (Kuvvet İşareti): Atılan yerde bir işaret oluşur. Bu işaretin oluşturduğu çember içinde bulunan takım arkadaşlarınız ile birlikte kuvvetli savaş etkisi altına girersiniz ve silahınızın tarama hızı yükselir.

Q Yeteneği (Yakıcı): Hedeflediğiniz bölgeye bir bomba ateşler. Bomba düştüğü yerde patlayarak bir alev havuzu oluşturur. Alev havuzu içindeki herkes belli bir süre yanarak hasar alır.

F Yeteneği (Dumanlı Hava Sahası): Yeteneği kullanınca bir harita açılır ve haritada seçtiğiniz 3 bölgeye bir sis gönderir. Sisin gönderildiği bölgenin görüşü bir süre boyunca kapanır.

X Yeteneği (Uydu Saldırısı): Karakterimizin ultisi. Yeteneği kullanınca bir harita açılır ve haritada seçtiğiniz alanı bombardımana tutar ve içindeki rakiplere yüksek hasar verir.

3- Cypher

Cypher karakterimiz bir gözcü.

C Yeteneği (Bubi Tuzağı): Atıldığı bölgeye gizli bir mayın bırakıyor. Mayının sesi yavaş yürüyen rakipler tarafından duyulabilir ancak fark etmeyip içinden geçerlerse ve imha edemezlerse rakipleri sarsarak yerlerini takımınıza bildiriyor.

Q Yeteneği (Siber Kafes): Atıldığı bölgeye bir mayın bırakır. Mayın haritanın neresinde olursanız olun tetiklenebilir. Tetiklenen mayın etrafında bir sis kafesi oluşturarak görüşü engeller.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bilgisayarım Bu Oyunu Açar Mı?

F Yeteneği (Gizli Kamera): Seçilen yere bir gizli kamera kurar. Kamera kullanılmadığı sürece rakipler tarafından görülmez. Ancak kullanıldığı zaman üstünde parlayan ışık sayesinde görülebilir. Kameradan rakiplere tıklarsanız kamerayı terk ettiğinizde rakibinizin yerini görebilirsiniz.

X Yeteneği (Nöron Hırsızı): Karakterimizin ultisi sadece öldürülen rakipler üzerinde kullanılabilir. Ölen rakibe yeteneği atınca rakibin takım arkadaşlarının yeri haritada gözükür.

4- Jett

Jett karakterimiz bir düellocu. Jett, yüksek bir yerden atladığında tekrar “Boşluk” tuşuna basarak süzülüyor ve düşüşünü yavaşlatıyor.

C Yeteneği (Duman Bulutu): Fırlatıldığı yere bir sis bombası fırlatır. Fırlatırken elinizi C’den çekmezseniz fareniz ile bombanıza yön verebilirsiniz.

Q Yeteneği (Hafifle): Basıldığı zaman sizi havada belli bir miktar yükselten yetenektir.

F Yeteneği (Rüzgar Gibi): Basıldığı zaman sizi aniden ileriye doğru fırlatan yetenektir.

X Yeteneği (Keskin Fırtına): Elinize 5 adet bıçak verir. Bıçakları tek tek veya hepsini aynı anda fırlatabilirsiniz. Bıçaklar ile birini öldürürseniz bıçak sayınız yeniden 5’e yükselir. Eğer rakibinize uzaksanız bıçakların hepsini aynı anda atmanız halinde bıçakların hepsi isabet etmeyecektir.

5- Omen

Omen karakterimiz bir kontrol uzmanı.

C Yeteneği (Gizli Adım): Yetenek, kullandığınız zaman çok kısa bir süre beklemenin ardından seçtiğiniz bölgeye ışınlanmanızı sağlar.

Q Yeteneği (Paranoya): Kullandığınız yeteneğiniz duvarın arkasından da geçebilir. Düz bir bölgede yollayabildiğiniz yetenek çarptığı rakibinin görüşünü kısıtlar. Rakip en fazla 1 metreye kadar önünü görebilir hale gelir. Eğer 1 metreden uzaksanız rakibiniz tarafından görülmezsiniz.

F Yeteneği (Karanlık Örtü): Düz bir şekilde kullanabileceğiniz bu yetenek ise gönderdiğiniz bölgede karanlık bir sis oluşturur. Duvarların arkasından da atabildiğiniz bu yeteneği nereye kullandığınız harita üzerinde gözükür.

X Yeteneği (Gölgelerin İçinden): Karakterimizin ultisi haritada seçtiğiniz bir bölgeye ışınlanmanızı sağlar.

6- Phoenix

Phoenix karakterimiz bir düellocu. Attığımız ve rakiplere hasar veren tüm yetenekler (C ve F) sizi iyileştirir.

C Yeteneği (Ateşten Duvar): Yeteneği attığınız an ileri doğru bir alev duvarı yollarsınız. Duvar yükselerek o alandaki görüşü engeller ve içinden geçenlere hasar verir. İçine giren kişi siz olursanız canınızı doldurmaya başlar. Eğer duvarı atarken farenizi bırakmazsanız duvarı kavisli bir şekilde yollayabilirsiniz.

Q Yeteneği (Falso): Sola veya sağa falsolu bir şekilde atabileceğiniz yetenek, ona bakan herkesi bir süre kör eder. Flash gibi düşünebilirsiniz.

F Yeteneği (Yakar Top): Atılan bölgede bir alev havuzu oluşturur. İçindeki rakipler ve takım arkadaşlarınız hasar alırken sizin canınız artar.

X Yeteneği (Yakardöner): Karatkerin ultisini kullandığınız andan itibaren karakterinizin yeteneği kullandığı yerde bir alev oluşur ve karakterinize belli bir süre boyunca ikinci can verilir. Belirlenen süre biterse veya karakteriniz ölürse ultiyi kullandığınız ilk yere dönerek oyuna devam edebilirsiniz.

7-Sage

Sage karakterimiz bir gözcü.

C Yeteneği (Bariyer Küresi): Atılan bölgeye kırılması zor bir duvar gönderir ve geçişleri engeller.

Q Yeteneği (Yavaş Küre): Yeteneği yolladığınız yere bir buz küresi gönderir. Küre düştüğü yerde patlayarak içindeki herkesi yavaşlatır ve üstünde yürüyen herkes ne kadar yavaş yürürlerse yürüsünler yüksek bir yürüyüş sesi çıkartır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mount and Blade 2: Bannerlord En İyi Askerler ve Özellikleri

F Yeteneği (Can Küresi): Eline aldığı küre ile kendinizin veya takım arkadaşınızın azalmış canını yükseltebilirsiniz.

X Yeteneği (Diriliş): Yeteneği kullandığınızda ölen bir takım arkadaşınızı yeniden canlandırıp oyuna döndürmenizi sağlıyor.

8- Sova

Sova karakterimiz bir öncü.

C Yeteneği (Baykuş Dron): İstediğiniz yere bir drone göndererek gözlem yapmanızı sağlar. Rakibi işaretlerseniz karaktere döndüğünüzde bile nerede olduğunu görebilirsiniz.

Q Yeteneği (Şok Oku): Atmak istediğiniz mesafe ne kadar uzunsa o kadar uzun süre basmanızı gerektiren bir yetenek. Gittiği yerde patlayarak rakiplerinize hasar vermenizi sağlıyor. Aşağıdan okun kaç defa sekmesini veya sekmemesini ayarlayarak oku istediğiniz yere gönderebilirsiniz.

F Yeteneği (Keşif Oku): Okun yollandığı yerde ok 3 defa alanı tarayarak bölgedeki rakiplerin nerede olduğunu bildirir. Yine Q yeteneğinde olduğu gibi sekme ayarını atarken yapabilirsiniz.

X Yeteneği (Avcının Hiddeti): Karakterin ultisi duvar arkasından kullanılabilir. Yollandığı yerdeki rakiplere hasar verirken aynı zamanda nerede olduklarını da bildirir.

9- Viper

Viper karakterimiz bir kontrol uzmanı. Q ve F yeteneğiniz zehirleri bir depodan kullanır. Yeteneği kapattığınızda zehir dolmaya devam ederken kullandığınızda ise azalır. Buna göre ne kadar zehir kaldığını kontrol etmeniz gerek.

C Yeteneği (Asit Havuzu): Yeteneği kullandığınız yerde zehirli bir asit havuzu oluşturarak içindeki herkese hasar verir.

Q Yeteneği (Zehir Bulutu): Yeteneği kullandığınız yere sizin tetikleyebileceğiniz bir mayın bırakır. Mayını istediğiniz zaman tetikleyerek bir zehirli duman bulutu oluşturabilirsiniz.

F Yeteneği (Zehir Perdesi): Düz bir hatta zehirlerden oluşan mayınlar gönderir. Tetiklemeniz durumunda zehir duvarı aktif hale gelerek görüşü kısıtlar. Ne kadar uzağa gönderirseniz o kadar fazla zehir kullanır.

X Yeteneği (Viper’ın İni): Kullandığınız zaman büyükçe bir zehir bulutu oluşturur. Bu bulutun içinde kalan rakiplerin görüşü kısıtlanır ve azami canları düşer. Bulutun içinde bulunduğunuz sürece bulut hiç bitmez. Çıktıktan birkaç saniye sonra bulut yok olur.

 

10- Raze

Raze karakterimiz bir düellocu.

C Yeteneği (Patlayıcı Çanta): Atılır atılmaz önündeki duvara veya yere yapışan bomba belli bir bekleme süresinin ardından patlayarak yakındaki rakiplere hasar verir ve onları yerinden oynatır.

Q Yeteneği (Renk Tesirli Bomba): Fırlatıldığı yerde patlayan bir bomba oluşturur. Patlamanın ardından saçılan tanecikler tekrar patlayarak yüksek hasar verir.

F Yeteneği (Bombot): Fırlatıldığı anda düz gitmeye başlayan bir robot yollar. Robot duvarlardan sekerek belli bir süre rakip arar. Önündeki koni şeklinde alanda bir rakip görürse yakalayana kadar kovalar. Eğer yakalarsa patlayarak bir alan hasarı verir.

X Yeteneği (Nefes Kesen): Eline bir roket alır ve atıldığı yerde patlayarak büyük bir hasar verir.

 

Detaylı Valorant ajan rehberi ile Valorant karakterlerinin yetenekleri ile ilgili erkenden bilgi sahibi olarak oyunu daha iyi oynayabilir, rakiplerinize karşı avantajlı duruma geçebilirsiniz. Peki sizin favori Valorant karakteriniz hangisi?

Valorant sistem gereksinimleri: https://oagtr.com/haberler/valorant-sistem-gereksinimleri-bilgisayarim-valorant-kaldirir-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Last of Us Part II PlayStation Mağazasından Kaldırıldı!

Valorant Drop Nasıl Düşer, Kapalı Betaya Nasıl Girilir?